Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:07] AK PARTİ FENER ALAYINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI -- [07:36] TIR SÜRÜCÜSÜ DEHŞET SAÇTI -- [18:07] BAKAN ÖZLÜ; KURU SIKI ATIYORLAR -- [18:01] "Şiddetli fırtına ve yağış fındığa zarar verdi" -- [17:58] Mahalle Sakinleri Teşekkür Etti -- [17:57] YAYLA EVİNE YILDIRIM DÜŞTÜ -- [15:44] Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı -- [15:38] Engelli ve hastalar için araç tahsis edilecek -- [13:45] Enteral beslenme komplikasyonları paneli düzenlendi -- [13:04] Düzce Barosundan hayvan hakları ihlaline tepki --
Siyaset
Bu yaptığın da ETİK mi Tozan?

14.4.2017 - 10:10
3131 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Bu yaptığın da ETİK mi Tozan?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın, şahsi telefon faturalarını, yemek faturalarını ve otoyol geçiş ücretlerini dahi, CHP Genel Merkezi tarafından Düzce’de ki parti çalışmaları için gönderilen ödenekten karşıladığı ve aynı faturaları kendi şirketinden de gider olarak gösterdiği öğrenildi.

Her fırsatta AK Partili siyasilere ahlak dersi vermeye çalışan ve sürekli dürüstlükten bahseden  CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın şahsi harcamalarını partisine karşılattığı ortaya çıktı. CHP Genel Merkezi tarafından Düzce’de ki çalışmalar için gönderilen paraları kendi harcamaları için kullanan Tozan’ın son günlerde sık sık basın açıklamalarında dile getirdiği dürüstlük söylemleriyle uyuşmadığı görüldü.  

Tozan, CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen paralar ile telefon faturalarını ve otoyol geçiş ücretlerini de ödemiş.

Tozan’ın 525 TL ve 429 TL’lik iki adet yüksek telefon faturasını önce kendi kredi kartından ödediği ardından parti kasasından bu ücreti geri aldığı, partisinin hesap defterine de bunu işleterek parti gideri olarak gösterdiği ortaya çıktı.  Önce kredi kartından ödediği telefon faturası karşılığında Tozan,  kazandığı puan ile de yemek yedi.  Tozan’ın parti tarafından ödenen aynı telefon faturalarını kendi iş yerinde de gider olarak gösterdiği iddia edildi.

Eline geçen her fırsatta etik ve dürüstlükten bahseden ve başta AK Parti ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i eleştiren Tozan’ın etik olmayan bu davranışının ortaya çıkması Tozan’ı zor durumda bıraktı.

Tozan, Başkan Keleş’i akrabalarını belediyede işe aldığı gerekçesi ile her fırsatta eleştirirken kendi genel başkanının SGK müdürlüğü yaptığı dönemde yüzlerce kişiyi işe almasına ve kundakta ki torununu dahi sigortalı göstermesine sessiz kalması da  Tozan’ın dürüstlük söylemleriyle uyuşmuyor.

Sık sık Düzce gündeminde diğer siyasileri eleştiren ve onları dürüst olmamakla, etik dışı davranmakla suçlayan Tozan, CHP’nin  parasıyla ödediği telefon faturalarını kendi şirketinden de gider olarak göstererek, “İktidar partisinde olsalar kim bilir daha neler yapacaklar” söylemlerine neden oluyor.  Açıklamalarını sürekli dürüstlük üzerinden yapan ve son yıllarda bu kelimeyi  çok sık kullanan Tozan’ın dürüstlükten anladığı, partisinin ödediği faturaları kendi şirketinden gider olarak göstermekse, bugüne kadar yaptığı açıklamaların tamamı anlamını yitiriyor. Dürüst olmaktan ve etik davranmaktan söz edebilmek için insanın bu sıfatları kendinde taşıyor olması gerekiyor. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3131 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,28

esnaf

14.4.2017 - 16:50:56

vatandaş kafamı buluyorsun?Partisi ödeyecek tabikide telefon faturasını yada diğer harcamalarını,buna kimse laf etmiyorki arkadaş,konuyu anlayamadın belliki,oku tekrar!tozan devleti dürtüyor,maliyeyi dürtüyor,nerde mali müfettişler?Bu haberi suç duyurusu olarak kabul edip tozanın defterlerini incelemeliler!chp genel merkezinide aynı şekilde çünkü,onlarda il başkanlarına gönderdikleri paraların hesabını sormalılar ve faturalarını talep etmeliler!Belliki tozan,naylon faturaları genel merkeze gönderdi,genel merkez ankarada bu faturaları vergi dairesiyle mahsup etti veya işletti hesaplarına,tozanda düzcede yaptı bunu!Bu düpedüz vergi kaçakçılığıdır!Müfettişler göreve!!!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,06

faik abdi

14.4.2017 - 16:30:20

şirket hattıdır belki?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,63

vatandas

14.4.2017 - 11:9

bu mudur yani. adam refarandum çalismalarinda gecesini gündüzüne katiyor bu milletin bekasi için çalisiyor. partisi telefon faturasini ödemis çokmu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

AK PARTİ BAYRAMDA DOLU DİZGİN
SON ANKETTE DÜZCE 3-0
21.6.2018 - 10:01
SON ANKETTE DÜZCE 3-0
DÜZCE'DE KAÇ SEÇMEN OY KULLANACAK
6 Köyde Seçim Çalışması Yaptı
Keşir, Köylerde Yeni Sistemi Anlattı
Bakan Özlü, bayram şölenine katıldı