Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:44] BİLEKLERİNİ KESEREK İNTİHAR ETMEK İSTEDİ -- [18:12] Düzce’den Ortadoğu ülkelerine 4 milyonluk MDF ihracatı -- [16:45] ARKADAN ÇARPTI, 2 YARALI -- [15:12] HAMSİ CEP YAKIYOR -- [15:08] Cüneyt Yemenici'ye ziyaret -- [15:05] “BİRLİK İÇİNDE DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE” -- [15:00] AK PARTİ TEŞKİLATI İLE BİR ARAYA GELDİLER -- [14:45] DEREYE DÜŞEN KÖPEK KURTARILDI -- [14:37] KAMYONCULAR TAM DESTEK VERDİ -- [14:18] Enzahome Başarısını Taçlandırdı --
Siyaset
İyi Parti İl Başkanı Katırcıoğlu iddialı konuştu...

İyi Parti İl Başkanı Katırcıoğlu: 2 milletvekilliği ve belediyeyi alamazsam istifa ederim...

9.1.2018 - 17:46
503 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
İyi Parti  İl Başkanı Katırcıoğlu iddialı konuştu...

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu “Düzce kamuoyuna söz veriyorum. Düzce Belediye Başkanlığını ve iki milletvekilliğini alamadığımız takdirde o dakika bu makamdan ayrılacağımın sözünü veriyorum” dedi. Meral Akşener’in 25 Ocak’ta Düzce’ye geleceğini söyleyen Katırcıoğlu, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ı da sert bir şekilde eleştirdi.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu Parti il binasında basın mensupları ile bir araya geldi.  İddiaları açıklamalarda bulunan Katırcıoğlu, Düzce’de birinci parti olamadıkları durumda istifa edeceğinin sözünü verdi. Tozan’ı sert bir dille eleştiren Katırcıoğlu; “Eğer milliyetçilikle ilgili bir söylemde bulunmak istiyorsa, terörist cenazelerine giden kendi milletvekillerine milliyetçiliği öğretmesinde fayda olacağını düşünüyorum” dedi.

Söz veriyorum istifa edeceğim

Katırcıoğlu “Düzce’de birinci parti olma sözünü veriyorum. Bunu gerçekleştiremediğim zaman bu makamda olmayacağımı açık ve net olarak ifade ediyorum. Düzce’de belediye başkanlığını ve iki milletvekilini hedefledik. Bunlardan bir eksiği dahi bizim başarısız olduğumuz anlamına gelecektir. Buradan Düzce kamuoyuna söz veriyorum. Düzce Belediye Başkanlığını ve iki milletvekilliğini alamadığımız takdirde o dakika bu makamdan ayrılacağımın sözünü veriyorum” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 25 Ocak’ta Düzce’ye geleceğini söyleyen Katırcıoğlu “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 25 Ocak 2018 tarihinde Düzce il binamızın açılışına katılacak. Genel Başkanımız Düzce ile kucaklaşacak. Düzce’de iyi işler yapılması konusunda kurdelemizi keseceğiz” şeklinde konuştu. 

Düzce’de teşkilatın kuruluş sürecinden bahseden Katırcıoğlu “İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu “27 Kasım tarihinde İyi Parti Genel Merkezi bana kurucu başkanlık görevini tebliğ etti. 11 Aralık tarihinde de ilde yapılanmayı gerçekleştirdik. Önce Düzce Merkez, Cumayeri ve Gümüşova teşkilatlanmalarını tamamladık. Bu hafta içerisinde Kaynaşlı ve Çilimli ilçelerinin de yapılanması tamamlanarak genel merkezimize teslim edilecek. Diğer ilçeleri de tamamladık. İyi bir ekip kurduk. Genç arkadaşlarımız aramızda. Belki eksikliklerimiz olmuş olabilir, ama hata yapmadığımızı düşünüyorum” dedi.

Katırcıoğlu’nın açıklamaları şu şekilde;

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 25 Ocak 2018 tarihinde Düzce il binamızın açılışına katılacak. Genel Başkanımız Düzce ile kucaklaşacak. Düzce’de iyi işler yapılması konusunda kurdelemizi keseceğiz.

Düzce’de birinci parti olma sözünü veriyorum. Bunu gerçekleştiremediğim zaman bu makamda olmayacağımı açık ve net olarak ifade ediyorum. Düzce’de belediye başkanlığını ve iki milletvekilini hedefledik. Bunlardan bir eksiği dahi bizim başarısız olduğumuz anlamına gelecektir. Buradan Düzce kamuoyuna söz veriyorum. Düzce Belediye Başkanlığını ve iki milletvekilliğini alamadığımız takdirde o dakika bu makamdan ayrılacağımın sözünü veriyorum

Ülkemizde bir korku imparatorluğu kurulmuştur, hukuk ayaklar altına alınmıştır. Ülkemizde insan hakları yok sayılmıştır. Biz bu ülkenin tekrar yaşanabilir bir ülke olması için elimizi taşının altına koyduk. Altını çizerek söylüyorum, korkmuyoruz. Bu ülkenin geleceği için, bu bayrağın dalgalanması için, bu ezanın dinmemesi için biz elimizi taşın altına koyduk. Korkanlara da şunu söylüyorum. Biz önden gidiyoruz, siz arkadan gelin.

AK Parti döneminde Düzce öksüz kaldı

Düzce 3 dönemdir AK Parti tarafından yönetilmiş olmasına rağmen, üç dönemdir belediye başkanlığı AK Parti’de olmasına rağmen Düzce öksüz kalmıştır, sahipsiz kalmıştır, bu imkânları kullanamamıştır. İyi Parti Genel Merkezi Düzce’ye ayrı bir önem veriyor. Düzce’ye ayrı bir değer veriyor. Düzce’nin kaybolan yıllarını geri getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Ülkenin geleceği, ülkenin bekası sorununu korkusuzca üstlenmiş cesur yürekli insanlarız. Bu zor şartlarda, bu zor günlerde böyle bir görevi üstlenmek, bu görevin içerisinde yer almak gerçekten son derece önemli bir vefa duygusudur.

İyi Parti Genel Merkezi tarafından 75 ilin teşkilatlandırma görevi yapılmış bunlardan 55 tanesinin kurulması gerçekleştirildi. Siyasi partiler kanuna göre seçimlere katılabilmek için mevcut illerin yüzde 51’i tamamlanması gerekiyordu. Biz 55 ilin kuruluşunu gerçekleştirmek sureti ile erken seçimler dâhil olmak üzere partimiz seçimlere girme hakkını elde etmiştir.

Koltuk değil, ayakkabı eskiteceğiz

Genel Başkan yardımcımız Mustafa Dervişoğlu’nun talimatı bizlere şu şekilde. Bugünden itibaren 2019 seçimlerine kadar eve girmek yok.   Almış olduğumuz talimat bizim ülke geleceğimiz açısından son derece önemli bir sorumluluğu üstlendiğimizin göstergesidir. Biz koltuk eskiten değil, ayakkabı eskiten siyasetçi olacağız. En ücra köşeye kadar gidip vatandaşlarımızla kucaklaşacağız.

İyi Parti’den istifa haberleri de asılsızdır. Henüz partimizin üyelik çalışmaları başlamadı. Üyelik çalışmaları başlamayan bir partiden kim nasıl istifa edebilir. Hiçbir ilimizde üyelik kaydı yapılıp istifa olayı gerçekleşmemiştir. İstifa etmek için önce üye olmak gerekmektedir.

Biz seçime her zaman hazırız. Hazır kuvvet, hazır askeriz. Seçim erken olsa da zamanında olsa da bizim için değişmiyor. Biz iktidara olmaya hazırız.

Tozan’a çok sert cevap

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın açıklamalarını basından görevli arkadaşlar bana iletti. Kendisinin bu ülkenin yangın yerine döndüğü bir zamanda niye şahsi bir soru cevap içerisine girdiğini anlamış değilim. Ben kendisine bugün kadar bir cevap vermedim, vermeyi de düşünmüyorum. Çünkü bizim ufak işler uğraşacak zaman kaybedecek, ufak istasyonlarda vakit kaybedecek bir lüksümüz yok. Bizim hedefimiz büyük. Sayın Tozan’ın bu süreçte şahsi bir soru sorması çok yadırganacak bir durum. Kendisi 16 Nisan’da ki tavrımın ne olduğunu sormuş. 16 Nisan’da neler yapabiliriz diye kendisi bana gelip sorular soran ve bir otelin izninin alınması ile ilgili benden yardım talep eden bir arkadaşımızdır. MHP’den istifa etmem ile ilgili soru sormuş, bu benim kendi özel düşüncemdir. Bu konu ile ilgili kimseden icazet alacak ve hesap verecek konumda değilim. Bundan dolayı Sayın Tozan’ın herhalde canı sıkıldı, soru sorma düşüncesinde oldu. Sayın Tozan bugüne kadar yapmış olduğu basın toplantılarında, belediye ilgili bir çok bilgiyi benden alan, benden isteyen bu dökümanlar ile basın toplantısı yapmayı başaran bir arkadaşımızdır. Bundan dolayı kendisinin bu tür davranışını çok anlayabilmiş değilim. Bir soru da  şöyle sormuş. CHP’nin altı okundan biri milliyetçiliktir demiş. Ben tarihçiyim, Atatürk ile ve inkilaplarını ben herkese ders olarak anlattım. Atatürk ilke ve inklaplarının ne olduğunu çok iyi bilirim. Altı oktan birinin milliyetçilik olduğunu benim gibi bir adama sormasını asla söz konusu olamayacağını, eğer milliyetçilikle ilgili bir söylemde bulunmak istiyorsa terörist cenazelerine giden kendi milletvekillerine sormasında, onlara öğretmesinde fayda olacağını düşünüyorum”

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, basın açıklamasının ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile basın mensupları ile birlikte pasta kesti. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
503 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33

saim

10.1.2018 - 10:31:23

yahu hoca,şakamısın sen!akıl var mantık var,sen değil 2 vekil ve belediye başkanlığı,1 meclis üyesi sokabilirsen belediyeye en büyük başarıyı elde etmiş sayılırsın emin ol.Bu makamdan istifa ederim diyorsun,amanda aman,ne büyük iş yapmış olursun böylelikle,güleyim bari...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%41,67

laz hüseyin

10.1.2018 - 10:24:02

helal size başkanım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

AK Partili ilçe başkan: Reis isterse koşa koşa Afrin'e gideriz
İyi Parti’de Yeni Üyelik Heyecanı
BEYKÖY DE İYİ OLACAK
18.1.2018 - 16:32
BEYKÖY DE İYİ OLACAK
AK Parti’de Bolu  il başkanı belli oldu
AK Parti’den CHP’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
YÖRÜK ALİ PAŞA’DAN İYİ PARTİ’YE ZİYARET
Bakan Özlü'den Afrin açıklaması: Hukuki, siyasi, ahlaki ve askeri açılardan doğru