Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:01] YANMAZ'DAN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ -- [14:11] SİVİL OLARAK DENETİM YAPIYORLAR -- [14:07] FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU -- [14:05] ÖĞRENCİLERE TARAMA YAPILDI -- [14:01] MARKA’DAN YENİ MALİ DESTEK -- [13:55] OSB GENEL KURUL YAPTI -- [12:22] Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce’ye geliyor -- [12:03] BİZ DE HER AN ONLAR GİBİ OLABİLİRİZ -- [11:56] ANTRENÖR KURSU SONA ERDİ -- [11:47] SON PERİYODDA NEFESLER KESİLDİ 93-88 --
Siyaset
CHP Eski İl Yönetimi Teber’i Yerden Yere Vurdu

29.6.2018 - 16:13
534 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
   CHP Eski İl Yönetimi Teber’i Yerden Yere Vurdu

Zekeriya Tozan’ın CHP’den milletvekili adayı göstermemesiyle istifa eden CHP Düzce eski yönetimi, yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  ve  Zafer Teber’in eleştirildiği açıklamada, partiye zarar vermemek için seçim sürecinin sonunu bekledik denilen açıklamada, parti genel merkezinin Muharrem İnca’ye yakın adayları  listeye almamasının başarısızlığın bir Başka nedeni olarak gösterildi.

 

İSTİFACI İL YÖNETİMİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

 Partimizin Eski il yönetimi olarak Genel Merkeze tepkimiz dolayısıyla istifa ettiğimiz günden bu güne geçirmiş olduğumuz seçim sürecinde partimize zarar vermemek adına tarafımızdan  herhangi bir yazılı ya da sözlü açıklama yapılmamıştır.     

    Biz 2015 yılında 2 seçimden başarısız çıkmış olan partimizi başarıya ulaştırmak ,yarın çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına siyasete girip, Atatürk'ün bize emanet ettiği laik,demokratik,sosyal ve hukuk devletini koruma adına bu göreve talip olduk.Her il kongresinde ilkemiz,en fazla oy alabilecek adayı tespit edip,onunla yürümek idi. 2009 yerel seçimlerinde anket çalışması ile 2 belediyeyi kazandık.Ankete göre genel merkezin Akçakoca adayı başka,ankette kazanacak olan aday başkaydı. Bin bir zorlukla adayı değiştirerek orayı kazanmıştık.2011 seçimlerinde de anket yaparak sonucu önceden gördük.24  Haziran seçimi için yaptığımız anket çalışmasında ise seçimin mevcut adayları arasından sadece bir kişi ile kazanılabileceği görülmüştür.Bu sonuçlar Genel Başkanlık makamı ve yetkili MYK üyeleri ile paylaşılmıştır.

    Genel Merkez Sn. Muharrem İnce'ye yakın olan İl Başkanlarını Milletvekilliğini kaybetme pahasına liste başı yapmadı . Partimizin Cumhurbaşkanı adayı Sn.İNCE'nin ekibindeki 20 Milletvekilinden sadece 2 kişiyi milletvekili aday listelerinden seçilebilecek sıralamada gösterdi.

    Genel Merkez tarafından İl ve İlçe Başkanlıklarından istenen temayül yoklamasında,Düzce'de bir İlçe hariç,tüm örgütlerden Zekeriya Tozan çıkmış olmasına rağmen ne anket sonucu ne de örgütlerin iradesi dikkate alınmıştır.Temayülden çıkan sonuç,İl Örgütünün iradesini yansıttığından ve Genel Merkez tarafından İl Örgütünün iradesine saygı gösterilmesi beklendiğinden ve gelen liste bu iradeye uygun olmadığından İl Yönetiminden 16 kişi istifa etmiştir.Bu istifalarla genel merkez tarafından uygun görülen milletvekili adayının daha çok güveneceği ve uyum sağlayacağı yeni bir yönetim kadrosunun oluşturulması için fırsat tanınmıştır.

    Son tüzük kurultayında ön seçimin kaldırılmış olması, örgütte ve halkta karşılığı olmayan adayların listeye girmesine ve yaşadığımız sonucun ortaya çıkmasına sebep olmuştur.Bu durum CHP içinde siyaset yapma alanımızı yok etmiştir.

    Ayrıca Eski İl Başkanı Sn.Zekeriya TOZAN,aday adayı olabilmesi için tüzük gereği seçim takvimine göre istifa etmiştir.

   Sn. Teberin  2015 yılındaki haziran ve kasım seçimlerinde göstermiş olduğu başarısız performanslarından dolayı,bu üçüncü tanınacak hakta da aynı başarısız sonucun gerçekleşebileceğini yaptırmış olduğumuz anket sonucunu da referans aldığımızda tahmin edebiliyorduk.Nitekim Sn.Teberin kendi köyü olan Darıyeri Hasanbey Köyü’ndeki son 3 seçimde almış olduğu oy sayısının sürekli azalması ve diğer partilere kıyasla oy oranlarındaki  düşüşleri dikkate aldığımızda bu öngörüdeki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmaktadır.

   Sn.Zafer Teber ve ekibinin  seçim  stratejisinin yanlış olduğu,parlamento seçimlerinde halktan oyu partimiz CHP ne isterken,Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Erdoğan'a oy verin demelerinden belliydi.

  Biz eski İl Yönetimi olarak Partimizin parlamento seçimlerinde ve Partimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği  Sn.Muharrem İNCE'nin başarılı olması için maddi manevi kendi imkanlarımız ile son güne kadar çalışmalarımıza devam ettik.Vicdanımız bu konuda çok rahat.  

  Ortaya çıkan başarısızlığın sorumlusu,devleti kim yönetirse yönetsin,partiyi ben yöneteyim anlayışıdır.O koltuklar başarılı olacak kadrolara teslim edilmelidir.

   En büyük şaşkınlığımız ise,ertesi gün Genel Başkanımızın yaptığı ''Bu seçimin kaybedeni AKP dir''açıklamasıdır.  

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

    CHP Eski İl Yönetimi


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
534 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

BAŞIMIZ SAĞOLSUN
21.3.2019 - 14:24
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce’ye geliyor
CHP'Lİ KARDEŞLERİMİN YÜREKLERİ SIZLIYOR
KESKİN'DEN DESTEK GEZİLERİNE DEVAM
Özlü Sorunları Vatandaşlardan Dinledi
DERTLERE ÇARE OLACAĞIZ
18.3.2019 - 16:01
DERTLERE ÇARE OLACAĞIZ
MAHALLE SÖZLEŞMELERİNE BÜYÜK İLGİ