Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:46] POLİSLERDEN ANLAMLI KAN BAĞIŞI -- [16:09] ESKİ SİYASETÇİLERLE BULUŞTU -- [16:05] YIĞILCAYA BİR MÜJDE DAHA -- [15:41] TEKNİK EKİBİN İŞİNE SON VERİLDİ -- [15:22] BASKETBOLDA DÜZCE İLİ MARKA OLDU -- [14:25] SÜRÜCÜ ARAÇTAN FIRLADI -- [14:21] DUBA HIRSIZLARI YAKALANDI -- [14:18] HOROZLARI KURTARAYIM DERKEN... -- [14:15] EKİPLER UYGULAMALARA HIZ VERDİ -- [13:21] KESKİN, CUMAYERİ KÖY ZİYARETLERİNDE --
Siyaset
İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

7.9.2018 - 08:47
3073 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’de belediye başkanlığı için 9 isim ön plana çıkıyor. AK Parti’nin yerel seçimler öncesi saha çalışmalarına başladığı ve Genel Merkez tarafından illerde anketler yaptırdığı da biliniyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yerel seçimlere büyük önem veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde sık sık “Halkın sesine kulak vereceğiz” diyor.

AK Parti’de yerel seçimler öncesi 9 ismin adı belediye başkanlığı için geçiyor. Bu isimler Mevcut Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce eski belediye başkanı İsmail Bayram, Eski milletvekili Fevai Aslan, Merkez ilçe başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Belediye Meclis üyesi Murat Caymaz, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu, Düzce kamuoyunda en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Belediye başkanlığı için en güçlü adayın AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin olduğu konuşuluyor. Keskin’i diğer adaylara göre ön plana çıkaran en büyük etken ise yaklaşık 4 yıldır il başkanlığı görevinde bulunması, teşkilata hakim olması, il başkanlığı görevindeyken kazandığı seçimler ve özellikle 15 Temmuz sürecinde Erdoğan’a olan desteği. Erdoğan’da Keskin’e olan desteğini son kongrede açıkça gösterdi ve yeniden il başkanlığı koltuğunu emanet etti. Sık sık halk ile bir araya gelen Hikmet Keskin, il başkanlığı görevine gelmesinin ardından her Pazartesi il başkanlığında halk günü düzenliyor ve vatandaşların sorunlarını dinliyor. Aldığı notları ilgili mercilere ileterek sorunların çözümü konusunda vatandaşlara yardımcı oluyor. Keskin, il başkanlığından belediye başkanlığına geçiş yapabilir.

Yerel seçimler öncesi koltuğu Mehmet Keleş’ten devralan Dursun Ay’ında adı güçlü bir şekilde dillendiriliyor. Göreve geldiği dönemden itibaren tasarruf politikası ile dikkat çeken Dursun Ay, halk tarafından da seviliyor. Büyük projelerden ziyade halka dokunacak projeleri hayata geçiren Dursun Ay’ın gönlü bir dönem daha başkan olmaktan yana.

AK Parti’de Düzce Belediye Başkanlığı için geçen bir diğer isim ise Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz. Çilimli’de belediye başkanlığında ikinci dönemini yapan Yavuz’un gönlü Düzce Belediye Başkanlığında. Yavuz’un yakın çevresine “Düzce Belediye başkanlığı ustalık dönemim olacak” dediği de konuşuluyor. Çilimli’de başarılı bir belediye başkanlığı yapan ve ikinci döneminde karşısına aday adayı dahi çıkmayan Muhsin Yavuz’un, Düzce Belediyesini de başarı ile yöneteceği konuşuluyor.

Düzce Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da adı güçlü bir şekilde dillendirilen isimler arasında yer alıyor. 2009-2014 yılları arasında Düzce Belediye Başkanlığı yapan İsmail Bayram, taraflı tarafsız tüm Düzcelilerin takdirini kazanmış bir isim. Görevde olduğu sürece halk ile iç içe olmaya büyük özen gösteren İsmail Bayram, Düzcelilerin özlem duyduğu bir isim. Başkanlık döneminde adı hiçbir tartışmalı icraata  karışmayan İsmail Bayram, başkanlık görevini bıraktıktan sonra köşesine çekildi ve kendisine yeniden görev verilmesini bekliyor.

Düzce AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’nun da adı yerel seçimler öncesi konuşuluyor. Ancak Kuşçuoğu’nun siyaseten henüz belediye başkanlığına hazır olmadığı, bir dönem daha parti yönetiminde görev alacağı da ya da Hikmet Keskin’in belediye başkanı olması durumunda il başkanı olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.

AK Parti Düzce Eski Milletvekili Fevai Arslan’ın Düzce Belediye Başkanı olmak istediği biliniyor. Arslan’ı ön plana çıkaran ise Düzce’de şu anda siyaseten en tecrübeli isim olması. AK Parti Genel Merkezinde de gücü bilinen Arslan’ın Belediye Başkanı olması durumunda birçok sorunu doğrudan muhataplarına iletebilecek konumda olması Arslan’ın en büyük artısı. Arslan, siyasette ustalık dönemini belediye başkanlığı ile taçlandırmak istiyor. İl başkanlığı, milletvekilliği yapan ve teşkilatın içinden gelen Arslan, Düzce’nin sorunlarını en iyi bilen siyasetçiler arasında yer alıyor.

Murat Caymaz. AK Parti’den Düzce Belediye Meclisi üyesi seçildi. Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Mehmet Keleş’in istifa etmesinin ardından adı belediye başkanlığı için geçti. Halk tarafından sevilen Caymaz’ın aday gösterilmesi sürpriz olmaz. Konuşulan isimler arasında en genci olan Caymaz’ın geniş bir halk desteği de var. Belediye meclisinde bulunması ve başkan yardımcılığı yapması Caymaz’ı bir adım öne çıkarıyor. AK Parti’nin Murat Caymaz’ı aday göstermesi durumunda tepki oylarını geri kazanacağı söyleniyor.

Daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu’nun da adı Düzce Belediye Başkanlığı için geçiyor. Gönlünde aslında milletvekilliği yatan Ustaoğlunu’nun görev verilmesi halinde belediye başkanlığını da kabul edeceği konuşuluyor.

AK Parti’nin Düzce Belediye Başkanlığı için en sürpriz adayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar. Rektör Demircan Çakar, daha önce yaptığı açıklamalarda belediye başkanlığı için gelen sorulara olumsuz cevap vermemiş ancak bir dönem daha rektörlük yapmak istediğini söylemişti. Belediye Başkanlığı içinde açık kapı bırakan Rektör Demircan Çakar’ın görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini kabul edeceği ve yerel seçimlerde AK Parti adayı olacağı da konuşuluyor.

Tüm bunların dışında 24 Haziran’da MHP ile oluşturulan Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de devam edeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli tarafından dillendirilirken, AK Parti Düzce Belediye Başkanı için adayının MHP’nin da olurunu alacak bir isim olacağı konuşuluyor.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Düzce’de aday kalitesinin artması AK Parti Genel Merkezini de aday seçimi konusunda zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Adı geçen tüm adayların siyasette ve belediye konularında tecrübeli olması, hepsinin ayrı ayrı bir siyasi gücü olması ve halk tarafından takdir edilen isimler olması, AK Parti’nin karar vermesini güçleştiren unsurlar arasında yer alıyor.

Sokakta vatandaşında konuştuğu bu 9 isim arasında kıran kırana bir yarış olacak gibi gözüküyor. Ancak AK Parti Genel Merkezi bu yarışın partiye zarar vermemesi ve küskünlerin oluşmaması için aday adaylığı sürecini ortanda kaldırması ve doğrudan adayı açıklaması bekleniyor. Böylelikle siyasette  bu denli güçlü isimlerin rekabete girmesi ve partiye zarar verilmesinin önüne geçilmesi ve adı geçen tüm isimler ile seçim süresince sahada olunması bekleniyor.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3073 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

zerrin

9.9.2018 - 19:38:24

Aday adaylarının bazılarını ankete eklemişler de hepsi yok. CHP MHP aday çıkarmıyor mu acaba https://secimanketi.tv/Duzce-2019_Belediye_Baskanligi_Secim_Anketi_Sonucu
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,63

AHMET

8.9.2018 - 14:10:23

Bu şehir bu kadar aciz olmamalı. Bu elekteki kalbur üstü bu kadar mı? Başka insan yok mu da hep aynı kişiler önümüze sürülüyor? İnsaf!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce’ye geliyor
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
21.3.2019 - 14:24
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
MAHALLE SÖZLEŞMELERİNE BÜYÜK İLGİ
ASLA İŞÇİ ÇIKARTMAYACAĞIZ
TAKSİ ŞOFÖRÜ ÖZLÜ OLUNCA...
ADAY BIYIK'A ANLAMLI HEDİYE
KLASİK BİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAYACAĞIM