Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:17] Öğrenciler Acedemia Tower Bahçesinde İftar Açtı -- [13:59] Kardeşlik İftarına Yoğun Katılım -- [13:26] Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek -- [12:40] Yine Patpat Yine Kaza -- [11:55] Valilik Uyardı: İnanmayın! -- [11:34] 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı -- [11:31] Robot Yarışmasında 3. Oldular -- [10:48] İLK ÖNCELİĞİMİZ DÜZCE’NİN MENFAATİ -- [10:29] Düzce Kızılay Azerbaycan’da -- [10:30] Feci Kazada Can Verdi --
Siyaset
ADAYLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

18.09.2018 - 10:13
2547 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ADAYLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Ak Parti’de Cumayeri İçin Aday Adayları Ortaya Çıkmaya Başladı

24 Haziran Milletvekili seçimlerinin ardından Cumayeri ilçesinde 30 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde aday adayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. 6 Ay sonra yapılacak olan yerel seçimler için bir çok isim siyasi kulislerde başkan adaylığı çalışma yapmaya başladı bile.

SİYASETİN KALBİ CUMAYERİ’NDE ATIYOR

Düzce'de sonucunun ne olacağının en çok merak edildiği ilçelerden biri Cumayeri. Geçmiş seçimlerde Milletvekili, Düzce Belediye Başkanı, İl Başkanı gibi başarılı siyasetçiler çıkaran ilçede "Siyasetin Kalbi Bu ilçede atıyor" söylemi yanlış olmaz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi Cumayeri Belediye Başkanlığı için isimler şimdiden konuşulmaya başlandı.

RECEP TUNA:

2014 Genel seçimlerinde AK Parti'den 7 aday adayının arasından Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Recep Tuna en yakın rakibi bağımsız aday Mustafa Koloğlu'na 397 oy fark atarak başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Tuna seçim öncesi verdiği sözlerin birçoğunu yerine getirdi. Özellikle Çevrik Mahallesinin alt ve üst yapı sorununu büyük ölçüde tamamlayan Başkan Tuna, Cumayeri'nin en büyük caddesi istiklal caddesinin Yeni Cami bölgesini yeniden asflatlayarak halkın takdirini topladı. Cumayeri'nin kanayan yarası haline gelen su sorununu, Arıtma tesisi kurarak köklü çözüm getiren Başkan Tuna, Konya Çanakkale gibi illere düzenlediği kültür turları ile de göz doldurdu. Şeker Ahmet Tepesi olarak bilinen mevkiye yapılacak olan motor pistinin bir türlü tamamlanamaması ise en çok eleştirilen konuların başında geldi. "Açıldı açılacak" denilerek tarih verilen ancak asfaltlama aşamasına bir türlü gelemeyen motor pisti, Cumayeri'nin göbeğine yapılan Alışveriş Merkezindeki zemin katta otopark projesinin iptal edilerek Market yapılması ve o marketin bir kaç ay sonra "Kurtarmıyor" diyerek kepenk indirmesi, Cumayeri meydanında bulunan dev kavşak için hiçbir proje üretilmemesi, Başkan Tuna yönetimindeki Cumayeri Belediyesinin zaman zaman eleştirilmesine neden oluyor. Başkan Tuna'nın yeniden aday adayı olacağı bekleniyor.

MUSTAFA KOLOĞLU:

2004-2009 yılları arasında AK Parti'den Cumayeri Belediye Başkanı seçilen Mustafa Koloğlu'nun yaptığı hizmetlerin yanı sıra halk ile iç içe olması, Cumayerin halkının derdi ile dertlenip neşesine ortak olması kendisine büyük avantaj sağlamıştı. Mütevazi yaşantısı ile takdir toplayan Mustafa Koloğlu bir önceki seçimde AK Parti'den aday adayı olmuş ancak AK Parti teşkilatı Cumayeri'den Recep Tuna'yı aday göstermişti. Seçime Bağımsız olarak girme kararı alan ve arkasında büyük bir kitle bulan Koloğlu seçimi deyim yerindeyse kıl payı kaçırmıştı. Arkasında parti desteği olmadan gönüllü insanlar ile yola çıkan Koloğlu sadece 397 oy ile seçimi kaybetmişti. Koloğlu'nun yeniden aday olarak konuşulurken AK Parti'den mi MHP'den mi seçime gireceği henüz netlik kazanmadı. Koloğlu AK Parti'den adaylık için yeşil ışık bulamaması halinde, Milliyetçi Hareket Partisinden aday olursa kazanma şansının yüksek olduğu dile getiriliyor.

KADROLU BAŞKAN ADAYI YAKUP KELEŞ:

İlk kez 1999 yılında Fazilet Partisinden Cumayeri Belediye Başkanı seçilen Yakup Keleş 2004 yerel seçimlerinde koltuğu Mustafa Koloğlu'na kaptırdı. 2009 yılında bu kez Saadet partisinden aday olan Keleş, bu kez de mevcut Başkan Mustafa Koloğlu'na karşı seçimi kazanarak ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen keleş Büyük Birlik Partisinden Cumayeri Belediye Başkanı adayı oldu. Keleş girdiği son seçimde 656 oy alarak 4. parti oldu. Yakup Keleş'in yeniden seçime girip girmeyeceği merak konusu olurken halkın bir bölümü de Yakup Keleş'in bir çok partide siyaset yaptığını ve artık yüzünün eskidiğini dile getiriliyor.

FERİT GİRGİN:

Düzce Belediyesi'nin hemen hemen tüm birimlerinde görev yapan Ferit Girgin halen Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görev yapıyor. Mehmet Keleş döneminde Müdürlük koltuğuna getirilen Girgin, Başkan Dursun Ay yönetimindeki Düzce Belediyesinde koltuğunu koruyan sayılı isimlerden biri. Başarılı çalışmaları nedeni ile görevine devam eden Girgin Cumayeri halkının en çok aday görmek istediği isimlerden biri. Genç yaşı ve kısa sürede edindiği tecrübesi ile Cumayeri'ni büyük hizmetler katabileceği düşünülen Girgin'in AK Parti'den aday gösterilip rahatlıkla seçimi alabileceği iddia ediliyor.

MUSA PİRDAL:

Uzun süredir Cumayeri AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Musa Pirdal'ın gönlünde Cumayeri Belediye Başkanlığı koltuğunun yattığı konuşuluyor. Uzun süredir Cumayeri siyasetinde olmasına rağmen yeterince aktif rol alamayan, pasif olduğu iddia edilen Pirdal'ın şansının zayıf olduğu görüşülüyor. 

KAZIM SAĞLAM:

1980 yılında  aktif siyasete başlayan Kazım Sağlam ismi de Cumayeri Belediye Başkanlığı koltuğu için konuşulan isimler arasında. Cumayeri Refah Partisi İlçe başkanlığı, FAzilet Partisi ve Saadet Partisinde yönetim kurulu üyeliğinde bulunan sağlam, 2009 yılında Saadet Partisinden İl Genel Meclis üyesi seçildi.  2014 yılında da AK Parti'den İl Genel meclis üyesi seçilip halen görevine devam eden tecrübeli siyasetçinin görevinden istifa ederek Cumayeri Belediye Başkanlığı koltuğuna talip olabileceği konuşuluyor. Kazım Sağlam'ın İl Başkanı Hikmet Keskin ile aynı köyden olması da diğer adaylara göre Sağlam'ı bir tık öne geçiriyor.

KENAN KELEŞ:

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Şehir plancısı olarak görev yapan ve emekli olup memleketine geri dönen Kenan Keleş ismi de Cumayeri Belediye Başkanlığı için adı geçen isimler arasında. Özellikle Büyük Şehir Belediyesinde edindiği tecrübeleri ilçe belediyesine aktarabilecek olan Keleş'in de adı sık sık başkan adaylığı için geçiyor. Keleş'in AK Parti'den aday olabileceği konuşuluyor.

MURAT AYDIN:

18 yıldır Cumayeri Belediyesinin çeşitli birimlerinde müdürlük yapan Murat Aydın 2014 yerel seçimleri öncesi görevinden istifa ederek AK Parti'den aday adayı olmuştu. 7 aday adayı arasından aday gösterilmeyen Aydın, Cumayeri Belediyesindeki görevine geri dönmüştü. Aydın'ın yeniden istifa ederek AK Parti'den Cumayeri Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı konuşuluyor.

SALİH ŞAHİN:

Gümüşova Belediyesi'nde 11 yıldır görev yapan Salih Şahin aday adaylığını en yakın açıklayan isim oldu. 12 Türk Silahlı Kuvvetlerinde, 11 yıl da Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan Şahin hangi partiden aday olacağını açıklamadı. Salih Şahin'in AK Parti'den aday adayı olması bekleniyor.

ALİBABA RAHMAN GÜRSOY:

Kısa süre önce memleketine dönen iş adamı AliBaba Rahman Gürsoy'un da Cumayeri Belediye Başkan adayı olabileceği konuşuluyor. Yurtdışındaki yatırımlarının yanısıra Cumayeri'nde içinde, hamam, otel ve eğlence merkezini barındıran Alibaba Rezidans'ı açarak elini taşın altına koyan, her fırsatta "Memleketim için elimi taşın altına koymaya her zaman hazırım" diyen Alibaba arkasına büyük bir kitle almış durumda. Cumayeri'nde güreş ağalığı yapan, ihtiyacı olan herkese kapısını açan Alibaba Rahman Gürsoy'un yardımseverliği nedeniyle Cumayeri halkının gönlünde taht kurdu. Uzun yıllar yurtdışında kalıp Cumayeri'ne kısa süre önce dönen Alibaba Rahman Gürsoy Cumayeri merkezin yanı sıra köylere de çeşitli yardımlarda bulunması, başkan olduğunda yapabileceği hizmetlerin habercisi olarak görülüyor.  Çevresi tarafından partiler üstü bir isim olarak anılan ve hangi partiden aday olacağı belli olmayan Alibaba Rahman Gürsoy'un adı Cumayeri'nde sık sık başkanlık koltuğu için dillendirilmeye başladı.

SON SEÇİMDE NELER OLMUŞTU

2014 Yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Recep Tuna Bin 700 oy alarak Belediye Başkanı seçilmiş, Seçime bağımsız olarak giren Mustafa Koloğlu Bin 303 oy, MHP'den giren Ahmet İpek Bin 63 oy, Büyük Birlik Partisinden giren, Dönemin Mevcut Belediye BAşkanı Yakup Keleş  653 oy, Saadet Partisi'nden aday olan Mustafa Ümit Hızarcı 217 oy, Bağımsız Türkiye Partisinden giren Tulgay Parlak 125 oy, CHP'den giren Nevzat Keleş ise 63 oy almıştı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
2547 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR