Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:37] Bilime İmece Usulü Destek -- [17:25] "Açta Açıkta Kimse Kalmasın" -- [17:18] Polisten Sıkı Denetim -- [17:04] Akçakoca Denizi Artık Daha Temiz -- [17:01] YÖNETİM DÜŞTÜ! -- [16:09] Otomobile Kızarken Şimdi TIR'lar Çıktı -- [13:35] Düzce’nin estetiği değişecek -- [12:30] BU FİLM KAÇMAZ! -- [11:29] Genç Beyinler Harikalar Yaratıyor -- [10:58] 2018'de Kaç Bebek Dünyaya Geldi? --
Siyaset
Düzce’yi Düzceli vekil anlattı

11.10.2018 - 14:20
1329 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce’yi Düzceli vekil anlattı

19 Yıldır ilk kez Düzce'nin sorunları Mecliste Düzceli bir  vekil tarafından dile getirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz,  Meclis genel kurulda; başta fındık olmak üzere, sağlıktan, ulaşıma, tarımdan, altyapıya kadar birçok sorunu meclis kürsüsünde dile getirdi.

19 yıllık Düzce tarihinde ilk kez Düzce Milletvekili olarak seçilen bir isim TBMM Genel Kurulunda Düzce'nin sorunlarını dile getirdi. 24 Haziran seçimlerinde MHP’den  Düzce Milletvekili olan Ümit Yılmaz,  Meclis kürsüsünden Düzce'nin bir çok sorununu yüksek sesle dile getirdi. Fındıktan, ulaşıma, sağlıktan altyapıya kadar bir çok konuya değinen Yılmaz Düzce'nin bir çok sorunu olduğunu söyledi.

DEPREMİN İZLERİ SİLİNMEDİ

Milletvekili Ümit Yılmaz Düzce depreminin ardından 20 yıla yakın zaman geçtiğini ancak, depremin izlerinin halen silinemediğini hatırlatarak başladığı konuşmasında; "Başta Kerbela Şehidimiz Hazreti Hüseyin efendimizin ve İslam sancağı, vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizin ruhunun şad olmasını diliyorum. Saygıdeğer Milletvekilleri kalkınma bankası adı altında yaptığımız bugünkü kanun teklifinde maalesef kendi bölgesinde kalkınamayan Düzce bölgesi hakkında konuşmak için söz istedim. Düzce ilimiz 12 Kasım 1999 depremi ile ağır bir yıkım yaşadıktan sonra il oldu. Depremin izleri ve yaralarının silinmesi için il yapılan şehrimiz ne yazıkki depremin üzerinden 20 seneye yakın bir zaman geçmesine rağmen depremin izlerinden halen kurtulamadı. 2002 yılından bu yana yapılan tüm seçimlerde Düzce halkı AK Partiye yüksek oranda oy vermiş malesef  bu verdiği desteğin karşılığını yerelde alamamıştır. ilimizin sorunu gittikçe artmaktadır" dedi.

FINDIK FERRORO’nun TEKELİNE BIRAKILDI

Yılmaz fındıktaki yanlış politikaların üreticiyi olumsuz etkilediğini söyleyerek; "Sorunlarımızın başında dün Ordu milletvekilimiz  sayın Cemal Enginyurt'un da dile getirdiği fındık problemi gelmektedir. Fındık üreticisi malesef 24 Haziran seçimlerinden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu mitinginde TMO'nun fındık alacağını söylemesine rağmen, Tarım Bakanlığı daha doğrusu Ulaştırma bakanı TMO'nun fındık almayacağını söyleyerek üreticiyi Ferroro isimli şirketin tekeline bırakmıştır. Bu gerek ilimizin gerekse ülke ekonomimiz için yanlış bir tutumdur. Ülkemiz önemli bir ihracat geliri olan fındık kaleminden malesef gerektiği kadar gelir elde edemeyecektir. Sayın Tarım ve Orman Bakanının durumu tekrar gözden geçirmesi ve biran önce bu yanlış tutumdan vazgeçmesi gerekmektedir. Ayrıca yine Ulaştırma ve Altyapı bakanının yılbaşına kadar TMO'nun elindeki fındığı piyasaya sürmeyeceği açıklaması dikkatimizden kaçmamıştır. Ocak ayından sonra fındığı piyasaya sürerek kimin menfaatine çalıştığı aklımızda soru işareti bırakmaktadır. Fındık ile ilgili konuşulacak çok şey var. Ancak Düzce'nin yegane sorunu fındık değildir" şeklinde konuştu.

HASTANEDE DOKTOR SIKINTISI HAT SAFHADA

Milletvekili Ümit Yılmaz'ın değindiriği bir diğer konu ise sağlık oldu. Düzce Atatürk Devlet Hastanesindeki doktor sıkıntısından bahseden Yılmaz; "Bu sorunların başında Düzce Atatark Devlet Hastanesinde hayati öneme haiz olan kardiyoloji, Kadın Doğum, Göğüs Hastalıkları gibi bir çok dalda hekim sıkıntısı yaşanıyor. Hastanemizde bu branşlarda ya doktor yok, ya da bir hekimle hizmet verilmeye çalışılıyor. Bu çalışma ortamı hem hekim arkadaşlarımızı, hem de Düzceli hemşehrilerimizi sıkıntıya sokmakta, polikliniklerde gerginliğe sebep olmaktadır. Düzce sağlık açısından mecburi hizmet açısına dönmesine rağmen yanlış tespit ve yönetimler neticesinde halen gerekli hekim sayısına ulaşamadı. Düzce'nin sağlıkla yaşadığı problemlerin çözümü, sorunların doğru tespiti ve çözümlerin biran önce sağlanması gerekmektedir" dedi.

D-100 TRAFİĞİ KİLİTLENİYOR

Düzce'deki ulaşım sorununun hat safhada olduğunu söyleyen Yılmaz; "İlimizin bir diğer sorunu da ulaşımda yaşanıyor. İlimiz çevre ve bağlantı yolları tamamlanamadı. Çevre ve bağlantı yollarının tamamlanmaması şehir içinden geçen D100 Karayolunun tıkanmasına sebep olmaktadır. Bir takım hatalı planlar neticesinde yapılan Düzce'nin tek dalçığı olan Çoban Kavşağı ihtiyacı karşılayamamaktadır. Düzce'nin can damarları olan Çoban, Öztürkler, Olimpiyat ve Hal kavşağındaki trafik tamamen tıkanmakta ve kilitlenmektedir. İlimizin çevre ve bağlantı yollarının biran önce bitirilmesi gerekmektedir. Bundan önceki dönemde Ulaştırma bakanı Düzce'ye gelip ağırlanmasına rağmen hiçbir plan ve proje üretilmemiştir. Yarım kalan çevre yollarına başlanmamıştır. Ayrıca Akçakoca ilçemizin Karasu ile bağlantı yolu yıllardır tamamlanamamış ve gelen müteahit ödeneği bahane ederek işleri yarım bırakmıştır. Bunun yanında Yığılca ilçemizin bağlantı yolu çalışmaları devam etmesine rağmen çok ağır ilerlemekte, Yığılcalı vatandaşlarımız halen Cumhuriyetin ilk dönemlerinden kalan yolu kullanmaktadır.

ELEKTRİK VE TELEKOM İÇİN YENİ YATIRIMLAR YOK

Milletvekili Yılmaz elektrik ve Telekomun altyapı sorunlarından bahsederek; "

Altyapı Problemlerine gelince, Elektirik ve Telekom altyapısı için ne yeni yatırımlar yapılmakta, ne de mevcut altyapı rehabilite edilmektedir. Vatandaşlarımız her yağmurdan sonra elektrik kesintisinden ve voltaj düşüklüğünden muzdariptir. Ayrıca telekom altyapı problemlerine Düzce'de süpermen olan 4 kişilik tek bir ekip bakmaya çalışmakta, siz de taktir edersiniz ki hiçbir yere yetişememektedir. Biran önce ekiplerin yeteri kadar sayıya ulaşması Düzce'de yaşayan vatandaşlarımızın telekomda yaşadığı sıkıntıları minimuma indirecektir. Mevcut olan Düzce Ovası sulama şebekesi ne yazık ki hayata geçirilememiştir. Projenin hayata geçirilememesi Tarım alanlarını olumsuz etkilemektedir. Biran önce projenin hayata geçirilmesini bekliyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1329 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR