Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:52] Bu kez Mikrofon Miniklerdeydi -- [19:49] Yabancı Uyruklu Öğrenciler Anıtpark’ta Buluştu -- [19:47] Çocuk oyununa büyük ilgi -- [19:40] Deneyimlerini Öğrencilerle Paylaştı -- [19:38] Obeziteye Dikkat Çekildi -- [19:36] Düzceli genç hafız Türkiye ikincisi oldu -- [19:34] Akçakoca’da Sektör Üniversite Buluşması Gerçekleştirildi -- [19:33] "Türkiye'nin Etki Sahası” Konferansı Düzenlendi -- [19:31] Yanmaz Jandarmayı Ziyaret Etti -- [12:39] 23 NİSAN'DA RENKLİ GÖRÜNTÜLER --
Siyaset
FINDIK BAHANE, AMAÇ YEREL SEÇİM...

20.10.2018 - 13:02
1383 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
FINDIK BAHANE, AMAÇ YEREL SEÇİM...

TBMM Genel Kurulunda, MHP'nin, fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin verdiği araştırma önergesi AK Parti tarafından kabul edilmemesinin yankıları devam ediyor. MHP’nin CHP, İYİ Parti ve HDP ile kol kola Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı hareket etmesinin eleştiren AK Parti cephesi, amaç üzüm yemek değil bağcı dövmek, Ümit Yılmaz,  fındığı bahane ederek yerel seçimde partisine oy devşirmeye çalışıyor, yorumunda bulundular.

24 Haziran’da milletvekili seçilen MHP’li Ümit Yılmaz’ın 4 ay bekledikten sonra yerel seçimler öncesi fındığı meclise taşıması yerel seçim öncesi partisine oy devşirmeye çalışıyor diye değerlendiriliyor. AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, AK Partili vekillerin “Cumhur ittifakı olarak ortak bir metin hazırlayalım ve ittifak olarak oylayalım” önerilerini de dikkate almayan Yılmaz’ın alelacele hazırladığı fındık önergesine  kendi partisinden ve diğer muhalefet partilerinden dahi tam olarak destek gelmedi.

KENDİ PARTİSİ DAHİ TAM DESTEK VERMEDİ

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındığı meclis gündemine taşıması olumlu gibi gözükse de aslında yerel seçim yatırımı olduğu görüşü hâkim basıyor. 24 Haziran’da milletvekili seçilen Yılmaz’ın Ekim ayına kadar beklemesi ve AK Partili Milletvekillerinin Yılmaz’a “Birlikte, ortak bir metin hazırlayalım ve araştırma komisyonu kuralım” teklifi ortada dururken, Yılmaz’ın alelacele bir teklif sunması ve sunduğu teklifin kendi partisi ve diğer muhalefet partilerinin mecliste 301  sandalyesi  olmasına rağmen önergeye 135  oy ile tam anlamı ile destek bulmaması, Yılmaz’ın hareketinin “rol çalma” olarak değerlendirilmesine neden oluyor.

ALGI OPERASYONU MU YAPILIYOR

Fındık üreticilerinin can damarına dokunan Yılmaz, böylelikle yerel seçimler öncesi fındık üreticilerinin desteğini alarak AK Parti aleyhine büyük bir algı operasyonuna imza atmış oldu. Yaptığı hareket ile yerel seçimler öncesi Cumhur İttifakına da büyük bir darbe vuran Ümit Yılmaz, CHP ve HDP’lilerin “Cumhur ittifakı çatlıyor, aralarında sorun var” söylemlerini arttırmalarına neden oluyor.

Erdoğan ve Bahçeli, yerel seçimlerde ittifak yapmanın bir formülünü ararken, yerel siyaseti düşünen ve ona göre hareket eden Ümit Yılmaz ise liderlerin ittifak arayışlarına darbe vuruyor.

BİRLİKTE HAZIRLAMA ÖNERİSİ, NEDEN GERİ ÇEVRİLDİ

AK Partili vekillerin “Birlikte hazırlayalım” uyarılarını görmezden gelen ve CHP ile HDP’nin değirmenine su taşıyan Yılmaz’ın bu tutumu görünürde yerel siyasette yıldızını parlatsa da, ulusal anlamda Erdoğan ve Bahçeli’nin yerel seçim planlarına aykırı bir hareket gibi gözüküyor.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1383 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,94

Ferdi

22.10.2018 - 13:38:01

kardeşim 4 ay bekledi diyorsunuzda hiç bi bilgi sahibi değilsiniz meclis 1 ekim 2018 de açıldı. 4 ay beklemiş mi oluyor? Kendi partisi daha nasıl desteklesin il başkanı açıklama yaptı. Tarafsız olmayı siz bilmiyorsunuz.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%77,50

HakanY

20.10.2018 - 16:07:47

Yav he he... Yerel seçimler icin algı yapıyormuş muş. Akp nin yerel secimi alamayacağı aşikar. Düzceden şimdiye kadar kaç kez sol parti cıkmış ki chdpkk nin ekmeğine yağ sürüyormuş. Bırakın bu kadar yandaşlığı. Bu adam degilmiydi eğer Düzceden chp 1 mv çıkaracağına akp 3 vekil çıkarsın diyerek istikrar sürsün isteyen... Akp li vekillerin 2002 den beri yapamadıklarını yaptığı icin şimdi rol çalmış mi oluyor. Biz reddettik ama siz tam destek vermediniz diyen sn. Keşir bu halkı temsil etmiyor mu? UMIT YILMAZ Mv olana kadar düzceden mv çıkmamış... Herkes gördü görmeye de devam edecek... VATAN NE TÜRKIYEDIR TÜRKLERE ne TÜRKISTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BIR ULKEDIR TURAN...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,38

Ali

20.10.2018 - 16:00:00

Önemli olan gerekli olan konuda çalışma yapmak.adam siyasetçi,doğal olarak seçim yatırımı için yapması.haberi yapmak İçin yaptınız heralde.şu yaptığınız haber değil seçim propagandası
Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,00

mhpli

20.10.2018 - 13:57:38

diyelimki rol çalma?kardeşim söz ve uygulama doğru ise arkasında durulmalı!Kaldıki burada çalıncak bir rol yok.Nerde hani?Ağzını açıp tek laf eden akpartili vekilmi vardı mevzu fındık olunca?Şimdi herkes bir açıklama yapar oldu.Rolu kimin çaldığı,çalmaya çalıştığı belli...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MUSTAFA KESKİN'E AK PARTİ İÇİNDEN TEPKİ
5 başkan Antalya’da
20.4.2019 - 20:26
5 başkan Antalya’da
YILMAZ'DAN DESTEK ÇAĞRISI
16.4.2019 - 16:19
YILMAZ'DAN DESTEK ÇAĞRISI
KILIÇDAROĞLU ŞEHİT CENAZESİNDE SALDIRIYA UĞRADI
BORÇ İKİ BAŞKANI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ
HER YAŞTAN ZİYARETÇİSİ VAR
Nezir Merttürk Güven Tazeledi