Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:26] “Her zaman şehrimizin takımının yanındayız” -- [20:12] Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun istifasının yankıları sürüyor -- [19:53] “Her zaman şehrimizin takımının yanındayız” -- [16:42] SPOR VAKFININ AKIBETİ BİLİNMİYOR -- [16:36] Vatandaş parayı konut ve kiraya harcıyor -- [15:22] DEVA’DAN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI -- [15:04] Klasik motosikletlere ilgi artıyor -- [14:51] YENİDEN REFAH PARTİSİ: ÜZGÜNÜZ -- [14:38] YARIM GÜN OKUL -- [14:25] SALGIN BİTENE KADAR DENETİMLERE DEVAM EDİLECEK --
Siyaset
ER’DEN TÜRKİSTAN TÜRKLERİNE DESTEK

24.12.2018
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ER’DEN TÜRKİSTAN TÜRKLERİNE DESTEK

Çin'in Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini protesto amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen grup İYİ Parti Düzce teşkilatını ziyaret ederek İl Başkanı Yunus Özay Er ile görüştüler.

15 Aralık'ta İstanbul'dan yola çıkan grup, yaklaşık 250 kilometreyi yürüyerek Düzce’ye geldi. İYİ Parti Düzce Teşkilatında gerçekleştirdikleri ziyaretle İl Başkanı Yunus Özay Er ile görüşerek,  Doğu Türkistan'da yaşanan zulmü anlattılar.

Kardeşlerine yapılan zulmü anlatmak için İstanbul'dan Ankara'ya yola çıktıklarını anlatan grup sözcüsü,  "70 yıldır devam eden zulüm katlandı ve 5 yıldır şiddetini arttırdı. Bunu dünya medyası görmezlikten geliyor. İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüşümüz ile bu zulmü duyurmaya çalışıyor, zulme dur demeye Türk halkını  ve sizleri de davet ediyoruz. Bu soykırım nedeniyle 35 milyon Uygur insanı yok olmak üzere. Bu yüzden dünyadaki tüm Müslümanları ve Türkiye'yi bu zulme karşı dik durmaya davet ediyoruz"  dedi.

  Başkan Yunus Özay Er,   “Yıllardır Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken; bütün dünya kör, sağır, dilsiz,  bu zulmü seyrediyor. Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirirken, Birleşmiş Milletler yaşanan dramı görmezden geliyor. Birleşmiş Milletler; Temel İnsan Hakları Sözleşmesi, Soykırımın Önlenmesi ve Savaş Suçlularının Cezalandırılması Sözleşmesi ve Siyasi ve Medeni Haklar Sözleşmesi ile tüm insanların can ve mal güvenliğini teminat altına almışken,  Doğu Türkistan’da yaşanan bu vahşete gözlerini kapatmış durumda” diyerek, Türk kardeşleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. 

Başkan Er, 6 Ocak 2019 tarihinde grubu İYİ Parti Genel Merkezi ile görüştüreceğini, kendilerine lojistik destek sağlayacağını belirtti.

Grup daha sonra Ankara’ya gitmek üzere tekrar yola çıktı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Çilimli  Özdemir İle Devam Dedi
İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR