Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:34] BAŞARI BELGELERİNİ ALDILAR -- [10:25] Öğrenciler Köpekleri Sahipleniyor -- [10:15] ÇAKAR'LAR İÇİN YENİ DÜZENLEME -- [09:38] Dorsedeki Araçlar Hasar Gördü -- [09:36] TARAFTAR VE BAŞKANLARDA SEYRETTİ -- [09:35] YENEMİYORSAN YENİLMEYECEKSİN 0-0 -- [18:42] Yılmaz Ne Demek İstedi? -- [18:04] Umut Oluyorlar -- [17:56] Düzköy'de Ağızlar Aşure ile Tatlandı -- [17:50] CHP Heyeti Düzce'ye Geliyor --
Siyaset
Kabine Değişiyor mu? ​

31 Mart Yerel seçimlerinde önemli belediyeleri kaybeden AK Parti'de bir yandan oy kayıplarının nedenleri araştırılırken diğer yandan yaklaşık 10 ay önce yürürlüğe giren yeni sistemin eksiklikleri tespit ediliyor. Bu kapsamda AK Parti'ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre ömüzüdeki haftalarda Bakanlar kurulunun yeniden revize edileceği iddia ediliyor.

26.04.2019
4621 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Kabine Değişiyor mu?  ​

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerini kaybeden AK Parti'de hem oy kayıplarının nedeni hem de yeni sistemdeki eksiklikler tespit ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin hemen ardından yaptığı açıklamada; "Yeni yönetim sistemimiz yaklaşık 9 aydır yürürlükte. Bu uygulama döneminden elde ettiğimiz neticeler ışığında, hızlı ve etkin karar alma ve uygulama anlayışı çerçevesinde eksikleri tamamlayacak, tıkanıklıkları aşacak yeni reformlarla sistemi tahkim etmeyi özellikle sürdüreceğiz. Sistemin o dinamik yapısına uygun şekilde gerekiyorsa bakanlıklarımızda ve kurumlarımızda her türlü gerekli adımları da atacağız" açıklamasında bulunmuştu. AK Parti'ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre önümüzdeki haftalarda bakanlar kurulunun yeniden revize edilebilceği konuşuluyor.

 

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yapılan sistem değişikliği ile Bakanlık sayısı 26’dan 16’ya düşürülmüştü.

Yeni sistemde Bakanlıklar şu şekilde;

Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
4621 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR