Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:48] Koloğlu Projeler İçin Ankara'da -- [11:36] KURAL TANIMADI -- [10:51] KONTROLDEN ÇIKTI MERDİVENDE ASILI KALDI -- [10:42] FİYATLAR %25 DÜŞTÜ -- [10:25] SAĞLIK PERSONELLERİNE STRES YÖNETİMİ DERSİ -- [10:07] EKİPLER ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYOR -- [09:39] BUGÜN ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [09:12] KÖTÜ GİDİŞE SON VERDİK 65-101 -- [21:22] BU KADARINA PES -- [18:52] BİR SPONSORLUKTA HASEL’DEN --
Siyaset
Kabine Değişiyor mu? ​

31 Mart Yerel seçimlerinde önemli belediyeleri kaybeden AK Parti'de bir yandan oy kayıplarının nedenleri araştırılırken diğer yandan yaklaşık 10 ay önce yürürlüğe giren yeni sistemin eksiklikleri tespit ediliyor. Bu kapsamda AK Parti'ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre ömüzüdeki haftalarda Bakanlar kurulunun yeniden revize edileceği iddia ediliyor.

26.04.2019
8430 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Kabine Değişiyor mu?  ​

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerini kaybeden AK Parti'de hem oy kayıplarının nedeni hem de yeni sistemdeki eksiklikler tespit ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin hemen ardından yaptığı açıklamada; "Yeni yönetim sistemimiz yaklaşık 9 aydır yürürlükte. Bu uygulama döneminden elde ettiğimiz neticeler ışığında, hızlı ve etkin karar alma ve uygulama anlayışı çerçevesinde eksikleri tamamlayacak, tıkanıklıkları aşacak yeni reformlarla sistemi tahkim etmeyi özellikle sürdüreceğiz. Sistemin o dinamik yapısına uygun şekilde gerekiyorsa bakanlıklarımızda ve kurumlarımızda her türlü gerekli adımları da atacağız" açıklamasında bulunmuştu. AK Parti'ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre önümüzdeki haftalarda bakanlar kurulunun yeniden revize edilebilceği konuşuluyor.

 

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yapılan sistem değişikliği ile Bakanlık sayısı 26’dan 16’ya düşürülmüştü.

Yeni sistemde Bakanlıklar şu şekilde;

Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
8430 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kongrenin Ardından Tartışmalar Sürüyor
Er ve Çakar’dan Bir Dizi Ziyaret
Yeni Yönetim Görevi Devraldı
23.01.2020 - 14:20
Yeni Yönetim Görevi Devraldı