Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:03] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [16:16] KONGRE 30 EKİMDEN SONRA YAPILACAK -- [14:47] A HABER GÜNDEME TAŞIDI -- [13:37] Denetime Koloğlu da Katıldı -- [13:17] Üniversite Öğrencileri Bekliyor -- [10:20] 112 EKİBİ KAZA YAPTI -- [09:55] KAFELER DENETLENDİ VATANDAŞLAR UYARILDI -- [21:21] ŞHABE’NİN ACI GÜNÜ -- [17:23] CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI -- [17:09] KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK --
Spor
Sahalar Hizmet Bekliyor

Düzce ilinde bulunan il ve ilçe sahalarında yaşanan aksaklıklar sonucu hakemlerimiz ve kulüplerimiz zor şartlar altında müsabakalara çıkıyorlar...

20.11.2014 14:04:21
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Sahalar Hizmet Bekliyor

2009 seçimlerinde AKP Hükümetinin iktidara bir kez daha seçilmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı hayata geçirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirilmesinin ardından ülkede spor tesisi hamlesi başladı.

 

 

Bundan da ilimiz nasibini aldı. Yıllardır utanç abidesi olarak duran 18 Temmuz Şehir Stadı’nın açık tribünü tamamlandı. Çimi değişti. Şıralık’a 1 saha da yapılırken, spor salonları bakımdan geçti. Cumayeri ilçesine spor salonu,  Gümüşova ilçesine ise futbol sahası yapıldı ve spor salonu, sahası olmayan ilçe kalmadı. Kaynaşlı sahası suni çim haline geldi.

 

Ne yazık ki Gümüşova ilçesinde yapılan sahanın soyunma odalarının henüz bitmemesi sonucu, bu sahaya henüz maç verilmiyor. Işıklandırması çabası.Bunun yanında Kalıcı Konutlarda ki spor salonu, Kiremit Ocağında ki Gençlik Merkezi binaları henüz hizmete açılmadı. Ne zaman açılacağı ise halen soru işareti. Amatör maçların oynandığı İl ve ilçe sahalarında yaşanan aksaklıklar sonucu hakemler ve futbol kulüpleri sağlıklı maçlar oynamıyor.Yeni Taşköprü sahası ise bu sahaların en başında gelmekte. Soyunma odalarında sıcak suyun olmaması, maç oynanan sahada ki çimlerin uzun olması, seyircilerin izlediği tribünün içler acısı hali adeta sahanın Allaha emanet olduğunun göstergesi. Taşköprü sahasına gelen her takım sahadan şikayetçi. Bu sahanın en kısa zamanda elden geçmesi şart.  Soyunma odasında lavabo bile yok. Başka söze de gerek.

 

İlimizde amatör maçların yükünü çeken yerlerden birisi de Şıralık sahası. Burada iki saha var. Gerektiği durumda iki maç aynı anda oynanıyor. Sahada ki sorunlar ise diz boyu. İkinci sahada tribün yok. Hakemlerin ve takımların soyunacağı bina bile aradan geçen zamana rağmen yapılmadı.

 

Bu gidişle yapılacağı yok. Hakemlerin ve takımların maçların bitmesi ile birlikte soyunma odalarının yolunu tutarken, her an her şey yaşanabilir. Hakemlere saldırı an meselesi. Takımların birbirine sataşması ise çabası. İkini sahanın kenarında soyunma odası ve tribün yapılmasını yetkilerden bekliyor. Millet taş tepelerinde maç izliyor. Bu da olumsuz örnek teşkil ediyor.

 

Ayrıca sahanın ışıklandırması yok. Bu sahada ışıklandırma olması durumunda alt yapı ligi maçların burada oynanır ve yan sahada takımlar idman imkanı bulurlar.

 

Gölyaka, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde sahalar çim saha. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yakında zamanda sahaların suni çime dönüşeceğini söylemişti. Maçlar başladı ama bir hareket yok. Bu sahalarında en kısa zamanda suni çime dönüştürülmesi şart. Futbolcuların sakatlık yaşaması an meselesi. Çünkü sahalar tehlike saçıyor.

 

Düzce Nurettin Zafer ve 18 Temmuz Şehir Stadı’ndaki skorbordlar değişti ve modern bir hal aldı. bu da olumlu bir örnek. Bazı sahalarda halen sağlıkçı sıkıntısı var. Sağlık Müdürünün bu konuya el atması şart. Önce sağlık. Ama ülkemizde bir olay yaşanmalı ki ondan sonra tedbirler alınsın. Suyla futbolcu tedavi edilmez. Müdüre duyurulur.  Sahalarda ki eksiklerin en kısa zamanda bitirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyorum.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

BÜROKRATLARIMIZ NEDEN BİR ÇABA GÖSTERMEDİ
Halı sahalar açılıyor
31.07.2020 - 20:18
Halı sahalar açılıyor