Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:49] Sağlık Müdürlüğünden Hareketli Yaşama destek -- [10:31] "Geleceğin teknolojilerine haiz bir ürün ortaya çıkartacağız" -- [17:19] Karaman Tazeoğlu, Düzcelileri büyüledi -- [17:05] Rektörden teşekkür belgesi -- [16:58] BİRİNCİ BELLİ OLDU -- [15:57] Askerler için yazdılar -- [13:27] Demans Polikliniği hizmete girdi -- [13:31] Seçim günü sosyal medyaya sıkı takip -- [13:21] “Oyumu nerede kullanacağım” sorusunun cevabı bu haberde... -- [12:49] Emniyetten uyuşturucu operasyonu --
Spor
MUAY THAİ'DE TÜRKİYENİN ÖNÜ AÇIK

Düzce ilinde Muay Thai sporunda başarılı olan ve bu sporun yayılmasına katkıda bulunan ve Düzce ilini turnuvalarda temsil eden Muhammet Bişgin ile yaptığımız röportajda çok çarpıcı cevaplar aldık biz sorduk Bişgin yanıtladı.

4.1.2017 - 10:27
1005 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MUAY THAİ'DE TÜRKİYENİN ÖNÜ AÇIK

MUAHAMMET BİŞGİNİ TANIYALIM

1989 Gümüşhane doğumluyum. Fakat Düzce'de büyüdüm Düzce lisesi mezunuyum. Ailemizin 3. çocuğuyum. 2000 yılından beri Düzce merkezde ikamet ediyorum. Düzce'de doğmamama rağmen çok fanatik bir Düzceliyim.

ÇOCUKLUĞUN VE SPORA BAKIŞ AÇIN

Hiperaktif bir çocukluk yaşadığım için spora yatkındım. Çocukluktaki tek büyük sıkıntım ailemin ve öğretmenlerimin söylediğine göre konsantrasyon eksikliğimdi ve bu eksikliğim büyüyene kadar devam etti. Güvenlik görevlisi olarak görev yaptığım Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde konu ile ilgili gördüğüm afiş ve çalışmalar üzerine bu branş üzerinde çalışmaya karar verdim. Uzak doğu sporları içinde yer alan Muay Thai spor dalı belli kurallar dahilinde yapılarak insanların bedensel ve ruhsal gelişimlerini geliştiren, kişisel becerileri arttıran, özgüveni sağlayan, disiplinli ve düzenli olmayı özendiren bir spor dalıdır.

Profesyonel olarak 4. yılım olmasına rağmen daha önceleri yapmış olduğum diğer Uzak Doğu dövüş sanatları ve fitness çalışmaları da bana bu konuda yardımcı olmuştur.Ancak şunu belirtmeliyim ki sporun bireysel branşlarının çoğunda kendimi bildim bileli amatör olarak uğraşmışlığım vardır ve bu çalışmalardan elde ettiğim tecrübelerin Muay - Thai sporuna etkileri inkar edilemez.

ŞU ANA KADARKİ BAŞARILARIN

Bu spora başladığımdan beri çeşitli turnuvalara katıldım 2013 yılından 2016 yılına kadar katıldığım turnuvalarda ve şampiyonalarda aldığım dereceler.

2013 Doğu Marmara bölgesi 86 kg 2.liği,

2014 Doğu Marmara bölgesi 75 kg 1.liği,

2014 Türkiye şampiyonası 75 kg çeyrek finalisti,

2015 Marmara bölgesi 75 kg birinciliği,

2015 Türkiye şampiyonası 75 kg çeyrek finalisti,

2016 Türkiye şampiyonası 75 kg,

2014 - 2016  profesyonel 20 maç (15 galibiyet - 5 mağlubiyet)

2016 K1 Kick boks Türkiye 3.lüğü

2016 Avrupa EMF CUP şampiyonası 75 kg 2.liği,

BU SPOR DALI OLİMPİYATLARDA VARMI?

Muay Thai Spor Dalımız Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzün 31.12.2002 Tarihli Merkez Danışma Kararı ile Karate Federasyonu başkanlığına bağlanmış ve resmi faaliyetlerine başlamıştır, 2003-2004-2005 Yıllarında kısa sürede tüm yurda yayılan ve populerite kazanan Muay Thai her yıl tüm kategorilerde ulusal müsabakalarını yaptı ve Uluslararası onlarca madalya kazandırmıştır, başarılı çalışmalar sonucunda;12/9/2006 tarihli ve 281 sayılı Bakanlık oluru ile kurulan Türkiye Muay Thai Federasyonu, 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun ek-9 uncu maddesi hükmü gereğince Başbakanlık Makamının 5/2/2009 tarihli ve 29 sayılı olurları ile idari ve mali yönden özerklik verilmiştir, zaman kaybetmeden federasyonumuz 09 Nisan 2009 Tarihinde ilk genel kurulu yaparak özerk yönetimin teşekkül etmiştir. Bu sayede olimpiyat komitesi tarafından tanınmış olup 2020 - 2024 olimpiyatlarında  olimpik spor olarak yerini alacaktır

BU SPORA BAŞLAMA YAŞI KAÇ OLMALI

Muay Thai sporuna başlama yaşı 5 olup diğer yaşlarda da başlanabilir fakat dal küçükten eğilir misali ne kadar erken başlarsanız iyi olur spora başlamanın yaşı yoktur spor her zaman yapılması gerekir.

BU SPORUN AVANTAJLAR

Bu spor dalında veya başka spor branşlarındada çok büyük avantajlar var  Milli sporcular için en önemli avantaj, Spor Akademilerine sınavsız giriş imkanı ve Beden Eğitimi Öğretmenliği için sınavsız giriş imkanı sağlanmaktadır.Ayrıca "Spor hizmet ve faaliyetlerinde üstün başarı gösterenlerin ödüllendirilmesi hakkında yönetmelik" gereğince de ödüllendirme mevcuttur.Yeter ki başarılı olun Devletimizde sizi ödüllendirir.

NİÇİN SAKARYA İLİ

2014 ve 2015 yıllarında Düzce adına yarışmalara katıldım.Fakat buradaki imkanlardan çok daha iyi imkanlar sunulduğu için Ancak kendimi daha iyi geliştirebilmek adına Sakarya Hendek'te bulunan Milli Takım Antrenörü ve Doğu Marmara Bölge Koordinatörü olan  hocam Murat Tokat ile görüşerek kendisiyle çalışmalara başladım. Lisansımla ilgili ortada konuşulan sözlerle ilgili hiç bir açıklamam olmayacaktır. Görüldüğü ve bilindiği üzere Sakarya takımında olmama rağmen her çıktığım müsabakada Düzce’mizi temsil etmenin sorumluluğunu ve gururunu yaşadım. Her maçımdan sonra ilk sarıldığım şey Düzce sporumuzun atkısı ve hocam olmuştur. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bende en az sizin kadar Düzceliyim.Doğduğum yer değil doyduğum yer vatanımdır.

BU SPOR DÜNYADA KAŞ KATEGORİDE YAPILIYOR

Uluslar arası düzeyde;11 –12 yaş minikler , 13 –14 yaş yıldızlar , 15 –17 yaş gençler, 18 –35 yaş büyükler olmak üzere ( 4 ) kategoride müsabakalar yapılmaktadır. Büyükler ve gençler kategorilerinde uluslar arası başarılarımız mevcut olup , her geçen gün daha iyiye doğru gitmektedir, Ülkemiz Dünya çapında ilk dört içerisinde yer almaktadır. Ülkemizde futbol haricindeki spor branşlarında en önemi sıkıntılar spor yapılacak alan ve sporu destekleyecek sponsorlar olmuştur. Ülkemizdeki sponsorluk müessesesinin ekonomik sebepler ve spora bakış açısındaki eğilimler yüzünden spora ve sporcuya yeterli destek verilememektedir. Şanslı olduğum nokta şu ki Düzce'yi bu platformda tanıtmak için çalışırken; iş, spor ve siyasi çevreler tarafından sevilen bir sima olmamdan ve bu  camiaların spora değer vermelerinden dolayı ikili ilişkilerimi kullanarak sporcu kardeşlerimle turnuvalara katılıp başarı sağlayabilecek sponsorlara sahip oluyoruz. Sponsorlar olmasa turnuvalara katılamayız ve ilimizin tanıtımına katkıda bulunamayız.

NİÇİN GOLD FİT 81

Düzce'de spor merkezi kurduk ve adını da Golfit 81  Muay Thai & Fitness Center salonu olarak isimlendirdik Dikkat edilmesi gereken bir şey var Sakarya Hendek adına müsabakalara katılıyoruz fakat salonumuzun ismini Gold 54 Yapmadık. Gold Fit 81 Yaptık.Salonumuzda fitness, kardiyo kilo kontrolü, Muay - Thai ve kişisel antrenör hizmetlerimiz mevcuttur. Hizmet veren arkadaşlarımız konularında uzman ve spor geçmişi olan kişiler olmakla beraber, aynı zamanda sektörde yeni akımları dikkatle izlemekte ve çeşitli kurslara katılarak kendilerini geliştirip müşterilerine hizmet kalitesini artırmaya çalışmaktadırlar. Bizde her zaman en önemli unsur müşteri memnuniyeti olmasından dolayı hizmet kalitemiz her geçen gün daha yükseğe çıkmalıdır. Sloganımız "EN BÜYÜK ZENGİNLİK SAĞLIKTIR. HANGİ YAŞTA OLURSAN OL SPORA BAŞLA VE  HAREKETE GEÇ!"Salondaki çalışmalarımız haricinde sosyal sorumluluk projelerimizle de gençlerimizi sokaklardaki kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak adına çalışmalarımız vardır. "Engelleri Kaldıralım" projesinde gönüllü olarak çalışarak; engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini topluma kazandırma ve toplumun bu bireylerimize bakışını değiştirme farkında lığını sağlıyoruz.Son olarak biz hiç kimseyi eleştirmiyoruz kendi işimize odaklandık işimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1005 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜZCESPOR 2 - 3 BAYRAMPAŞA
24.5.2018 - 18:32
DÜZCESPOR 2 - 3 BAYRAMPAŞA
Düzcespor'a Destek Çağrısı