Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:09] Ergenlik Çağının En Büyük Tehdidi! -- [08:55] Düzce’yi Karış Karış Gezip Tanıtıyor -- [17:35] İşçilerden Dayanışma Örneği -- [17:26] "Bu Seçimden Zaferle Çıkacağız" -- [16:37] Çekleri Kopyalayıp Aynı İlçede Kullanmak İstedi -- [15:36] Camiye Girerken Fenalaştı -- [14:13] Kalem Seti Köy Okullarına -- [13:19] Aç kalan ayı arı kovanlarına saldırdı -- [12:10] Yere Çöp Atarken İki Kere Düşünün -- [11:12] YÖK Başkan vekili Er değişimleri anlattı --
Spor
DÜZCESPOR’UN GELECEĞİ KURTULACAK

12.01.2019
309 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
DÜZCESPOR’UN GELECEĞİ KURTULACAK

31.Martta yapılacak olan Yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Düzce Belediye Başkan Adayı olan Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Faruk Özlü ile seçildiğinde yapacaklarını enine boyuna konuştuk. Biz basın mensupları sorduk ve çok çarpıcı cevaplar aldık. işte bu söyleşinin detayları.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’yle bir araya gelen Düzceli yerel ve ulusal basın mensupları son zamanlarda sıkıntılı günler yaşayan Düzcespor’u unutmadı. Basın mensupları Düzcespor’la ilgili soruları Özlü’ye sordu. Son zamanlarda maddi ve manevi sıkıntılar yaşayan DÜzcespor, bu sıkıntıların çözülmesini bekliyor. Düzcespor’la ilgili sorunları AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’yle bir araya gelen Düzceli basın mensupları gündeme getirmeyi unutmadı. DÜzcespor’un ekonomik sıkıntıları, yönetim sıkıntıları, yeni stat yapılması meselesi ve Düzcespor için Aziz Yıldırım’la görüşüldüğü iddiaları Özlü’ye aktarıldı ve önemli cevaplar alındı.

Basın mensuplarının sorduğu sorular şu şekilde oluştu:

Düzcespor’lu taraftarlar sizin ağzınızdan çıkacak 2 kelimeye bakıyor. Aziz Yıldırım’la görüştünüz ama henüz somut bir adım atılmadı. Düzcespor’un şu an ara transfer yapma şansı sıfır çünkü 400 bin TL borç var. Artı geçen yıllardan da kalan borçlar var. Bunlarla alakalı sporseverler sizden çıkacak açıklamayı bekliyor. Bir de bakan olduğunuz dönemde stadyum projesi vardı. O proje henüz gerçekleşmedi. Çivi bile çakılmadı ve birçok ilde yapılmasına rağmen Düzce’de 2019 yılında  Düzce ili yatırım projesinin içinde  yok.

İŞTE SORULARIN CEVAPLARI.

AK Parti Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise sorulara şu şekilde yanıt verdi:

“Düzcespor için çalışıyorum arkadaşlar. Düzcespor ile ilgili bilgi birikimim var. Bu konuda Düzcespor’un içinde olanlardan çok bilgiler edindim. İstanbul’da Aziz Yıldırım ile görüşmeler yaptım. Bu işi bilenlerle ve Düzcespor’da daha önce yöneticilik yapmış isimlerle görüştüm. Düzcespor’la ilgili önümüzdeki günlerde daha net açıklamalarda bulunacağım. Düzcespor’u bırakmayacağız ve sahip çıkacağız. Birden fazla alternatif var. Bunlardan birisi Düzcespor Anonim Şirketi’nin kurulması gibi bir görüş var ve bunu değerlendireceğiz. Keza ben Fenerbahçe Eski Başkanı’yla Düzcespor için neler yapılabilir diye enine boyuna görüştüm. Onu en kısa zamanda Düzce’ye davet edeceğiz. Düzce’ye gelmek için bizden haber bekliyor. Biz de onu davet ettiğimizde elimizde somut deliler olsun istiyoruz. Onun için arkadaşlarımızla birlikte çalışmalar yapıyoruz. Bunların bitiminde davetimizi yapacağız. Düzcespor hepimizin, onu ayakta tutmak bizim asli görevlerimizden olacak dedi. Onunla istişare edeceğiz.”

STADYUM PRJEMİZ RAFA KALKMADI

“Stadyumla ilgili çalışmayı daha önce başlatmıştık. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Kalıcı Konutlar bölgesindeki taş ocaklarının olduğu bölgede yaklaşık 160 dönümlük araziyi devraldık fakat yanda Orman Bakanlığı’na ait bir yer var. Bakanlığımızla bu yerin devriyle alakalı görüşmelerimiz sürüyor. Burayı devralacağız. Düzcespor stadı ve Düzce’de spor kompleksini bu bölgeye yapacağız. Oradaki araziyi aldık, bakanlığın arazisini de alacağız. Önümüzdeki dönemde Düzcspor ve Düzce için burada güzel bir projemiz var. 15 bin 100 kişilik bir stadyum, bir otel ve bir AVM’den oluşan projemiz var. Fazla uzun değil bu ay sonunda bunu sizlerle paylaşacağım.”

ŞUAN BİR YÖNETİM VAR FAKAT YENİ BİR OLUŞUM OLACAK.

Düzcespor’da mevcut bir yönetim var zaten. Mevcut yönetim istifa etmediği zaman birilerine yol açılmıyor. Bu yönetim ne zaman istifa edecek?

“Benim görüşüm Düzce Belediyesi’nin Düzcespor yönetiminde olmamasıdır. Biz belediye olarak, devlet olarak sporu destekleyelim, önünü açalım fakat biz yönetmeyelim. Yani Düzcespor yönetiminde bu işi bilen profesyonel isimler olması gerekiyor. Belediye olarak bu işin içinde olmayalım, destekleyelim. Benim önümüzdeki dönemde planım bu. Belediyeden yönetici olmayacak. Düzcespor’un ayaklarının üstünde durması gerekiyor. Bunun  için de kalıcı gelir getiren şeyler yapmalıyız. Bunun için projelerimiz var. Bu projeler hayata geçtiğinde Düzcespor’un hiç borcu kalmayacak. Alt yapımızla üst yapımızla Düzcespor eski başarılı günlerine dönecek

BİR ÇOK İL YAPIYOR BİZ NİYE YAPMAYALIM

Türkiye’de bir çok  örneği  var bütün kurumlara toplantı ve takıma destek yapılması çağrısında bulunuldu ve şehirlerinin takımına iş adamları büyük meblağlar bağışladılar. Bizim Sayın Valimiz Zülkif Bey’le böyle bir çalışma yapsak, böyle bir proje yapsak. Diğer iller bunu yapıyor, Düzce neden böyle bir proje yapmıyor?

Bu tip bağışlar kalıcı olmuyor. Bu sadece geçici bir çözüm olur. Bunlar bir destek ama sürdürülebilir değil. Bizim Düzcespor ile ilgili amacımız sürdürülebilir bir proje ortaya koymaktır. Bu şirket konusu önemli. Büyük takımların her biri böyle bir şirket mantığıyla çalışıyor. Türkiye’de başka uygulamalar da var. Ben daha çok sürdürülebilir kalıcı bir çözümden yanayım. Bağışlar bugünü kurtarır ama yarın yine açık kalır. Yani Düzcespor’un kalıcı, sürekli bir gelire sahip olması esastır. Bunun için çalışacağız. Düzcespor’un borçları ve alacakları var. Borçlarının vadesi var. Alacakları üzerinde temlikler var. Ben bunları tek tek biliyorum ama benim Düzcespor’la ilgili önerim geçici çözümler değil, kalıcı, sürdürülebilir çözümlerdir. Düzcespor’un sürekli bir gelir kaynağı olması gerekiyor. Her ay gelir kaynağı olması lazım. Bağışlar tamam fakat bir yere kadar devam eder sürekliliği olmadığı zaman yine eskiye dönülür.

AZİZ YILDIRIM’IN İSMİ BİR CADDEDE YAŞATILACAK.

Düzcesporun her zaman zor durumda kaldığında Düzcespor’un imdadına koşan maddi ve manevi olarak desteğini esirgemeyen Düzcespor’un her zaman fahri başkanı olarak gördüğümüz Fenerbahçe Spor Kulübü eski Yönetim Kurulu Başkanı  Aziz Yıldırım ile çok iyi diyaloglarım var. Düzce Belediye Başkanı seçildiğimde Düzce’nin işlek caddelerinden birine Aziz Yıldırım’ın ismini vereceğiz. Bunu meclisin gündemine getireceğiz. Şimdiye kadar bu düşünülmemiş biz hayata geçireceğiz.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
309 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

GÜREŞÇİLERDE DURMAK YOK
11.06.2019 - 09:33
GÜREŞÇİLERDE DURMAK YOK
SESSİZLiK DEVAM EDİYOR HİÇ BİR AÇIKLAMA YOK
YEREL U-13 LİGİNDE PLAY OFFLAR SONA ERDİ
KENDİ EVİMİZDE OYNAMAK EN BÜYÜK AVANTAJ OLACAK
ALT YAPILARIN TÜMÜNDE
13.06.2019 - 09:56
ALT YAPILARIN TÜMÜNDE
SEZONU KUPA İLE KAPATMAK İSTİYORUZ
BAŞAKŞEHİR RAKİBİNE DİRENDİ FAKAT OLMADI 2-