Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:10] Ekipler Durmaksızın Çalışıyor -- [19:54] Tablet Üzerinden Genel Tarama -- [19:29] 51 okulda başarıya bir adım sınavı yapıldı -- [18:49] Kapoğlu Emirhan’a forma hediye etti -- [18:43] Otomobil Yoldan Çıktı: 3 Yaral -- [15:26] HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI -- [11:00] Kardüz Yaylası’nda kar kalınlığı 2.5 metreye ulaştı -- [09:31] Topuk Yaylası'ndaki göletin yüzeyi buz tuttu -- [21:26] Teknik heyet ve topçu eşleri galibiyeti kutladı -- [19:24] ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA --
Spor
BAŞARILI TEKNİK EKİPLER İLE YOLA DEVAM

Düzce Belediyespor takımı yıllardır bu isim ile yoluna devam etmişti. Düzce Belediyespor’da yapılan Kongrede Yönetim Kurulu Belediyenin dışından olan genç ve idealist yöneticilerden oluşmuştu

4.07.2019
5008 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
BAŞARILI TEKNİK EKİPLER İLE YOLA DEVAM

Bu Yönetim Kurulunun ilk icraatı takımın ismini Logosunu ve rengini değştirmek oldu fakat bu ekip takımın ahengini bozmadan yola devam kararı aldı.

YENİ BİR ANLAYIŞ VE YENİ HEDEFLER İLE YOLA ÇIKILACAK

1881 Düzce Belediyespor takımı 2019-2020 yılının ilk basın toplantısını Düzce Belediyesi Meclis salonunda yaptı. Basın mensupları ile soru cevap şeklinde geçen bu toplantıda 1881 Düzce Belediyespor takımının Yönetim Kurulu Başkanı ve Düzce Belediye Başkan yardımcısı Celal Kasapoğlu açıklamalarda bulundu. Açıklamanın öncesinde yeni yönetim kurulu Basın mensuplarına tek tek tanıtıldı. Başkan Kasapoğlu, “Bu tanıtımın ardından genç ve idealist bir yönetim ile yola çıkıyoruz. Bu değişimi hep birlikte yaşayacağız.” dedi.

BELEDİYE TAKIMLARINI SAHİPLENMEK ZOR

1881 Düzce Belediyespor olarak yeni bir yeni bir anlayış ile yola çıkacaklarını ifade ederek sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kasapoğlu, “Çok genç bir yönetimle çalışmaya başlayacağız. Yeni dönemde bir takım değişikliklerde var. En başta yıllardır kullandığımız logomuzu ve takımın ismini değiştirme kararı aldık. Takımın ismini 1881 Düzce Belediyespor kulübü olarak artık bu isim ile liglerde mücadele edeceğiz. Bunun tescili için müracaatımızı yaparak en kısa zamanda bu ismi kullanacağız. Ayrıca renklerimiz de Düzcespor'la aynı şekilde kırmızı lacivert olarak belirledik. Logomuzu da değiştirdik. Tabi burada bunu yapma nedenimiz esasımız şuydu, Düzce belediyesi için değil genelde Belediye takımlararının, insanlarda sahiplendirme duygusunu oluşturmak biraz daha zor olduğu için ve Düzce’de de bu şekilde Düzce Belediyespor ve Düzcespor olarak ayrı şekilde yarışan birbiriyle sanki çatışan iki kulüp varmış gibi bir anlayışını ortadan kaldırabilmek için biz böyle bir değişiklik yapma gereği hissettik.”

NEDEN 1881 OLDU

Basın açıklamasında niçin isim değişikliği olduğunu açıklayan Başkan Kasapoğlu, “1881 Düzce Belediyespor dediğinizde aslında daha akılda kalıcı olması bakımından biraz daha kolay hatırlanmasında başarılı örnekleri olduğunu gördük ve bizde Düzce Belediyesi’nin kuruluş yılı olan 1881 ibaresini kendi kulübümüzün ismine uygun gördük ve bu ismi eklemiş bulunuyoruz. Biz ne yapmak istiyoruz aslında, mücadele ettiği kulvarlarda daha ziyade genç sporcuların yer aldığı altyapı organizasyonların ön plana çıktığı ve düşük bütçelerle maksimum başarının elde edildiği bir kulüp kimliği oluşmuştu. Bizde bunu muhafaza edelim. Bu kimliği biraz daha güçlendirelim Düzcelilerle daha çok temas halinde bulunalım biraz daha bu işin sosyal sorumluluk dayanaklarını da artık faal hale getirelim istiyoruz. Bu maksatla yola çıktık.”

LOGONUN ANLAMI

Başkan Kasapoğlu, “Düzce Belediyespor’un yıllardır kullandığı fakat yeni Yönetimin Logoyu değiştirme konusunda şunları söyledi. Tabi logomuz da bir maskotumuz var. Burada ki kullanmış olduğumuz aslında görselin manası şu daha ziyade gençlerden oluşan kadroları biz mücadele içinde tutmak istediğimiz için, oradaki dinamizmi ve enerjiyi simgelemesi bakımından aynı zamanda rekabetçi yönümüzü de vurgulaması bakımından böyle bir görseli tercih ettik. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

TEKNİK EKİPLER İLE YOLA DEVAM

1881 Düzce Belediyespor olarak yola geçtiğimiz sezon olduğu gibi aynı teknik ekipler ile devam edileceğini ifade eden Kasapoğlu, “Bir tek Basketbolda Teknik Ekip çalışmaları yapıldığını takımın genel menajeri Ersin Görkem ile bu konuda araştırmalar yaptığını ifade ederek. Burada tabi yönetimdeki arkadaşlarımızla çalışmalarımızı neler belirledi. Daha ziyade mücadele ettiğimiz kulvarda tecrübesi olan sporcu olarak da yönetici olarak benzer çalışmalar içinde yer almış ve gerçekten Düzce’de spor anlamında bir katkı kaygısı olan arkadaşlarımızı biz yönetime davet ettik çalışmalarımıza başladık. Birçok branşımız var Biz yine aynı braşlarımız da devam edeceğiz. Yönetime geldikten sonra ağırlıklı olarak basketbol ve voleybol takımları üzerinde bir planlaması aldık çünkü bütçe anlamında daha fazla yer kapladıkları için öncelikli olarak bu konuları plan çerçevesinde bir neticeye bağlarsak sonrasında daha rahat hareket ederiz diye düşündük. Şu an da farklı 7 branşta aslında faaliyet gösteriyor. Kulüp diğerleriyle de şu an için devam etme kararı aldık zaten.”

GEÇEN YILDAN KALAN BORÇLAR VAR

Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizimde geçen yıllardan kalan ve ödenmesi gereken borçlarımız var.

Bunlarla alakalı şöyle bir açıklama yapıyoruz. Önümüzdeki sezon için yapacağımız bir takım masraflar mutlaka olacak. Takımı hazırlarken bütçe planlamamızı da ona göre yaptık. Biz insanlara gittiğimizde aslında şunu soruyoruz. Burada biz Düzce’ye ve Düzcelilere ne gibi değerler üretebiliriz? Bu kulüple spor anlamında, bir spor kenti olma anlamında bizim katkımız ne olabilir ve bu yolda bize siz nasıl destek olabilirsiniz şeklinde gidiyoruz.

Tabi ki bunun bütçe planlamalarını yaptık. Kolay mı tabi ki kolay değil ama bir takvime bağladık. Netice itibariyle bizde elimizden geldiğince bu aldığımız kararı tatbik etmek üzere çalışmalarımıza başladık devam ediyoruz. Çok büyük çaplı bir sıkıntımız yok ama tabi kısa vadelerde ödemek zorunda olduğumuz için özellikle geçen seneden kalan borçlarımızı ödemek için çalışmalar yapılacak. Tabi bu anlamda bir takım zorluklarla mücadele ediyoruz ama burada hocalarımız oyuncularımızın da bizim göstermiş olduğumuz samimiyete karşılık verdiklerini de biliyoruz. Biz başarılı olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

YAĞLI GÜREŞ OLACAK FAKAT KAPSAMLI DEĞİL

Ata sporumuz Güreş hakkında sorulan bir soruya Başkan Kasapoğlu Kalıcı Konutlarda bulunan Yağlı Güreş alanının sadece yılda bir kez kullanılması gerçekten çok iyi bir durum değil bu Güreş Alanı Çelik Konstürüksüyon olarak yapılmış. Bu yapıyı bir başka alana taşıyarak burada güreşlere devam edilecek. Bu sene ise geleneksel olarak yaptığımız güreşlerde. Biz bu yıl kendi sporcularımızın mücadele ettiği ya da çevre illerden davet ettiğimiz sporcularla aslında organize ettiğimiz bir faaliyet olsun istiyoruz. Büyük ihtimalle bu şekilde yapılacak bu organizasyon. Hem bu yapılan faaliyetin sürekliliğini bozmamak açısından hem de artık yeni yönetim anlayışı gereği yerli sporcularımız genç sporcularımızı biraz daha ön plana çıkarma açısından böyle yapmak istiyoruz. Güreş salonuyla alakalı ilk geldiğimiz ay bir çalışma yaptık saha çalışması gerçekleştirdik. Orada bir anket düzenledik, bizim planlama ekibimiz alternatif kullanım olarak neler yapılabileceği konusunda bir çalışma gerçekleştirdi. Oranın şu anda projelerini hazırlıyoruz, netice itibariyle şu olacak diyebiliriz. Sadece yılda bir gün kullanılan bir alan değil, vatandaşın günlük olarak kullanabileceği o bölgedeki insanların talep ettiği fonksiyonların ön plana çıktığı bir proje gerçekleştirmek istiyoruz.

SALON SPORLARINDA BAŞARILARA DEVAM

Salon sporları ile ilgili sorulan bir soruya Başkan Kasapoğlu tüm branşlarda olduğu gibi Salon sporlarında da başarılı olmak istiyoruz zaten Erkler Basketbol, Bayanlar Basketbol ve Erkekler Voleybolda çok başarılı takımlarımız var.

Hedeflerimiz şöyle biz sportif anlamda bir üst lige tırmanalım sürekli yükselen bir grafik gösterelim mantığıyla aslında takım oluşturmak istemiyoruz. Bizim için geçen yıl örneğin erkek basketbol takımının bize yaşatmış olduğu heyecan aslında çok ciddi anlamda tatmin edici bir başarı yani bu bütçeyle play off’u zorlamak gerçekten kolay değil. Biz yine hedef olarak bu gibi hedefler yakalamak için çalışacağız Gerçekçi olursak hazır olmadan şayet hazır olmadan lig atladığımızda bu ligde tutunmakta kolay değil. Yani ilerki yıllarda biz kesin süper lige çıkıyoruz gibi çok iddialı bir hedef ortaya koyabiliriz. Ama hem ekonomik şartları düşünürsek hem sportif başarıdaki sürekliliği de eğer istiyorsak o zamana yayarak çok daha büyük başarılar elde ederiz. Voleybolda da aynı şeyi söyleye biliriz. Kadın basketbol takımında tabi bir lig değiştirme durumu söz konusu. Biz yine orta üst sıralara oynayabilecek ciddi bir varlık gösterebilecek bir takım kurmak istiyoruz.

ALT YAPILAR OLMAZ İSE OLMAZIMIZ

Düzce Belediyespor olarak yıllardır alt yapılara önem veriyoruz alt yapılara olmaz ise olmazımız olarak bakıyoruz diyen Kasapoğlu, “Önceden bizim gördüğümüz kadarıyla zaten Belediyespor da yetişen işte Düzcespor da süre alma ihtimali olan profesyonel olabilecek oyuncularımız Düzcespor’a geçiş sağlamışlar. Ama çok fazla varlık gösterilmemiş. Yani bizim istediğimiz şey şu, süper amatörlükte mücadele eden bir takımımız var. 11 yaş grubundan itibaren kendi yetiştirdiği sporcularla bu mücadeleyi veriyor. Aslında orada ki model doğru bir model oradan sonrası içinde Düzcespor’unda biraz daha artık buradan yetişen sporculara süre tanıyabildiği biraz daha böyle belki yeni gelecek hocayla anlaşmaların da bu şekilde yapılması lazım. Yerli sporcularımız, yetenekli sporcularımızı belki buna belli bir sayıda getirilebilir. Minimum 3,4 gibi belki kriterlerle tanımlanabilir. Biraz daha aslında işleyişi kuvvetlendirmek lazım, mevcut durumda böyle bir geçiş zaten var ama biraz daha koordine etmemiz lazım. Tabi tamamen yarışmacı tarafını da göz ardı ettiğimiz bir kulüp anlayışı kesinlikle olmayacak. Dediğim gibi bu logoyu tanımlarken hem o enerjiyi gençliğin enerjisini ortaya koymayalım hem de o yarışmacı rekabetçi tarafımızı da vurgulayalım istedik. Zaten insanların spora göstermiş olduğu ilgi o yarışmacı ruhtaki iddiadan kaynaklı o iddiayı hiç bir zaman tabi geri plana atamayız. Son olarak 1881 Düzce Belediyespor olarak tüm Spor branşlarında mücadelemizi vereceğiz her kategoride başarıları hedefliyoruz.” dedi

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
5008 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kapoğlu Emirhan’a forma hediye etti
Düzcespor Şampiyonluğa Koşuyor
SPONSORLUK ÇALIŞMALARI DEVAM  EDİYOR
Düzcespor 5 Maçta 11 Puan Topladı
BAŞKAN ÇAM’DAN DÜZCESPOR’A ZİYARET
ZORLU KARŞILAŞMA BAŞLADI
15.02.2020 - 12:37
ZORLU KARŞILAŞMA BAŞLADI
Teknik heyet ve topçu eşleri galibiyeti kutladı