Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:08] Mahkum Çocukları İçin Muhteşem Proje -- [15:15] YEMLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [13:39] Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun -- [13:00] Özlü MHP'yi Ziyaret Etti -- [12:52] "2023'e kadar 500 bin ton bazalt ihracatı yapmak istiyoruz" -- [12:48] “FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR” -- [12:40] SÜRÜCÜLER HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI -- [12:29] OXİJEN MEDYA’DAN DÜZCE KOSGEB MÜDÜRÜNE ZİYARET -- [11:08] MODERN DURAKLAR YERLEŞTİRİLDİ -- [10:22] 24 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURU ALINACAK --
Spor
TFF AÇIKLADI BAYANLAR FUTBOL STATÜSÜ

Türkiye Kadınlar Futbol 3. Liginde mücadele edecek olan temsilcimiz Düzce Kadın Futbol takımında yeni sezon hazırlıkları devam ediyor

29.08.2019
6003 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
TFF AÇIKLADI BAYANLAR FUTBOL STATÜSÜ

13 Eylül 2019 Cuma günü 2019-2020 Sezonu Kadın Ligleri için başvurular başladı. İlimizi kadınlar 3. Futbol liginde temsil etmeye hazırlanan Düzce bayan futbol takımı lige girmek için hazırlıklarını yapıyor.Takımın maddi sıkıntıları var bunun için sponsor arayışları devam ediyor.

İŞTE FEDERASYON AÇIKLAMASININ TAM NETNİ

2019-2020 sezonu Kadın Ligleri statüsünün yayınlanmasının ardından, 2019-2020 sezonunda Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde yer almak isteyen kulüpler için başvuru süreci başladı. Kulüplerin, 13 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili formları doldurarak kadinfutbolu@tff.org e-mail adresine göndermeleri gerekiyor. Kadın Ligleri takvimi, kulüplerin yapacağı başvurular dahilinde belirlenecek ve www.tff.org üzerinden yapılacak duyuru ile kura çekiminin tarihi ve yeri bildirilecek. Yıldız Kız Şampiyonası 1. eleme turu müsabakalarının Ocak ayı içerisinde oynatılması planlanıyor. Yıldız Kız yaş kategorisinde müsabakalara iştirak edecek kulüplerin de başvurularını 13 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

STATÜDEN ÖNEMLİ NOTLAR

Bu statü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulüplerin kadın futbolu geliştirme programları kapsamındaki futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla düzenlenen Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi, Kadınlar 3. Ligi, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası ve U-13 Kızlar Yerel Şampiyonaları’na katılım koşullarının; teknik adamların, kulüplerin, futbolcuların ve diğer ilgililerin uymakla yükümlü oldukları kuralların ve bu ligler ve şampiyonalar kapsamında oynanacak müsabakaların organizasyonuna ilişkin usul ve esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.

 LİGEKATILIM  BEDELLERİ

Sezon öncesinde Kadınlar 1. Lig kulüpleri 5.000.- TL, 2. Lig kulüpleri 4.000.-TL, 3. Lig kulüpleri ise 3.000.-TL katılım ücreti ödemek zorundadırlar. Katılım ücreti sezon sonunda kulübe iade edilir. Bununla birlikte kulübün grupların belirlenmesinden sonra ligden herhangi bir nedenle çekilmesi, çıkarılması, alt lige düşürülmesi ve bu Statü’nün 14. maddesinin 1. fıkrasının veya 21. maddesinin 2. fıkrasına aykırı davranması halinde iade edilmez.  (3) Lige katılamayan, ligden çekilen veya herhangi bir nedenle ligden çıkartılan kulübün o yaş kategorisinde oynamaya hak kazanmış tüm futbolcuları kulüplerinden muvafakat name almaksızın başka bir kulübe tescil edilebilirler.  (4) 2019 - 2020 Sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne yeni dâhil olacak kulüplerin 2019 Genç veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarından herhangi birine katılmaları zorunludur. Katılmayan kulüpler 2019 – 2020 sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne alınmaz. (5) Liglerde yer almayıp Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’na katılacak kulüplerin 1.000.-TL katılım ücretini TFF hesabına yatırması zorunludur. Katılım ücreti şampiyona sonunda kulübe iade edilir. Grupların belirlenmesinden sonra herhangi bir nedenle kulübün şampiyonadan çekilmesi veya çıkarılması halinde katılım ücreti iade edilmez.

LİGE  KATILIM KOŞULLARI

Kadınlar 3. Ligi’ne katılacak takımların, ilgili sezonun başlamasından önce usulüne uygun olarak lige katılma başvurusunda bulunmaları zorunludur. 2018 Genç veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarından herhangi birine katılmayan kulüpler Kadınlar 3. Ligi’ne alınmaz.  (2) Kadınlar 3. Liginde yer almak için başvuru yapan kulüplerin futbolcu uygunluğuna haiz en az 20 tescilli futbolcusunun bulunması zorunludur. Aksi takdirde ilgili kulüp lige alınmaz.  (3) Kulüplerin, TFF tarafından istenen katılım belgelerini ilgili sezonun başlamasından önce www.tff.org internet sitesinden ilan edilecek son başvuru tarihine kadar Grassroots Müdürlüğü'ne ulaştırmaları zorunludur. (4) 2018-2019 sezonunda Kadınlar 3. Ligi’nde yer alan takımların, 2019 Yıldız Kızlar veya Genç Kızlar kategorilerinden en az birine katılmaları zorunludur. Bu zorunluluğa uymayan kulüplere 2019 – 2020 sezonunda uygulanmak üzere (-6) puan silme cezası verilir.

FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU

 (1) Kadınlar 3. Ligi’nde 01.01.1990 ilâ 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş futbolcular oynayabilirler. 31.12.1989 ve daha önce doğmuş olan en fazla 5 (beş) adet yaşı büyük kadın futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir veya oynatılabilir. 01.01.2003 ilâ 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş en fazla 5 (beş) futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir veya oynatılabilir. (2) Kadınlar 3. Ligi’nde yabancı uyruklu futbolcu oynayamaz. (3) Kadın Ligleri kapsamında yer alan kulüplerin Milli Takımlar organizasyonlarına (Milli müsabakalar, hazırlık kampları, karma organizasyonları, milli takım seçmeleri vs.) aynı yaş kategorisinde en az 3 futbolcu göndermesi durumunda ilgili kulüplerin yazılı başvurusu doğrultusunda, organizasyon tarihlerindeki Kadın Ligleri ve Genç Yıldız Kız Şampiyonaları müsabakaları ileri bir tarihe ertelenebilir. 

TEKNİK ADAMLARIN VE YÖNETİCİ

Kadınlar 3. Ligi’nde görev alacak olan teknik adamların en az “TFF Grassroots C” antrenörlük lisansına sahip olmaları gerekmektedir. Teknik adamların ve sahaya girecek yöneticilerin sezon başında yapılacak başvurular sırasında son iki ay içerisinde alınmış arşivli adli sicil kaydı ibraz etmeleri zorunludur. Arşivli adli sicil kaydı ibraz etmeyen teknik adamlar bu statü kapsamında liglerde ve şampiyonalarda görev alamaz, yöneticiler sahaya giriş kartı alamaz. MÜSABAKA SİSTEMİ

 1) Kadınlar 3. Ligi 2017-2018 Sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nden düşen ve 2018-2019 Sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne başvuru şartlarını yerine getiren takımlardan oluşur. (2) Kadınlar 3. Ligi, TFF tarafından belirlenecek bölgesel gruplar halinde çift devreli lig usulünde oynanır. (3) Gruplarında 1. ve 2. olan takımlar Kadınlar 3. Ligi Play-Off müsabakası oynamaya hak kazanırlar. Play-Off ilk turunda grubunda 1. olan takımlar diğer grupların 2. takımları ile kura usulüyle eşleşirler. Aynı grupta mücadele eden takımlar Play-Off ilk ve 2. turunda eşleşmezler. Play-Off 3. turundan itibaren takımlar kura usulüyle grup ve sıralamaya bakılmaksızın eşleşirler. Play-Off yarı finaline kalan 4 takım çift devre lig usulüne göre mini turnuvalarda yer alır. İlk sırayı alan takım Kadınlar 3. Ligi şampiyonu olur, ilk 3 sırayı alan takımlar Kadınlar 2. Ligi’nde oynamaya hak kazanırlar. (4) Play-Off 1. ve 2. eleme müsabakaları TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanır. (5) Müsabakaların normal sürelerinin beraberlikle sonuçlanması halinde müsabakalar 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma süreleri sonunda da beraberlik bozulmazsa kazanan, penaltı vuruşları sonucunda belirlenir. (6) Kadınlar 3. Ligi’nde düşme yoktur. 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6003 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kapoğlu Emirhan’a forma hediye etti
Düzcespor Şampiyonluğa Koşuyor
DÜZCESPOR ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR
HAYDİ SULTANBEYLİ’YE
18.02.2020 - 11:42
HAYDİ SULTANBEYLİ’YE
Düzcespor 1 Puanla Dönüyor
19.02.2020 - 15:24
Düzcespor 1 Puanla Dönüyor
Teknik heyet ve topçu eşleri galibiyeti kutladı
Düzcespor Şampiyonluğa Koşuyor