Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:58] Düzce'de Huzur Hakim -- [18:45] ÖZLÜ'DEN 1. YIL ZİYARETİ -- [17:17] 4 Bin Ton Bazalt Yola Çıkıyor -- [16:42] Vatandaş “Mutluyuz” Dedi -- [16:29] Akıllı Saat ile Takip Edilecekler -- [16:02] İsa Yazıcı Boş Durmuyor -- [15:50] OXİJEN TV’DEN ÖVGÜ İLE BAHSETTİLER -- [15:46] ANALİZ GAZETESİ’NDEN OXİJEN’E ZİYARET -- [15:08] Düzcespor Yönetimi Dolandırıcılara Karşı Uyardı -- [13:42] Eğitimi Sanatla Harmanlıyor --
Spor
3. LİG VE YILDIZLAR LİGİNDE VARIZ

Türkiye Kadınlar 3.Liginde mücadele edecek olan Düzce Kadın Futbol takımı yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor Temsilcimiz zor şartlarda olmasına rağmen lige katılım ücretini bankaya yatırarak dökümanını aldı ve resmen Türkiye Bayanlar liginde oynamaya hak kazandı.

27.09.2019
6652 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
3. LİG VE YILDIZLAR LİGİNDE VARIZ

Düzce’nin kızları lige  katılıyor. Düzce ilinin tek kadın futbol takımı Düzce bayan futbol 2029-2020 futbol sezonunda ilimizi kadınlar 3. Futbol liginde temsil edecek. Kulüp yönetimi lige katılım için gerekli parayı ve evrakları teslim etti.

SPONSOR VE MANEVİ DESTEK BEKLENİYOR

 Düzce Bayan futbol takımının kurucusu ve antrenörü Ahmet  Kara yeni sezon öncesinde yine destek istedi. Yeni Sezona maddi sorunlar yüzünden çok iyi giremediklerini ifade eden Ahmet Kara, “Düzce’nin kadın futbol liglerindeki tek temsilcisi olan ve 3. Ligde Düzce ilini temsil eden Düzce kadın futbol takımı olarak 2019-2020 sezon başvurusunu yaptık. 2019-2020 futbol sezonunun başladığı bu günlerde kadın futbol kulüpleri olarak yeni sezona çok mutlu ve umutlu giremediklerini duyuyoruz görüyoruz. Düzce olarak da aynı durumdayız kadın sporcularımıza yeterince ilgi gösterilmemektedir. Biz kadın sporunun muhakkak bir yarışma var ama yarışmanın ötesinde kadınlarımızın sosyal yönden yetişmesine katkı sağladığını düşünenlerdeniz. Bir sporcu yetiştirmemiz binlerce çocuk ve gencin gelişmesinde katkı sağladığını düşünenlerdeniz. Onun için Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve yerel yöneticilerden Düzcelilerden kadın sporlarına daha fazla imkân ve destek verilmesini bekliyoruz.Bunun için Düzce'deki iş adamlarından takımı destek vermelerini bekliyoruz.” dedi.

BAYAN FUTBOL LİGLERİ STATÜSÜ

Kadın futbol takımlarının uyması gereken prosedürler şöyle oluşuyor; TFF 'NİN açıkladığı prosüdürün noktasına virgülüne dokunmadan tam metni aşağıdaki gibidir.Bu statü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulüplerin kadın futbolu geliştirme programları kapsamındaki futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla düzenlenen Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi, Kadınlar 3. Ligi, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası ve U-13 Kızlar Yerel Şampiyonaları’na katılım koşullarının; teknik adamların, kulüplerin, futbolcuların ve diğer ilgililerin uymakla yükümlü oldukları kuralların ve bu ligler ve şampiyonalar kapsamında oynanacak müsabakaların organizasyonuna ilişkin usul ve esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.

LİGE KATILIM BEDELLERİ

Sezon öncesinde Kadınlar 1. Lig kulüpleri 5.000.- TL, 2. Lig kulüpleri 4.000.-TL, 3. Lig kulüpleri ise 3.000.-TL katılım ücreti ödemek zorundadırlar. Katılım ücreti sezon sonunda kulübe iade edilir. Bununla birlikte kulübün grupların belirlenmesinden sonra ligden herhangi bir nedenle çekilmesi, çıkarılması, alt lige düşürülmesi ve bu Statü’nün 14. maddesinin 1. fıkrasının veya 21. maddesinin 2. fıkrasına aykırı davranması halinde iade edilmez.  (3) Lige katılamayan, ligden çekilen veya herhangi bir nedenle ligden çıkartılan kulübün o yaş kategorisinde oynamaya hak kazanmış tüm futbolcuları kulüplerinden muvafakat name almaksızın başka bir kulübe tescil edilebilirler.  (4) 2019 - 2020 Sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne yeni dahil olacak kulüplerin 2019 Genç veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarından herhangi birine katılmaları zorunludur. Katılmayan kulüpler 2019 – 2020 sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne alınmaz. (5) Liglerde yer almayıp Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’na katılacak kulüplerin 1.000.-TL katılım ücretini TFF hesabına yatırması zorunludur. Katılım ücreti şampiyona sonunda kulübe iade edilir. Grupların belirlenmesinden sonra herhangi bir nedenle kulübün şampiyonadan çekilmesi veya çıkarılması halinde katılım ücreti iade edilmez.

 LİGE  KATILIM KOŞULLARI MADDE 28 - KATILIM KOŞULLARI

(1) Kadınlar 3. Ligi’ne katılacak takımların, ilgili sezonun başlamasından önce usulüne uygun olarak lige katılma başvurusunda bulunmaları zorunludur. 2018 Genç veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarından herhangi birine katılmayan kulüpler Kadınlar 3. Ligi’ne alınmaz.  (2) Kadınlar 3. Liginde yer almak için başvuru yapan kulüplerin futbolcu uygunluğuna haiz en az 20 tescilli futbolcusunun bulunması zorunludur. Aksi takdirde ilgili kulüp lige alınmaz.  (3) Kulüplerin, TFF tarafından istenen katılım belgelerini ilgili sezonun başlamasından önce www.tff.org internet sitesinden ilan edilecek son başvuru tarihine kadar Grassroots Müdürlüğü'ne ulaştırmaları zorunludur. (4) 2018-2019 sezonunda Kadınlar 3. Ligi’nde yer alan takımların, 2019 Yıldız Kızlar veya Genç Kızlar kategorilerinden en az birine katılmaları zorunludur. Bu zorunluluğa uymayan kulüplere 2019 – 2020 sezonunda uygulanmak üzere (-6) puan silme cezası verilir

FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU

 (1) Kadınlar 3. Ligi’nde 01.01.1990 ilâ 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş futbolcular oynayabilirler. 31.12.1989 ve daha önce doğmuş olan en fazla 5 (beş) adet yaşı büyük kadın futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir veya oynatılabilir. 01.01.2003 ilâ 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş en fazla 5 (beş) futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir veya oynatılabilir. (2) Kadınlar 3. Ligi’nde yabancı uyruklu futbolcu oynayamaz. (3) Kadın Ligleri kapsamında yer alan kulüplerin Milli Takımlar organizasyonlarına (Milli müsabakalar, hazırlık kampları, karma organizasyonları, milli takım seçmeleri vs.) aynı yaş kategorisinde en az 3 futbolcu göndermesi durumunda ilgili kulüplerin yazılı başvurusu doğrultusunda, organizasyon tarihlerindeki Kadın Ligleri ve Genç Yıldız Kız Şampiyonaları müsabakaları ileri bir tarihe ertelenebilir.

 TEKNİK ADAMLARIN VE YÖNETİCİLER

 Kadınlar 3. Ligi’nde görev alacak olan teknik adamların en az “TFF Grassroots C” antrenörlük lisansına sahip olmaları gerekmektedir. Teknik adamların ve sahaya girecek yöneticilerin sezon başında yapılacak başvurular sırasında son iki ay içerisinde alınmış arşivli adli sicil kaydı ibraz etmeleri zorunludur. Arşivli adli sicil kaydı ibraz etmeyen teknik adamlar bu statü kapsamında liglerde ve şampiyonalarda görev alamaz, yöneticiler sahaya giriş kartı alamaz.

 MÜSABAKA SİSTEMİ

1) Kadınlar 3. Ligi 2017-2018 Sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nden düşen ve 2018-2019 Sezonunda Kadınlar 3. Ligi’ne başvuru şartlarını yerine getiren takımlardan oluşur. (2) Kadınlar 3. Ligi, TFF tarafından belirlenecek bölgesel gruplar halinde çift devreli lig usulünde oynanır. (3) Gruplarında 1. ve 2. olan takımlar Kadınlar 3. Ligi Play-Off müsabakası oynamaya hak kazanırlar. Play-Off ilk turunda grubunda 1. olan takımlar diğer grupların 2. takımları ile kura usulüyle eşleşirler. Aynı grupta mücadele eden takımlar Play-Off ilk ve 2. turundaeşleşmezler. Play-Off 3. turundan itibaren takımlar kura usulüyle grup ve sıralamaya bakılmaksızın eşleşirler. Play-Off yarı finaline kalan 4 takım çift devre lig usulüne göre mini turnuvalarda yer alır. İlk sırayı alan takım Kadınlar 3. Ligi şampiyonu olur, ilk 3 sırayı alan takımlar Kadınlar 2. Ligi’nde oynamaya hak kazanırlar. (4) Play-Off 1. ve 2. eleme müsabakaları TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanır. (5) Müsabakaların normal sürelerinin beraberlikle sonuçlanması halinde müsabakalar 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma süreleri sonunda da beraberlik bozulmazsa kazanan, penaltı vuruşları sonucunda belirlenir. (6) Kadınlar 3. Ligi’nde düşme yoktur.Kaynak: TFF sitesi

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6652 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

BU MUTLULUĞA PAHA BİÇİLEMEZ
Düzcespor 1 Puanla Dönüyor
19.02.2020 - 15:24
Düzcespor 1 Puanla Dönüyor
HAYDİ SULTANBEYLİ’YE
18.02.2020 - 11:42
HAYDİ SULTANBEYLİ’YE
Bu Derbi Kaçmaz!
20.02.2020 - 18:51
Bu Derbi Kaçmaz!
DERBİ BAŞLADI
23.02.2020 - 13:25
DERBİ BAŞLADI
TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM
23.02.2020 - 12:34
TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM