Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:41] Çalışma sistemine ayar yapılıyor -- [10:16] Çalıştay üç gün sürdü -- [09:58] Baba olay yerinde hayatını kaybetti -- [21:43] GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTEMEYECEK! -- [17:26] KÖYLÜLER VALİ ATAY’DAN DESTEK İSTEDİLER -- [17:14] MUSTAFA KESKİN ‘KESİN’ GİBİ -- [17:14] HİS’ ETKİNLİĞİ İÇİNDE YAPILDI -- [16:28] YAYA GÜVENLİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR -- [14:14] BAKIM VE TEMİZLİK DÜZENLİ YAPILACAK -- [14:10] Bir süre daha devam edecek --
Spor
Haftada bir kez denetlenecekler

​Halı sahaların açılmasına izin verildi, ancak çok sıkı tedbirler de getirildi. Valilik tarafından yayınlanan Pandemi genelgesi doğrultusunda halı sahalardan yararlanmak isteyenler HES (Hayat Eve Sığar) kodunu alması gerekiyor. Tesislere misafir ve izleyici de alınmayacak. Ayrıca tesislere giren herkesin kayıtları tutulacak ve 14 gün süreyle bu kayıtlar saklanacak.

13.08.2020
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Haftada bir kez denetlenecekler

Halı sahaların açılması bir dizi tedbirler başladı. Düzce’de pandemi kurulunun aldığı en yoğun önlemler halı saha yönetmeliğinde görüldü. Hem işletmeciler hem de halı sahadan yararlanmak isteyenler için genel olarak geçerli 14 altın kuralın dışında birçok tedbir daha getirildi. Düzce Valiliği Pandemi kurulu tarafından alınan tedbirlerden bir kısmı şu şekilde:  

“Covid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin Koronavirüs sorumlusu/sorumluları görevlendirilmesi gerekmektedir.

Tesise giren her müşterinin HES kodu ile giriş yapması, görevli bir personel marifetiyle “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden müşterilerin HES kodlarının sorgulanması ve uygulamanın onay verdiği kişilere tesislerin kullandırılması zorunludur. Halı sahalardan faydalanmak isteyen herkesin zorunlu olarak “Hayat Eve Sığar (HES)” kodu almaları gerekmektedir.Tesislere misafir veya izleyici kabul edilmeyecek. 18 yaş altı çocuklarla birlikte en fazla bir velisinin maske takma koşuluyla tesise alınması ve veliler arasında en az 2 metre fiziki mesafe bulunacak şekilde oturma düzeni oluşturulması gerekmektedir. Müşterilerin giriş/çıkış saatlerinin kaydedilmesi ve en az 14 gün süreyle bu kayıtların saklanması zorunludur. Tesislerde ortak kullanım amacıyla gazete, dergi vb. bulundurulmayacak.

Bu doğrultuda ilimizde faaliyete başlayacak halı sahaların haftada en az bir kez ilgili kurumlarca denetlenmesine karar verilmiştir.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%64,58

VATANDAŞ

13.08.2020 - 14:47:05

ölede 2 aydır kaynaşlıda halısaha zaten açıktı tüm düzce orda oynadı sayın valiye iletmediler herelde

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

GALİBİYET GÖKHAN KAPOĞLU’NA ARMAĞAN EDİLDİ
DEPLASMANDAN 3 PUANLA DONUYORUZ
26.09.2020 - 17:21
DEPLASMANDAN 3 PUANLA DONUYORUZ
TAHKİM KURULU KARARINI VERDİ
26.09.2020 - 11:03
TAHKİM KURULU KARARINI VERDİ
ZORLU MUCADELE BASLADI
26.09.2020 - 15:23
ZORLU MUCADELE BASLADI
DÜZCESPOR 15 MAÇTIR YENİLMİYOR