Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:17] Öğrenciler Acedemia Tower Bahçesinde İftar Açtı -- [13:59] Kardeşlik İftarına Yoğun Katılım -- [13:26] Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek -- [12:40] Yine Patpat Yine Kaza -- [11:55] Valilik Uyardı: İnanmayın! -- [11:34] 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı -- [11:31] Robot Yarışmasında 3. Oldular -- [10:48] İLK ÖNCELİĞİMİZ DÜZCE’NİN MENFAATİ -- [10:29] Düzce Kızılay Azerbaycan’da -- [10:30] Feci Kazada Can Verdi --
Üniversite
Global Girişimcilik Haftası 2015 Etkinlikleri Devam ediyor

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Teknoloji Transfer Ofisi tarafından organize edilen “Global Girişimcilik Haftası 2015” etkinlikleri, gerçekleştirilen panellerle devam ediyor.

18.11.2015 - 12:53
581 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Global Girişimcilik Haftası 2015 Etkinlikleri Devam ediyor

Başarı Hikayeleri ana başlıklı ikinci günkü programa, Rektör Yardımcı Prof. Dr. İlhan Genç, Orkide Collection mağazası sahibi Narin Orkide Veciz İka, Neslim Kreş Anaokulu Kurucusu Neslihan Güler Özbakır, Albedo Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Kurucu Ortağı ve Müdürü Yasemin Karslıoğlu, İksirke markası kurucusu Ömer Demirtaş, Minkale Mühendislik şirketi kurucusu Ahmet Serdar Erdem, Do-ra Yapı Dekorasyon firması kurucusu Cem Doğan Cebeci ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Kendi şirketlerini kurarak, girişimcilik fikrini hayata geçiren konukların katıldığı panelin ilk konuşmacısı, Narin Orkide Veciz İka oldu. Davetli konuşmacı, 15 yıllık ev hanımlığından sonra, 35 m2’lik dükkandan 450 m2 olan mağazaya ulaşmasında nasıl bir yolculuk yaptığını katılımcılarla paylaştı. Narin Orkide Veciz İka, girişimciliğin ana temelinin kendine güven olduğunu belirterek, “Paranız olmayabilir ama iyi bir fikriniz varsa, hedefinizi de doğru belirlediğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir iş yoktur.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Panelin ikinci konuşmacısı olan Neslihan Güler Özbakır, mücadeleye çocukluk yıllarından itibaren başladığını dile getirerek, üniversiteden sonra rehber öğretmen olarak çalışmaya başladığını sözlerine ekledi. Neslihan Güler Özbakır, bir arkadaşının kreş kurmasına yardımcı olduğunu ve daha sonra kendisinin bu işi devam ettirdiğini ifade ederek, “Başarı hikayemdeki en önemli özelliğim, hayal kurmayı hiç bırakmamaktır. Bugün 120 öğrencim var. Yani 120 çocuk annesiyim diyebilirim. Dünyanın en güzel işini yapıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Panelin diğer konuşmacılarından Yasemin Karslıoğlu kendisini hayal kuran, sorgulayan, kuralları olan ve bu kurallardan taviz vermeyen biri olarak niteledi. Uzun yıllar aile şirketinde çalıştığını ifade eden Yasemin Karslıoğlu, daha sonra aile şirketinden ayrılarak kurucu ortağı ve müdürü olduğu şirketinin kurulum aşaması ve iş hayatında edindiği deneyimler hakkında önemli bilgiler verdi.

Bir diğer başarılı girişimci Ömer Demirtaş, sağlıklı sirke üretimiyle girişimcilik fikrini nasıl hayata geçirdiğine dair önemli tecrübeleri anlattı. Ortaokul yıllarından beri idealleri olan biri olduğunu ifade eden Ömer Demirtaş, ürettikleri sirkenin markalaşma süreciyle ilgili yaşadıklarını samimi bir dille dinleyicilerle paylaştı.

Panelin bir diğer konuşmacısı Ahmet Serdar Erdem, mühendislik şirketini kurarken ortağıyla beraber çok iyi hazırlandıklarını ve KOSGEB’ten destek aldıklarını söyleyerek, şirketin kurulmasını takiben ilk gün iş aldıklarını, kârdan çok kendi işini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Panelin son konuşmacısı olan Cem Doğan Cebeci, yapı-dekorasyon firmasını kurarken yaşadıklarını fotoğraf kareleri eşliğinde anlattı. Cem Doğan Cebeci, “Bir işi kurarken güvenebileceğiniz, can dostunuz olabilecek arkadaşlarınız olmalı.” sözünden hareketle girişimcilik konusuyla ilgili önemli tespitlerde bulundu.

“Global Girişimcilik Haftası 2015” etkinliğinin ikinci günü, konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
581 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce Üniversitesi Yarışmada 4. Oldu