Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:06] Bakan Koca: 'İlk yerli aşımız kullanıma hazır' -- [11:03] TRT GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ -- [10:56] Nasıl ortaya çıktı? -- [10:51] ANTRENÖRLERE TEŞEKKÜR ETTİ -- [10:49] BELEDİYE BORÇTAN KURTULACAK -- [10:18] 'KADIN EĞİTİMLE GÜÇLENDİRİLMELİDİR' -- [10:04] KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK? -- [19:11] SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR -- [17:52] ÖREN KÖYÜNDE YANGIN -- [17:31] TEM OTOYOLUNDA KAZA 2 YARALI --
Üniversite
Öğrencilere Ses Kullanımı ve Diksiyon Eğitimi Verildi

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Başkanlığı tarafından “Diksiyon Eğitimi ve Ses Kullanımı” konulu eğitim semineri düzenlendi.

16.03.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Öğrencilere  Ses Kullanımı ve Diksiyon Eğitimi Verildi

Sınıf ortamında gerçekleştirilen seminerin davetli konuşmacısı Atos Çağrı Merkezi Eğitim Uzmanı Oktay Kendirci, diksiyon ve ses kullanımıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı. Çağrı merkezi çalışanlarının ses kullanımı ve ses hijyeni konusunda sahip olması gereken bilgiler ve bu bilgilerin hayata geçirilmesi hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Oktay Kendirci, sesin tarihi gelişimi üzerine yapılan araştırmaların yol gösterici olduğunu söyleyerek çağrı hizmetlerinin yerine getirilmesinde anlaşılır ve net konuşmanın, işin kalitesini belirlediğinin altını çizdi.

Doğru nefes teknikleriyle, ses ve nefes sorunlarının ortadan kaldırılabileceğini belirten Oktay Kendirci, kişinin fiziksel yapısına bağlı sesle ilgili kusurların, uygun çalışma teknikleri ile kolaylıkla telafi edilebileceğini, şive ve dil kusurlarının çeşitli alıştırmalarla hızlıca giderilebileceğini dile getirdi. Düz yazı ve şiir okumanın vurgu ve tonlamayı geliştirdiğini ifade eden Kendirci, tekerleme çalışmalarıyla da dile hız ve akıcılık kazandırıldığını sözlerine ekledi.

Ses kullanımıyla ilgili çeşitli çalışmaların da yapıldığı seminerde Oktay Kendirci, öğrencilerimize uygulamalı olarak harf çalışması, diyafram nefes egzersizleri, çene, dil ve okuma çalışmaları yaptırarak artikülasyon ve konuşma kusurlarının giderilmesi ile temrin çalışması konularında bilgiler verdi.

Soru-cevap şeklinde devam eden program, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Özge Akşehirli tarafından Eğitim Uzmanı Oktay Kendirci’ye teşekkür belgesi takdim edilmesinin ardından sona erdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR