Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:37] Koronadan Hayatını Kaybetti -- [10:05] Son hazırlıklar yapılıyor -- [10:00] Özlü diğer fabrikaları da gezecek -- [09:52] Temizliğiyle Dikkat Çekiyor -- [23:21] AMBULANS ALEV ALEV YANDI! -- [17:28] Yarışma İçin Gün Sayılıyor -- [17:22] Sorunları Ele Aldılar -- [16:55] Birlikte hareket ediyorlar -- [13:37] Vali Atay başkanlık etti -- [11:07] GERİ SAYIM BAŞLADI --
Üniversite
İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Yapıldı

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği ile İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği (İSAG) işbirliğiyle düzenlenen “İş Sağlığı ve Güvenliği” başlıklı panel, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

13.04.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Yapıldı

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıfat Akbıyıklı, Üniversitenin 10. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle İSAG’la işbirliği içerisinde bu semineri düzenlediklerini söyledi. Konuşmacılara verecekleri değerli bilgilerden dolayı teşekkür eden Doç. Dr. Akbıyıklı, tecrübelerinden, teorik çalışmalarından, katıldığı seminer ve toplantılarda yapmış olduğu sunumlardan derlediği bilgilerle işçi sağlığı ve güvenliği konusunda genel bir değerlendirme yaptı.

Panelin ilk konuşmacısı İSAG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, İSAG’ın yaptığı çalışmalardan bahsederek konuşmasına başladı. İş kazaları ve meslek hastalıklarının önlemek ve iş güvenliği kültürünü oluşturmak için sahaya inmeleri gerektiğini dile getiren Kavlak, bu güne kadar 23 üniversitede ve yaklaşık 43 farklı şehirde iş sağlığı ve güvenliği seminerleri düzenlediklerini ifade etti.

Panelin bir diğer konuşmacısı olan İnşaat Mühendisi ve 3. Hava Limanı İş Sağılığı ve Güvenliği Danışmanı Tevfik Paçacı, yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusu ile 3. Havalimanı’nın iş güvenliğiyle ilgili bilgiler verdi. Bu zamana kadar 1500 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı yetiştirdiklerini belirten Paçacı, 3. Havalimanı’nın büyük bir iş istihdamı sağladığına dikkat çekerek projenin dünya çapında bir proje şeklinde nitelendirdi.

Panel,  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Saadettin Sezginer’in konuşmalarıyla devam etti. Eğitim verirken yaşadığı olumlu ve olumsuz deneyimlerden örnekler veren Sezginer, bilgi ve tecrübelerini samimi bir üslupla paylaşarak kişisel koruyucu donanımın, iş sağlığı ve güvenliğinin temeli olduğuna dikkat çekti.

Panelin son konuşmacısı Layher İskele Marmara Bölge Müdürü Bülent Aldaş, güvenli iskele uygulamaları hakkında bilgiler verdi.  Bakanlık müfettişlerinin yaptığı çalışmalar sonucu iskelelere belli standartların geldiğini ifade eden Aldaş, doğru iskelenin nasıl kurulacağı konusunda önemli değerlendirmelerde bulunarak İskelelerin sıkı bir şekilde denetlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Program; katılım sertifikaları, plaket ve teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR