Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:58] Turizm İl Müdürü Açığa Alındı! -- [19:38] “MEZAR YERİ BAKIYORDUK” -- [18:27] AYDINPINAR CADDESİNDE BIÇAKLI KAVGA -- [16:34] BASIN MENSUBU NASİBİNİ ALDI -- [15:01] 5 MOTOSİKLET TRAFİKTEN MEN EDİLDİ -- [14:51] DÜZENSİZ ELEKTRİK AKIMI VAR -- [14:30] İLETİŞİM OFİSİ DÜZENLEDİ -- [14:21] AR-GE ÇALIŞMALARI ÖNE ÇIKARTILACAK -- [14:04] Gönüllülük ve sportif etkinlikler artacak -- [12:37] İşlenmeyen dersler EBA’den yapılıyor --
Üniversite
Düzce Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci

24.06.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci

Düzce Üniversitesi, Kuruluşunun 10. Yılında 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, üniversite stadında  gerçekleştirildi.

Düzenlenen mezuniyet törenine; Düzce Vali Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Ayhan Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Baro Başkanı Av. Ali Dilber, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Altun, protokol üyeleri, davetli konuklar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri ile basın mensupları katıldı.

Başarının  kazanılmasında aile birliği çok önemli

Kortej yürüyüşüyle başlayan törenin açılış konuşmasını, lisans programları birincisi olan Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Gökçe Nur Mısırlı gerçekleştirdi. Bu özel günde tüm öğrenci arkadaşlarını temsil etme mutluluğuna eriştiği için onur ve gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Mısırlı, “Üniversitemizin tüm akademik kadrosu, özverili ve sıcakkanlı tavırları ile bizlere sadece mesleki eğitim vermekle kalmadı. Bizlerin özgüveni yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluk üstlenen ve sürdüren, sıradan değil kendi alanında en iyi olmayı hedefleyen bireyler olmamız için büyük çabalar gösterdi. Kendim ve arkadaşlarım adına üzerimizde emeği bulunan tüm hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Başarıların kazanılmasında en büyük pay sahiplerinden birinin aileler olduğunu söyleyen Gökçe Nur Mısırlı, diplomalarını da ailelerinin adına alacaklarını vurgulayarak sözlerini sonlandırdı.

Bin 500 öğrenci mezun oldu, 7 bin yeni öğrenci gelecek

Üniversitemizin kuruluşunun 10. yılında öğrencileri mezun etmekten duydukları gurur ve heyecanı ifade ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 1.500’e yakın öğrencimizi geleceklerini kuracakları günlere uğurlarken bununla birlikte gelecek öğretim yılında 7 bin yeni gencimize kucak açacak olmanın telaşı ve sevinci içerisinde olduklarını söyledi.

“‘En büyük değerimiz öğrencilerimizdir”

Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan bu güne kadar; Bölgemizin ve Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak projeler geliştirdiğini, lisansüstü tezler üreterek sorunlara gerçekçi çözümler ürettiğini ve değer üretmeye devam ettiğini vurgulayan Rektör Çakar, “‘En büyük değerimiz öğrencilerimizdir.’ anlayışı ve her zaman herkese açık kapı yaklaşımı ile birçok başarıya imza atıyoruz. Açıklanan 2016 yılı başarı sıralamasında, 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında yine birinciyiz. Genel sıralamada da geçen yıl üçüncü sırada yer alırken bu yıl ikinci sıraya yerleştik. Akademik teşvik bazında yapılan sıralamalarda ise eski, köklü ve kurumsallaşmasını tamamlamış pek çok üniversiteyi geride bırakmayı başardık. Ülkemiz çapında işletme/iktisat fakülteleri arasında 4., sağlık bilimleri alanında da 3. olduk. Bu gurur öğrencilerimizin, ailelerimizin, tüm mensuplarımızın ve Düzce’nindir.” şeklinde konuştu.

Girişimcilik ve Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz

Girişimcilik ve Ar-Ge alanında da Üniversitemizin adından söz ettirmeye devam ettiğine dikkat çeken Rektör Çakar, “Bu yıl yalnızca altı devlet üniversitesinin almaya hak kazandığı teknoloji transfer ofisleri kapasite artırımı desteğinden faydalanmaya hak kazandık. MARKA desteği ile Bölgemizin büyük ihtiyaç duyduğu Tasarım Prototipleme ve Test Merkezi’ni kurduk ve Merkezi Araştırma Laboratuvarlarımızın akreditasyon süreçlerini başlattık. Geçen yıl 121 milyon TL olan bütçemizi  yüzde 40 artırarak 2016 yılı itibari ile 166 milyon TL bütçeye ulaştık.” ifadelerini kullandı.

“Kalbimiz kıymet bilene emanet”

Hz. Mevlana’nın  “Kalbimiz kıymet bilene emanet.” sözüyle öğrencilerimizin ailelerine seslenen Rektör Çakar, “Yıllar önce bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızın kıymetini bildik, bugün de onları büyük bir gururla sizlere teslim ediyoruz. Özveriniz, fedakârlığınız ve bizlere olan güveniniz için teşekkür ediyoruz.” dedi.Girişimcilik ve yenilikçiliğe önem vermeden ilerlemenin sağlanamayacağına dikkat çeken Rektör, akademisyenler olarak kendilerine düşen en önemli görevi; değişime uyum sağlamak, çevreye ve değişen dünyaya duyarlı olmak şeklinde açıkladı. Akademisyenlerin genç beyinlere ve yeni nesillere yenilik, girişimcilik ve gerçeği arama aşısını yaptıkça, üretilen değerlerin de büyüyeceğini ifade eden Rektörümüz, akademisyenliğin ışığını kalbinde hisseden, öğrencilerimize emek veren ve onların yaşama ve geleceğe umutla bakmalarına vesile olan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Hepinize güzel bir gelecek diliyorum

Üniversitenin; derslerin, ödevlerin veya projelerin çok daha ötesine uzanan bir yaşam deneyimi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar öğrencilerimize hitaben, “Üniversitemizin paylaşımcı, toplumla iç içe geleneği ve duruşu, sizlere vermeye çalıştığımız eğitimin önemli bir parçasını oluşturdu. Mezunu olduğunuz Üniversite ile gurur duyun. Sizlere, sağlık, bereket ve değer üreten hizmetlerle dolu bir gelecek diliyorum.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından Üniversitemiz Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğu tarafından gerçekleştirilen halkoyunları gösterisi, ilgi ve beğeniyle takip edildi. Halkoyunları gösterisinin sonrasında, lisans ve ön lisans programlarında dereceye giren öğrencilerimiz için hediye ve plaket takdim törenine geçildi.

Üniversite  lisans programı birincisi Gökçe Nur Mısırlı, lisans ikincisi Begüm Özkütük ve lisans üçüncüsü Esma Güç; ön lisans programı birincisi Kemal Çelik, ön lisans ikincisi Serkan Filiz ve ön lisans üçüncüsü Halime Gündoğdu hediyelerini almak üzere sahneye davet edildi. Dereceye girerek okullarından mezun olan öğrencilere plaket ve hediyeleri, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Ayhan Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Düzce Baro Başkanı Av. Ali Dilber, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Altun ve törene katılan protokol üyelerimiz tarafından takdim edildi.

Öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi, fakülte ve yüksekokul birincileri tarafından yaş kütüğüne isim çakılmasıyla devam eden programın sonunda, hep birlikte “Değer Üreten Üniversite” sloganı söyledikten sonra sahneye davet edilen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı mezunları, büyük bir heyecan ve coşkuyla keplerini havaya atarak mezun olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR