Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:37] EFTENİ ABANT'A RAKİP OLUYOR -- [12:18] Gelen Yabancılara Ait İşlemleri Yapıyoruz -- [12:05] Cumayeri Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı -- [12:01] Pusula 10 Yaşında -- [11:58] MİNİK ELLER RAKETLERLE BULUŞUYOR -- [11:45] olarak gerçekleştirilecek ve test edilecek. ŞEBEKENİN TEKNİK KALİTESİ ÖLÇÜLECEK -- [11:39] BENİM ÜYEM BENİM BİRLİĞİM -- [08:48] İl halk kütüphanesinin çalışma süresi uzatıldı -- [08:40] 100 üründen 32’si uygunsuz çıktı -- [07:58] SEYREDENLER GERÇEK SANDI --
Üniversite
İnşaat sektörünün önemi tartışıldı

Düzce Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından düzenlenen “İnşaat Sektörünün Ekonomik Hacmi“ başlıklı konferansta, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan öğrencilerle bir araya geldi.

30.12.2016 - 15:27
1477 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İnşaat sektörünün önemi tartışıldı

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, inşaat sektörünün iş gücü piyasasına ve ekonomiye yaptığı katkılar anlatıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Ateş; öğrencilerin topluluk kurarak düzenlediği etkinliklerde, başarılı ve seçkin kişileri üniversitede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Alanında uzman konuşmacıların öğrencilere yol göstereceğini belirten Ali Ateş, konferansı düzenleyen Yapı Topluluğu üyelerine ve konuklara teşekkür etti.

Programın ilk davetli konuşmacısı TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, sosyal programların ve derneklerin önemine değinerek öğrencilerin bu tür etkinliklerde ve programlarda sıklıkla yer almasının faydalı olacağını söyledi. Gelişmiş ülkelerde bir kişinin yetmişten fazla derneğe ya da sosyal sorumluluk projesine üye olduğuna dikkat çeken Aksan, ülkemizde ise yetmiş kişide sadece bir kişinin sosyal kurumlara ya da derneklere üye olduğunu ifade etti. Günümüzde yaşanan işsizliğe de değinen Cemal Aksan, iş bulmak yerine iş kurmayı hedeflemenin ülkenin işsizlik sorununun aşılabilmesinde etkili olacağını belirterek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, üniversite eğitiminin, bilimin ve teknolojinin önemine değinerek konuşmasına başladı. İnşaat sektörünün her zaman kazanç getiren bir sektör olduğunu dile getiren Çakır, sektörün bundan sonra da güncelliğini koruyacağını söyledi. İnşaat denince akla sadece konut yapımının gelmemesi gerektiğini ifade eden Fahri Çakır sektörün, nükleer santral binalarını, köprüleri, barajları ve bunun gibi daha birçok unsuru içerisinde barındırdığını sözlerine ekledi.

Getirisi yüksek olduğu için birçok kişinin inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini belirten Düzce TSO Başkanı, bu alanda bilgi ve deneyimin çok önemli olduğunun altını çizerek yapı sektöründe uzman kişilerle çalışılmasının üzerinde durdu. Dünyada yüz sekiz ülkede Türkiye’nin ciddi anlamda inşaat çalışmaları olduğundan da söz eden Fahri Çakır, sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunarak sözlerine son verdi.

Konferans, Yapı Topluluğu öğrencileri tarafından davetli konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Haber: İsa Keleş


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1477 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ÜNİVERSİTE ÇEVRESİNDE KUŞ UÇURTULMAYACAK
“Hastanede kalış süresini kısaltıyor”
REKTÖR ÇAKAR PROJELERİNİ ANLATTI
Meme Kanserinde Erken Tanı Başarı Oranını Yükseltiyor
Mobilya Endüstrisi Her Yönüyle Konuşuldu
Rektör Çakar 17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama kongresi’ne katıldı
Rektör Çakar