Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:39] TEM OTOYOLUNDA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI -- [17:58] OLİMPİYAT IŞIKLARINDA KAZA -- [16:21] 2'Sİ AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI -- [16:00] HAYRİ ŞEN, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [15:39] YORGALAR MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ -- [15:34] YİRMİBEŞOĞLU, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [14:40] MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ BAKANA SORDU -- [13:57] KAZADA 3 KİŞİ YARALANDI -- [13:45] FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK -- [13:42] UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK --
Üniversite
Öğrencilere Girişimcilik ve İnovasyon Dünyası Anlatıldı

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik ve İnovasyon Dünyası ile Tanışma” başlıklı konferansta Girişimci Deniz Öztaş ve Yağmur Avvurur, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

8.12.2017
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Öğrencilere Girişimcilik ve İnovasyon Dünyası Anlatıldı

İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin ilk sunumunu yapan Cepte Tamir şirketinin kurucusu Deniz Öztaş, girişimcilik ruhu ve liderlik özellikleri üzerinde durdu. Girişimcilerin iyi bir gözlemci olması gerektiğini belirten Öztaş, herhangi bir girişimde bulunmadan önce; ne, nasıl ve neden sorularının yanıtlanması gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin üniversite hayatında yapacakları en önemli şeyin insan ilişkilerini geliştirmek ve oldukça fazla insan tanımak olduğunubelirten davetli konuşmacı, girişimcilerin ortak özelliklerinicesur, kararlı ve lider kişilik şeklinde açıkladı.

Koruyucu olma, cesur olma, bilgelik, anlayış, ait olma ve sınırların belirlenmesi gibi faktörlerin şirket kurarken de dikkate alınması gerektiğini belirtenDeniz Öztaş, bir işe başlarken plan yapılmasının faydalı olacağını söyleyen Öztaş, ancak ileride karşılaşacak olumsuz durumlarda, girişimcide plandan bağımsız hareket edebilme kabiliyetinin de bulunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Etkinliğin son sunumunu yapan CEOtudent kurucusu Yağmur Avvurur, kuluçka merkezlerinin önemine değinerek, girişimci olmak isteyen kişilerin bu merkezlerle sürekli iletişim halinde olmaları gerektiğini ifade etti. Kendisinin de kuluçka merkezlerindeki mentörlerden yardım alarak fikirlerini geliştirdiğini ve önemli bir miktarda maddi destek alarak şirketini kurduğunu belirten konuşmacı, genç yaşta para ve şirket yönetmenin güzel bir duygu olduğunun altını çizdi.

Bir girişimcinin; sermayem yok, ekip arkadaşım yok, zamanım yok, garantisi yok gibi bahaneler üretmemesi uyarısında da bulunan Avvurur, girişimciliğin hobi olmayacak kadar ciddi bir iş olduğunu ve hayatın merkezinde olması gerektiğini dile getirdi.

Programın sonunda Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu tarafından davetli konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edildi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,62

Fırat

8.12.2017 - 18:38:01

Her şey güzel anlatılıyor, iyi coşku veriliyor . Ama paraya gelince O KADARI SEN BUL deniyor .Bütün girişimcilikte PARA PARA ,zaten parası olan aklıllıdır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR