Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:58] KAPOĞLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ -- [13:06] Özlü'nün Acı Günü -- [11:48] Başkan Koloğlu ve Başkan yardımcı Akdeniz’in mutlu günü -- [10:41] Kuzey Çevre Yolu Tek Yönlü Kapalı… -- [10:22] Abi-kardeş dehşeti! 2 ölü,4 yaralı -- [10:20] TEM'de 4 otomobil çarpıştı: 3 yaralı -- [16:27] BAŞKAN ÇAM UYARDI -- [16:00] Üretim Tesislerini Ziyaret Etti -- [15:31] 4 Firmaya 8 Bin Lira Ceza -- [14:14] Okullarda Tedbirler Üst Seviyede Olacak --
Üniversite
Düzce Üniversitesi Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’ne Katıldı

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri, İzmir’de gerçekleştirilen “Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi” katıldı.

13.12.2017
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce Üniversitesi Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’ne Katıldı

Düzce Üniversitesi Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’ne Katıldı

 

38 ülkeden katılımcı firma ve 77 ülkeden ziyaretçi ile gerçekleştirilen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Düzce Üniversitesi’ni temsil etti.

Düzce Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanları, fuar ziyaretine Akçakoca standı ile başladı. Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediyesi, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası, Akçakoca Turizm Tanıtma Derneği işbirliği, Akçakoca’da bulunan esnaf ve zanaatkarların ve girişimcilerinin maddi ve manevi desteği ile açılan Akçakoca standı, fuarın en dikkat çeken stantlarından biri olarak göze çarptı. Akçakoca Bey’in öğrenciler tarafından temsili kıyafetle sergilenmesi de İzmir Fuarına renk kattı.

Akçakoca standının sonrasında Düzce Valiliği İl Kültür Müdürlüğü himayesinde açılan Düzce standını ve ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı standını ziyaret eden öğrenciler, yetkililerden Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kurum yapısı ve işleyişi hakkında ayrıntılı bilgiler edindi. Türkiye turizminin dünyaya yayılabilmesi için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili bilgiler alan öğrenciler, ziyaretlerine Mardin standı ile Kıbrıs otellerinde iş ve staj imkanlarının konuşulduğu Kıbrıs Türk Otelciler Birliği standı ile devam etti.

Uluslararası turizm temsilcilerinin bulunduğu stantları da gezen öğrenciler, Filistin Kültür ve Eski Eserler Bakanlığının standında Filistin kültürü, mimarisi ve Filistin'in sahip olduğu tarihi ve coğrafi zenginlikler hakkında birinci elden bilgiler alarak ülkemizin dün olduğu gibi bugünde Filistin’in yanında olacağını belirtti.

Dünyanın birçok ülkesinden gelen turizm temsilcilerinin stantlarını da ziyaret eden öğrenciler, staj, iş imkanları ve dil destekleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere birinci elden ulaştı. Turizm dilinin evrensel olduğunun dile getirildiği fuar ziyaretleri süresince insanın olduğu her yerde hizmet ve servisin olması gerektiğinin önemi vurgulandı.

Stant temsilcileri ve katılımcılar tarafından Turizm okullarının sektöre nitelikli ve donanımlı öğrenciler yetiştirdiği dile getirilen fuarda;  sektörde nitelikli, alanına hakim, çok kültürlü hayatı içselleştirmiş ve birden çok yabancı dil kullanma becerisine sahip çalışanlara ihtiyaç duyulduğu görüşü tekrar vurgulandı.  İngilizce’nin artık yabancı dil olarak kabul edilmediği ve zorunlu iletişim dili olduğunu belirten turizm temsilcileri, öğrencilere Arapça, İspanyolca, İtalyanca ve Almanca dillerinin öğrenilmesi konusunda tavsiyelerde bulundu.

Uluslararasılaşmayı temel misyon edinen Düzce Üniversitesi, katıldığı Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi ile Düzce’nin, Akçakoca’nın, Düzce Üniversitesi'nin ve Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun da tanınırlığına ve bilinirliğine katkı sağladı. Fuar ziyareti sonrası öğrenciler, gezinin düzenlenmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'a teşekkürlerini ifade etti.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR