Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:05] YIĞILCA BELEDİYESİNDEN FİYAT DENETİMİ -- [17:25] Yemenici’den Nezaket Ziyareti -- [16:42] Gençleri uyuşturucu konusunda uyardı -- [16:38] “Sosyal medyanın önemini kimse küçümsememeli” -- [14:46] 7 yıl önce Dilber açtı, 7 yıl sonra yapılan tadilatla tekrar açılıyor -- [14:02] Düzce'deki uyuşturucu operasyonu -- [13:11] "Batı Karadeniz'in Efes"i arkeologları heyecanlandırıyor -- [12:54] MESLEK LİSELERİ ÖNEMLİ... -- [10:27] TÜRKİYE’DE BİR ÇOK İL ÖRNEK ALIYOR -- [12:13] ZABITA VE EMNİYETTEN ORTAK OPERASYON --
Üniversite
Kudüs ABD’den Büyüktür

Akçakoca’da Düzce Üniversitesi Öğrencileri Kudüs ABD’den Büyüktür Dedi

28.12.2017 - 12:51
189 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
 Kudüs ABD’den Büyüktür

 

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi ile Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu işbirliğiyle, "Kudüs ABD’den Büyüktür” başlıklı konferans düzenledi.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hüsrev Çelik’in sunum yaptığı konferansa öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetli konuklar katılım gösterdi.

Akçakoca Yerleşkesi Konferans Salonunda düzenlen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, konferansın Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi ile ortaklaşa yapıldığını belirterek Kudüs’ün İslam dünyası için öneminin bir Müslüman olarak kendisini ilgilendirdiğini ifade etti. Birlikten kuvvet doğar şiarından hareket edilmesi gerektiğini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Faikoğlu, Kudüs’ün tüm Müslümanlar için tekrar birleşme noktası olması temennisiyle sözlerini sonlandırdı.

Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu’nun ardından sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hüsrev Çelik, Kudüs’ün tarihi hakkında bilgiler vererek, Haçlıların Kudüs’ü işgal etmek için gerçekleştirdikleri saldırıların hala devam ettiğini vurguladı. İsrail’in Kudüs’ü başken ilan etmesi ve ABD’nin de bunu kabul etmesinin büyük bir infiale neden olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Çelik, Eyyubi Devleti Hükümdarı Selahaddin Eyyubi’nin, Osmanlı Devleti Padişahı Yavuz Sultan Selim’in ve günümüzde de Türkiye Cumhuriyeti halkının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı hassasiyetle Kudüs’e yaklaştığını ve bu hassasiyetin Müslüman olan herkesin kırmızı çizgisi olduğunu özellikle belirtti.

Kudüs’ün üç semavi din için önemine değinen Çelik; saygı, hoşgörü ve birlikte yaşama ruhunun tekrar Kudüs’ten tüm insanlığa sirayet etmesi temennisinde bulundu. ABD’nin üç farklı dinden insanların bir arada yaşamalarını sağlayacak politikaları geliştirmesinin aksine, bu insanlar arasına fitne ve nifak tohumları attığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hüsrev Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geçmişten getirdiği birikim ve öngörüsü, bu hareketi boşa çıkartmıştır.  Bu durumun en somut örnekleri, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ve sonrasında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun almış olduğu karardır.” şeklinde konuştu.

BM’nin almış olduğu bu kararla, ABD’nin kararını tanımadığını ve Kudüs’ün ABD’den ve ABD’nin kararlarından da önemli olduğunu vurguladığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çelik, geçmişi, geleneği olan ve üç semavi din için kutsal sayılan Kudüs’ün büyüklüğünün ve öneminin coğrafi sınırlar üstünde düşünülmesi gerektiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Konferans, öğrenciler Ayşegül Öztürk ve Burak Çapaklı’nın konuşmacılara Rektörlük tarafından hazırlanan teşekkür belgelerini takdim etmesiyle son buldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
189 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Buraya Üst Geçit Şart!
15.10.2018 - 18:01
Buraya Üst Geçit Şart!
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
12.10.2018 - 14:01
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
ÖZEL SERVİS AÇILDI..
13.10.2018 - 11:06
ÖZEL SERVİS AÇILDI..
DÜZCE ÇOK  KÜLTÜRLÜ YAPIYA SAHİP
AMERİKALILAR HAYRAN KALDI
10.10.2018 - 14:46
AMERİKALILAR HAYRAN KALDI
BAĞLAR GÜÇLENDİRİLDİ
12.10.2018 - 13:08
BAĞLAR GÜÇLENDİRİLDİ
Gençleri uyuşturucu konusunda uyardı