Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:21] Düzce Yine Riskli Bölgede Yer Aldı -- [10:59] Özlü, Çamlıevler Muhtarlığı'nda -- [10:05] Liseli Öğrenciler Moda Tasarımında -- [09:58] Kiracılara İyi Haber -- [09:52] Üniversitede Önemli Eğitim -- [09:45] Araç Sahipleri İçin Önemli Haber -- [09:39] Tatbikat Gerçeği Aratmadı -- [08:55] Hikmet Keskin'in Acı Günü -- [17:37] Tezgahlar Gürcistan hamsisine kaldı -- [16:54] Evi Yanan Aile Unutulmadı --
Üniversite
- Başkan Ay ve Rektör Çakar öğrencilerle buluştu

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek onların dilek ve temennilerini dinlediler.

29.12.2017 - 11:22
212 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
- Başkan Ay ve Rektör Çakar öğrencilerle buluştu

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Belediye Başkanımız ve Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluşuyor” başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilk kez öğrenci buluşmasında bir belediye başkanını ağırladıklarını belirterek kendilerine kıymet verip programa katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a teşekkür etti. 
2017 yılında öğrenciler için neler yapıldığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurumsal kimlik kartı olan DÜ-KART’ı kullanıma sunduklarını ve her türlü duyuru ve etkinliklere anında ulaşmaya imkan veren Düzce Üniversitesi Mobil Uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade etti. Bahar döneminden itibaren ders kayıtlarının artık yeni uygulamaya sokulacak Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirileceğini söyleyen Prof. Dr. Çakar, dört farklı noktada ulaşım kartları için dolum noktaları oluşturduklarını sözlerine ekledi. 1 Kasım 2017 tarihinden beri ring seferlerini başlattıklarını dile getiren Rektör Çakar, öğrencilere yönelik çok sayıda kurs düzenlediklerine işaret etti.
Düzce Üniversitesi öğrencilerinin giyim ihtiyacını ücretsiz olarak karşılamak için DÜBUTİK mağazasını kurduklarını ifade eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurumsal ürünlerinin satışının yapılacağı Dükkan adlı mağazanın da yakın zamanda hizmete açılacağı bilgisini paylaştı. Kapalı halı saha ve tenis kortu ile ek yemekhane binasının inşaatının tamamlandığını belirten Rektör Çakar, 2018 yılında ise Kütüphane binası, ay yıldızlı yaşam alanı, Spor Bilimleri Fakültesi binası ve spor kompleksi, içinde şelale ve köprülerin yer alacağı botanik bahçesi ile kampüs giriş kapıları ve İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’nin inşaatlarını bitirmeyi amaçladıklarını dillendirdi. Öğrencilerden kamu malına sahip çıkmalarını beklediklerine dikkat çeken Düzce Üniversitesi Rektörü, sözü Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a bıraktı.
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kendilerini Düzce Üniversitesi’ne davet eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti. Düzce’nin daha yaşanılabilir kent olması için öğrencilerin sorunlarını ve önerilerini dinlemeye geldiklerinin altını çizen Dursun Ay, Rektör Çakar ile birlikte öğrencilerin soru ve önerileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Öğrencilerin düşüncelerine değer verdiklerini ve sıkıntılarına duyarlı olduklarını belirten Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ulaşım, barınma, şehir yaşamı, sosyal olanaklar, eğitim-öğretim faaliyetleri ve laboratuvar imkanları gibi birçok konudaki soruları detaylı bir şekilde cevaplandırdı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
212 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜ'de Protokollere Devam
18.1.2019 - 16:53
DÜ'de Protokollere Devam
Ekiplere Teşekkür Belgesi Verildi
Açık Ders Uygulaması Başladı
Tarımsal Üretime Katkı Sağlayacak Protokol İmzalandı
Düzce Üniversitesi Ev Sahipliği Yaptı
Milyon Liralık Cihazı Kendileri Tasarlayıp Üretti
Düzce Üniversitesi Kırşehir'de