Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:49] YENİ SEZONA HAZIRLIRLIKLAR SÜRÜYOR -- [15:19] 3 Kardeş Toprağa Verildi -- [13:52] 2019’da devreye girmesi bekleniyor -- [13:17] Çalışmalar devam ediyor -- [12:31] Sessiz bekleyişe devam -- [09:29] İYİ Mİ OLDU ? KÖTÜ MÜ OLDU ? -- [17:10] Akçakoca’da yeni alınan 4 otobüs hizmete girdi -- [15:48] 8 şehir arasında Düzce’de var mı? -- [15:48] İnternet Sayfası 4 Dilde Hizmet Sunuyor -- [15:09] Operasyonda yakalandılar --
Üniversite
Düzce Üniversitesi’nden Etkili Öğretmenlik Paneli

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ve öğretmenlik mesleğinin çeşitli açılardan değerlendirildiği “Etkili Öğretmenlik” konulu panel, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

19.3.2018 - 14:52
773 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce Üniversitesi’nden Etkili Öğretmenlik Paneli

 

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey’in açılış konuşmasıyla başlayan programın moderatörlüğünü Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Göksoy gerçekleştirdi. Günümüzde öğretmenlerden değişim beklendiğini ifade eden Doç. Dr. Süleyman Göksoy, öğretmenlerin de sürekli öğrenme kültürüyle yetişmesinin önemli olduğunu belirterek, öğrenciye güven vermesi, sinerji yakalaması ve takım çalışmasına önem vermesi gerektiğine işaret etti.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Karaçam, “Örnekler Üzerinden Etik Bir Öğretmen Profili” başlıklı bir sunum yaptı. Etik ve ahlak arasındaki ilişkiden söz eden Karaçam, mesleki etik, öğretimde etik ve öğretmen-öğrenci ilişkileri konularında değerlendirmelerde bulundu. Mesleki etiğin tüm meslekler için önemli olduğunu söyleyen Doç. Dr. Sedat Karaçam, öğretmenlikte ise etiğin daha da önemli olduğunu vurgulayarak öğrenciye öğretilen etik değerlerden geriye dönüş olmadığını dile getirdi.

Programın diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Osman Dülger ise “Teoriden Pratiğe Ders Planı” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Geçmişten günümüze ders planı süreciyle ilgili bilgiler veren Osman Dülger, ders planının müfredattaki yeri, eğitim bilimleri literatüründeki konumu ve öğretmene katkılarından bahsederek küreselleşmenin eğitime yansımalarıyla ilgili önemli tespitlerde bulundu.

Programın bir diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Şahin Danişman, “Dijital/Sanal Sınıf Ortamları ve Mobil Öğrenme Araçları” başlıklı sunumunda, teknolojinin eğitim alanındaki uygulamaları hakkında bilgiler paylaştı. Dijitalleşmenin hayatımıza girmesiyle bu durumun öğrencileri de etkilediğini belirten Şahin Danişman, çocukların teknoloji kullanımı konusunda ailelere büyük sorumluluklar düştüğüne dikkat çekti.

Programın son konuşmacısı olan Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Abdi Güngör ise “Çağdaş Eğitim Anlayışı ve Eğitimde Pozitif Psikoloji” konusundaki bilgi ve deneyimleri katılımcılarla paylaştı. Değişen ve globalleşen dünyada, geleneksel ve çağdaş eğitim arasındaki farkları, değişen öğrenci ihtiyaçlarını anlatan Abdi Güngör; çocuklara eğitimle ile birlikte nasıl mutlu olacaklarını öğretmenin de gerekliliğine vurgu yaparak böylelikle hem mutlu hem de başarılı bireyler yetiştirilebileceğini ifade etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
773 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Duran Kalp Yeniden Çalıştırdılar
Yeni Acil Servis Törenle Hizmete Açıldı
ARALARINDA DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'DE VAR
Bitkisel Kozmetik Ürünlerin Üretim ve Ticarileştirme Süreci
2018 Yılının Son Açık Kapı Uygulaması Gerçekleştirildi
Öğrenciler Havacılık Konusunda Bilgilendirildi
Yabancı Uyruklu Öğrenciler Ülkelerini ve Üniversitelerini Anlattı