Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:58] Silahlı saldırı: 1 ölü -- [19:47] BAŞINDAN YARALANDI -- [19:37] YAĞIŞ KAZALARI BERABERİNDE GETİRDİ -- [19:06] 6 KİŞİ YARALANDI -- [18:13] Bayramın ilk günü kaybolan kişi ölü olarak bulundu -- [16:15] ŞARAMPOLE DEVRİLDİ -- [15:54] MOTOR KISMINDAN ALEV ALDI -- [14:46] "Türk sanayisine bir sıçrama yaptırmayı hedefliyoruz" -- [13:40] İÇLER ACISI GÖRÜNTÜSÜ KORKUTTU -- [13:28] KAYNAŞLI’NIN 50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR --
Üniversite
Gelişim Günleri Etkinliği Düzenlendi

Üniversitede Psikolojik ve Gelişim Günleri Etkinliği Düzenlendi

11.5.2018 - 17:44
582 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Gelişim Günleri Etkinliği Düzenlendi

 

Düzce Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Topluluğu tarafından düzenlenen, 2. Psikoloji ve Gelişim Günleri, öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonunda iki gün süresince devam eden programın ilk gününe; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey, davetli konuşmacılar, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Yaklaşık 20 üniversiteden 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programın açılış konuşmasını Topluluk Başkanı Serkan Diner ve Üniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Seda Çolak gerçekleştirdi. Tuğba Seda Çolak yaptığı konuşmada, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nün dört sene boyunca aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Topluluk Başkanı Serkan Diner ve Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Seda Çolak’ın konuşmalarından sonra kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, programın onur konuğu Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak ile ilkokul arkadaşı olduklarını, Binnur Yeşilyaprak’ın merhum babasının ilkokul öğretmeni olduğunu katılımcılarla paylaştı. Okullardaki psikolojik danışmanların önemine de değinen Prof. Dr. İlhan Genç,  PDR öğrencilerine, katılımcılara ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından programın onur konuğu Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, akademik başarısı en yüksek öğrenciye 1000 TL başarı ödülü takdim etti ve programın sunumlar bölümüne geçildi.

Programa davetli konuşmacı olarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, İstanbul Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Uzm. Psk. Dan. Mehmet Hilmi Eren, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Arıcı ve Psikoterapi Enstitüsü Derneği Genel Başkanı Uzm. Dr. Tahir Özakkaş katıldı.

Etkinlikte; “Bir Ruh Sağlığı Profesyoneli Olarak Psikolojik Danışma, PDR Uzmanının Galaksi Rehberi, Travmalar ve Sahnede Terapi” konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Psikoloji ve Gelişim Günleri etkinliğinin ikinci gününde de alanında uzman konukların katılımıyla oturumlar devam etti.

Düzenlenen ikinci gün oturumlarında; Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak “Duygusal Zeka: Yaşamda Başarı ve Mutluluğun Anahtarı”, Birey Aile Çocuk Psikoterapileri Enstitüsü Derneği Başkanı Elif Erkan “Oyunla Çocuğun Dünyasını Anlamak”, Spero HR Kurucu Başkanı Gönül Dönmez “İnsan Kaynakları ve İşini Severek Yapmak”, BAÇTE Enstitüsü Başkanı Dr. Mehmet Tekneci “Çift ve Aile İlişkilerinde Başa Çıkma Tutumları” başlıklarında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında farklı bakış açıları sunan davetli konuşmacılar, mesleki gelecekleri adına bölüm öğrencilerinin kariyer planlamalarına önemli katkılar sağladı. Ayrıca, etkinliğe katılan öğrenciler, her oturum sonunda yapılan çekiliş yöntemiyle; staj, eğitim ve kitap fırsatlarını yakaladı.

 

 

Programın kapanış konuşmalarını, Topluluk Başkanı Serkan Diner ve Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör. Muhammed Bahtiyar gerçekleştirdi. PDR bölümünün bu yıl ilk mezunlarını vereceğini ifade eden Bahtiyar, Düzce Üniversitesi’nde Bölüm adına bir kültürün oluştuğunu söyleyerek katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

 

 

Etkinlik, katılım belgelerinin takdimi, video gösterimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
582 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce Üniversitesi öğrencilerinden Trabzon’da çifte zafer