Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:11] SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR -- [17:52] ÖREN KÖYÜNDE YANGIN -- [17:31] TEM OTOYOLUNDA KAZA 2 YARALI -- [16:24] Bülent Arınç YİK üyeliğinden istifa etti -- [15:10] GİZEMLİ TARİH ORTAYA ÇIKIYOR -- [14:27] 40 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİLER -- [13:45] İZMİR DEPREMİNDEKİ YARDIMLAR İÇİN KUTLADILAR -- [12:15] DÜZCE İL GENEL MECLİSİNDEN SARIYAYLA KÖYÜNE ZİYARET -- [12:04] İKİNCİ TAKSİT İÇİN SON GÜN 30 KASIM -- [11:12] ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE KLİP HAZIRLADI --
Üniversite
Çağdaş Sanatla İlgili Konferans Düzenlendi

31.10.2018
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çağdaş Sanatla İlgili Konferans Düzenlendi

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen “Çağdaş Sanat Neyi Anlatır?” başlıklı konferans, davetli konuşmacıların katılımıyla İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansın ilk konuşmacısı olan İbrahim Soner Özdemir, çağdaş dünyanın estetiği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Çağdaş dünya kavramını ünlü filozofların düşüncelerinden örneklerle açıklayan konuşmacı, Marco polo sendromundan söz etti.

Sanat ve kültürde büyük sıçramalar ve büyük yükselişlerin her zaman birbirinden farklı kültürlerin karşılaşmasıyla ortaya çıktığını belirten İbrahim Soner Özdemir, sözü Deniz C. Koşar’a bıraktı.

Deniz C. Koşar, sanat, sanatçı, ya da filozofun tartışılması gerektiğinde, o zamanın bütün toplumsal olaylarına bakılması gerektiğini dile getirdi. Batıyla çok angaje hareket etmeye kalkışıldığı zaman, yanlış okumalardan dolayı zihinlerin yanlış bir biçimde yıkanabildiğine işaret eden Koşar, bu sebepten dolayı Batının sanat anlayışı dışında yorum yapabilmenin çok kolay olmadığını ifade etti.

Konferansın son konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Yılmaz ise, çağdaş sanatın birçok konuyu anlattığını söyleyerek “Savaşları anlatır, nereleri gezdiğinizi anlatır. Hakikati anlatır. Resimle, heykelle, videoyla, konuşarak, susarak ve durarak anlatır. Milyon türlü anlatma aracı vardır.” şeklinde konuştu. Sanatçı olarak eserlerini ve deneyimlerini paylaşan Mehmet Yılmaz, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayarak konferansını sonlandırdı.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR