Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:35] Düzce'de 19 Mayıs Coşku ile Kutlandı -- [17:20] Komşuda kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı -- [15:31] KÖY İMAMI KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [12:39] YILSONU SERGİSİNE DAVET -- [09:17] 19 MAYIS'I KUTLADILAR -- [11:16] İHBAR HATTI DEVREYE GİRECEK -- [11:14] Esnafına Sahip Çık Düzce -- [08:13] Bu Çocuklar Akıl Küpü -- [08:09] Köy Okuluna Kütüphane Yaptılar -- [17:06] Üniversite Öğrencilerine Tam Not --
Üniversite
Uyku Bozuklukları Merkezi’ Akredite Oldu

12.11.2018 - 16:29
742 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Uyku Bozuklukları Merkezi’ Akredite Oldu

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin 6 yataklı “Uyku Bozuklukları Merkezi” Uyku Derneği (UYKUDER) tarafından “Eğitim Laboratuvarı” olarak akredite edildi.

Hastaların genel yaşam kalitesini iyileştirmek ve uyku problemlerine çözüm bulmak amacıyla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim dalı bünyesinde hizmet veren “Uyku Bozuklukları Merkezi”, Uyku Derneği Akreditasyon Kurulu tarafından uluslararası kriterler göz önünde bulundurarak akreditasyon sertifikasını aldı.  

15 yıldır Düzce ve bölgesine hizmet veren uyku laboratuvarının geldiği nokta ile gurur duyduklarını ifade eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay; “ Serüvenimize eski Hastanemizde 15 yıl önce servisteki doktor odasında basit poligrafla başladık ve akabinde gündüz öğretim üyesi, gece laboratuvar olarak kullandığımız prefabrik bir yapıda 1 yatak olarak hizmetimizi devam ettirdik. Yeni Hastanemizde servis içerisinde 2 yatakla verdiğimiz hizmeti son olarak Dr. Talat Bahçebaşı binasındaki bağımsız yerinde 6 yataklı yeni ve modern uyku laboratuvarımızla akredite edilerek taçlandırdığımız için mutluyuz.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Uluslararası kriterlerde standartları karşılayarak eğitim laboratuvarı akreditesini alan Düzce Üniversitesi Uyku Bozuklukları Merkezi’nin tüm çalışanlarını başarılarından ötürü tebrik eden Prof. Dr. Balbay; “Eğitim merkezi olarak akredite edildiğini gördüğümüz bu merkezin bugüne gelmesinde emeği olan Prof. Dr. Peri Meram Arbak, Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Doç. Dr. Ege Güleç Balbay, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yıldız Gülhan’a ve tüm bu süreçte yolu ana bilim dalımızdan geçen öğretim üyesi, asistan, teknisyen ve çalışanlarımıza bölümümüz adına çok teşekkür ederim. Ayrıca bu mekânın oluşturulmasında desteğini hep hissettiğimiz başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere tüm yöneticilerimize özel teşekkürü de borç biliriz.” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
742 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce Üniversitesi Yarışmada 4. Oldu
Arıcılar rotalarını arı zehrine çevirecek