Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:55] Özlü, S Plaka sorununa çözüm üretiyor -- [17:39] ADVENTURE FUARINI DEĞERLENDİRDİ -- [16:43] DܒDE ÇOCUK ACİL AÇILDI -- [16:28] DÜZCE 'BAKAN' AĞIRLADI -- [15:50] İNTİHAR GİRİŞİMİ -- [15:25] İkinci Tur Ziyaretleri Verimli Geçiyor -- [15:20] BIYIK’TAN KARANFİLLİ KUTLAMA -- [15:14] ATANMIŞTI, ŞİMDİ SEÇİLDİ -- [15:10] POLİSLERİN HAYVAN SEVGİSİ -- [15:02] Valilik, Hastane İçin Harekete Geçti --
Üniversite
Uyku Bozuklukları Merkezi’ Akredite Oldu

12.11.2018 - 16:29
714 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Uyku Bozuklukları Merkezi’ Akredite Oldu

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin 6 yataklı “Uyku Bozuklukları Merkezi” Uyku Derneği (UYKUDER) tarafından “Eğitim Laboratuvarı” olarak akredite edildi.

Hastaların genel yaşam kalitesini iyileştirmek ve uyku problemlerine çözüm bulmak amacıyla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim dalı bünyesinde hizmet veren “Uyku Bozuklukları Merkezi”, Uyku Derneği Akreditasyon Kurulu tarafından uluslararası kriterler göz önünde bulundurarak akreditasyon sertifikasını aldı.  

15 yıldır Düzce ve bölgesine hizmet veren uyku laboratuvarının geldiği nokta ile gurur duyduklarını ifade eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay; “ Serüvenimize eski Hastanemizde 15 yıl önce servisteki doktor odasında basit poligrafla başladık ve akabinde gündüz öğretim üyesi, gece laboratuvar olarak kullandığımız prefabrik bir yapıda 1 yatak olarak hizmetimizi devam ettirdik. Yeni Hastanemizde servis içerisinde 2 yatakla verdiğimiz hizmeti son olarak Dr. Talat Bahçebaşı binasındaki bağımsız yerinde 6 yataklı yeni ve modern uyku laboratuvarımızla akredite edilerek taçlandırdığımız için mutluyuz.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Uluslararası kriterlerde standartları karşılayarak eğitim laboratuvarı akreditesini alan Düzce Üniversitesi Uyku Bozuklukları Merkezi’nin tüm çalışanlarını başarılarından ötürü tebrik eden Prof. Dr. Balbay; “Eğitim merkezi olarak akredite edildiğini gördüğümüz bu merkezin bugüne gelmesinde emeği olan Prof. Dr. Peri Meram Arbak, Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Doç. Dr. Ege Güleç Balbay, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yıldız Gülhan’a ve tüm bu süreçte yolu ana bilim dalımızdan geçen öğretim üyesi, asistan, teknisyen ve çalışanlarımıza bölümümüz adına çok teşekkür ederim. Ayrıca bu mekânın oluşturulmasında desteğini hep hissettiğimiz başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere tüm yöneticilerimize özel teşekkürü de borç biliriz.” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
714 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜ REKTÖRÜ: GURUR DUYDUK
17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRLERİ DÜZCE’DE BULUŞTU
İSLAM TARİHİNDE YENİ UFUKLAR
Lazer Uygulamayla Daha Pratik Ameliyat Yapılıyor
Üniversitede Meşe Ormanlarının Önemi Anlatıldı
Balbay, Katılımcıları Bilgilendiriyor
Açık Derste Bağımlılıklar Ele Alındı