Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:15] Yerli malı haftasında anlamlı kermes -- [15:07] Gazetecilerden yeni sağlık müdürüne ziyaret -- [14:34] “ Hava soğuk durum bozuk” -- [14:26] Firma Ziyaretleri Devam Ediyor -- [14:06] Gelir Getirecek Projeler Üreteceğiz -- [13:47] Dümerang havacılık zirvesi başladı -- [13:24] Rektör ve Belediye Başkanı öğrencilerle buluştu -- [13:18] Engel olma destek ol -- [12:41] Ağaç parçaları elinde "hayat" buluyor -- [08:44] İlçe ve belde başkan adayları açıklanıyor... --
Üniversite
Hipnoz Eğitimi Konferansı

13.11.2018 - 18:22
631 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Hipnoz Eğitimi Konferansı

 

Ülkemizin alanında ilk ve tek öğrenci topluluğu olan Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) öğrenci topluluğu, düzenlediği “Hipnoz Eğitimi” başlıklı konferansla 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’ndaki ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 300’den fazla öğrencinin katıldığı programın açılışında konuşan, GETAT Topluluk Başkanı Yaşar Nurullah, Topluluğun amaçlarına değinerek, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının merdiven altından çıkarılmasının önemine vurgu yaptı. Bu uygulamaların sadece doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından yapılması gerektiğini belirten Yaşar Nurullah, bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olma sürecinin, öğrencilik hayatından başlamasının şart olduğunu söyledi. Amaçlarının; "Entegratif Tıbbın" önemini anlamak ve anlatmak, aynı zamanda Holistik bakış açısıyla hastalara yaklaşmak olduğunu dile getiren Topluluk Başkanı, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmasının sonrasında sunumunu yapmak üzere kürsüye davet edilen Sertifikalı Hipnoz Eğitmeni Dr. Mehmet Karav, Hipnoterapi’nin bilimsel temellerinden ve tıptaki öneminden bahsetti.   Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bu uygulamayı tamamlayıcı bir tedavi olarak kabul ettiğini söyleyen Mehmet Karav, Hipnoterapi’nin dünyada ve ülkemizde sağlık alanında birçok doktor tarafından uygulandığını ifade etti. Davetli konuşmacı, bir katılımcıyla hipnoz uygulaması da gerçekleştirdi.

Program, soru-cevap ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
631 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce Üniversitesi Sakarya’da Öğrencilerle Buluştu
Liseli Öğrencilerden Üniversite  Ziyareti
Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.
“Sporda Biz, Engelsiz”
5.12.2018 - 12:02
“Sporda Biz, Engelsiz”
Turnitin Programı Tanıtıldı
Üniversiteli Okçular Kazandı
 E-Dönüşüm Konferansı Düzenlendi