Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:45] 3 İsmin Vekilliği Düşürüldü -- [19:43] 102 ÜLKEYE DESTEK VERİLDİ -- [17:55] Özgür Binbaşı Ağrı'ya Tayin Oldu -- [17:50] ASIL VE YEDEK KADROLAR BELLİ OLDU -- [17:44] VALİLİKTEN YENİ KORONA TEDBİRLERİ KARARI -- [17:10] 153 Yerine Bu Uygulama da Kullanılabilecek -- [16:57] Üst Düzey Hijyen Kuralları ile Çorbacı Yeniden Hizmette -- [15:06] YARALI ASKERE SÜRPRİZ ZİYARET -- [13:27] Tilkiyi Elleriyle Beslediler -- [11:27] Tarımsal Atıklardan Odun Sirkesi Üretilecek --
Üniversite
Yeni Acil Servis Törenle Hizmete Açıldı

13.12.2018
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yeni Acil Servis Törenle Hizmete Açıldı

Sadece eğitim-öğretim faaliyetleriyle değil, sunduğu sağlık hizmetleriyle de bölgesine önemli katkılar sağlayan Düzce Üniversitesi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Dr. Talat Bahçebaşı Binası’ndaki yeni Acil Servis’in açılışını törenle gerçekleştirdi.

Açılış törenine; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, protokol üyeleri, davetli konuklar, öğretim elemanları, Düzce Üniversitesi Hastanesi çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Furat Akademir’in açılış duası sonrasında kurdelesi kesilen Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi, törenle hizmete açıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Topaçoğlu, sağlık hizmetini devletin güvence altına aldığını belirterek kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Ülkemizde acil servislere yılda 140 milyon hastanın başvurduğunu ifade eden Prof. Dr. Topaçoğlu, bu durumun risk ve sorumluluğu da beraberinde getirdiğine işaret etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin Yeni Acil Servisinin sadece Düzce için değil, çevre iller için de önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hakan Topaçoğlu, daha iyi ve daha konforlu bir hizmet sunmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Törende konuşan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, yeni Acil Servisin mevcut Acil Servisin iki katı alana sahip olduğuna dikkat çekti. Yeni alanın, hastalar için Radyoloji Ünitesi’ne erişimini de kolaylaştırdığını ifade eden Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, daha geniş bekleme salonlarının bulunması ve Çocuk Acili de bünyesinde barındırması gibi Acil Servisin birçok imkana sahip olduğunun altını çizdi. 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yeni ve nitelikli birçok alanı hizmete açtıkları için Aralık ayının bereketli geçtiğini belirterek sözlerine başladı. Düzce Üniversitesi Hastanesi'nin, Düzce Üniversitesi’nin dışarıya bakan yüzü olduğunu söyleyen Rektör Çakar, Hastane bünyesindeki yeni Acil Servisi bölge insanının hizmetine sundukları için memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi. Fiziksel alanların yaşam koşulları ve çalışma performansı açısından önemine de değinen Prof. Dr. Çakar, hastalara şifa yüzünü gösteren hekimlere, sağlık personeline ve geçmişten bugüne bu alanların Düzce Üniversitesi’ne kazandırılmasında emekleri olan herkese teşekkür etti.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Acil Servisin Düzce’ye hayırlı olmasını temenni etti. Acil servis öncesinde ilk yardımın da önemli olduğuna vurgu yapan Dursun Ay, halkın ilk yardım eğitimi almasının gerekli olduğunu belirterek Düzce Belediyesi olarak bu eğitimlere de destek olabileceklerini dile getirdi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, güzel bir hizmeti açmak için bir araya geldiklerini ifade ederek Acil Servisin bölgeye ve Düzce’ye hayırlı olması dileklerini iletti. Düzce Üniversitesi ile birçok konuda ortak projeler yürüttüklerini dillendiren Dr. Zülkif Dağlı, sağlık konusunda da Düzce Üniversitesi’ne destek olmak suretiyle halkın dertlerine çözüm getirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Açılış töreni, protokol üyeleri ve konuklar tarafından yeni Acil Serviste yer alan bölümlerin ziyaret edilmesinin ardından sona erdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR