Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:46] BULGARİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANDI -- [17:46] POLİSLERDEN ANLAMLI KAN BAĞIŞI -- [16:09] ESKİ SİYASETÇİLERLE BULUŞTU -- [16:05] YIĞILCAYA BİR MÜJDE DAHA -- [15:41] TEKNİK EKİBİN İŞİNE SON VERİLDİ -- [15:22] BASKETBOLDA DÜZCE İLİ MARKA OLDU -- [14:25] SÜRÜCÜ ARAÇTAN FIRLADI -- [14:21] DUBA HIRSIZLARI YAKALANDI -- [14:18] HOROZLARI KURTARAYIM DERKEN... -- [14:15] EKİPLER UYGULAMALARA HIZ VERDİ --
Üniversite
DAGEM ZONGULDAKLI ARICILARA EĞİTİM VERDİ

20.2.2019 - 13:30
397 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
DAGEM ZONGULDAKLI ARICILARA EĞİTİM VERDİ

Arıcılık alanında katma değerli çalışmalar gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM),bulunduğu il dışında çevre illere yönelik de çalışmalar yürütüyor.Bu kapsamda DAGEM, 2019 yılı arıcılık sezonuna Zonguldaklı arıcılara eğitim vererek başladı.

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamındasağlık ve çevre alanındakiçalışmalarına devam eden DAGEM, Kdz. Ereğli’de modern arıcılık üzerine panel gerçekleştirdi.Karadeniz Ereğli Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneğiiş birliğiyle Ereğli Ormanlı Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda; Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Dernek Başkanı Öner Daşdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ZAYBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Turgut,Zonguldak ili Ereğli ilçesine bağlı köylerden arıcılıkla uğraşan yaklaşık 150 kişilikkatılımcı vedavetli konuklar yer aldı.

Programda; DAGEM’i temsilen Merkez Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Düzce Üniversitesi Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Arıcılık Programı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Gör. Münir Uçak, “Arı, Biyolojik Çeşitliliği, Islahı ve Genetiği” başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.Sunumunda; Türkiye bal arısının biyolojik çeşitliliği, ırkların teşhisinde kullanılan güncel metotlar, ıslah ve seleksiyonun önemi ile arıcılığın bölgesel kalkınmadaki yeri hakkında önemli bilgiler paylaşan Dr. Öğr. Gör. Münir Uçak,  gezginci arıcılığın; arı genetik çeşitliliği, ıslahı ve seleksiyonu üzerine etkileri konusunda da detaylı bilgiler aktardı. Dr. Öğr. Gör. Münir Uçak“Arı ve VarroaBiyolojisine Genel Bakış” isimli sunumunda da her iki canlı türünün yaşam evrelerini anlatarak, modern arıcılık kapsamında biyoloji bilgisinin yapılacak en doğru mücadele açısından önemini değerlendirdi.

Programda Arıfarma Genel Müdürü Dr. Ertaç Tutkun ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Maden “Bal Arılarında Görülen Hastalıklar, İlaçlı Mücadele ve Etken Maddeler” konulu sunumlarını gerçekleştirerek arıcılar ile bilgi alışverişinde bulundu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
397 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DERİN ÜZÜNTÜ YAŞAMAKTAYIZ
YHT İÇİN KAMPANYA GENİŞLETİLİYOR
RADYO DÜET YAYINA BAŞLADI
19.3.2019 - 16:38
RADYO DÜET YAYINA BAŞLADI
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI KİTAPLIK
İLAHİYAT GENÇLİĞİNİN GELECEĞİ ANLATILDI
13. YIL İÇİN COŞKULU KUTLAMA
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ AÇILDI