Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:58] Kafası Beton Boruya Sıkıştı -- [17:53] 2 DÖNÜM FINDIK YANDI -- [17:37] Özel öğrenciler kazanlarda aşure yaptı -- [17:32] Başkan Özlü’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı -- [17:29] İTFAİYE EKİPLERİ ZAMANINDA MÜDAHALE ETTİ -- [15:34] 1. Etap İçin Gün Sayılıyor -- [14:53] Trafik denetiminde yakalandılar -- [13:55] Rektör Çakar Külliye’deki Açılışa Katıldı -- [13:07] Selde Zarar Gören Değirmen Onarılacak -- [12:51] Köse Ailesinin Acı GÜnü --
Üniversite
REKTÖRDEN YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI

2.03.2019
704 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
REKTÖRDEN YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI

1 Mart 1920'de kurulan Yeşilay nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'nden yazılı basın açıklaması yapıldı. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yeşilay'ın çalışmalarının önemine değindi.

Yeşilay Haftası nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yazılı basın açıklaması yaptı. Çakar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"1 Mart 1920 tarihinde Hilal-i Ahdar adıyla icraatlarını yürütmeye başlayan Yeşilay, alkollü içkilerle gençlerimizi zehirlemek isteyen ve işgal direnişini kırarak, özgürlüğümüzü ve vatanımızı elimizden almayı amaçlayan işgal güçlerine karşı, dönemin Şeyhülislam’ı İbrahim Haydarizade’nin himayesinde Dr. Mazhar Osman Uzman ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.İnsan onurunu ve saygınlığını temel alarak, toplumu ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için 1920 yılından bu yana, aile bağlarını koparan, gençlerimizin geleceğinin kararmasına sebep olan ve manevi değerlerimizden bizleri günbegün uzaklaştıran zararlı alışkanlıkların giderek arttığı bu dönemde Yeşilay’ın yürüttüğü başarılı çalışmalarının önemi yadsınamaz bir gerçektir.

Sigara, alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı gibi her türlü zararlı alışkanlıklara karşı olduğu kadar, teknoloji bağımlılığı gibi alanlarda da bireylerde farkındalık oluşturan Yeşilay, insanları bilgilendirip gerektiğinde, hiçbir karşılık beklemeden yardım elini çekinmeden uzatmaktadır. Her türlü bağımlılığa karşı önemli çalışmalarda bulunan ve sosyal sorumluluk projelerine destek olan Üniversitemizde, Yeşilay Öğrenci Kulübü kurulmuş, Yeşilay Cemiyeti ile bağımlıklarla mücadele ve gençlere yönelik önleyici tedbirler hususunda işbirliği faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin toplumumuz ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz için yürüttüğü onurlu çalışmalardan dolayı kutlar, bu anlamlı ve zorlu yolda tüm Yeşilay çalışanlarına başarılar dileriz."


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
704 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR