Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:42] İLK TOPLANTI YAPILDI -- [18:38] Hayvanlarınızı Çaldırmayın -- [18:29] PLAJLAR ÇÖPTEN ARINIYOR -- [16:02] Selzedelerin Taleplerini Dinledi -- [14:08] Haydi Kan Vermeye! -- [11:27] Daha Fazla Hastaya Hizmet Verilecek -- [10:44] KALDIRIMLARDA TADİLAT ÇALIŞMASI -- [10:37] Ünlü Lokantacı Bolu Dağı A.Ş.'nin Kuruluşunu Anlattı -- [10:30] "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite" Ünvanını Koruyor -- [10:12] Kızılay Bölgeden Ayrılmıyor --
Üniversite
MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

12.03.2019
503 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi SenihaÜnay Selçuk’un “Norm Dışı” başlıklı sergisi, Mersin’de sanatseverlerle buluştu.

İçel Sanat Kulübü’nde gerçekleştirilen program hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Seniha Ünay Selçuk, “Norm Dışı” adlı sergisini, sanal ortamda karşılaştığı bir haberden yola çıkarak oluşturduğunu söyledi.

Kuzey Afrika’da Rift Vadisi Ateşi sebebiyle enfeksiyon geçiren bir koyundan ölü olarak doğan kuzu haberinden etkilenerek eserlerini oluşturduğunu ifade eden Seniha Ünay Selçuk, “Ölü olarak doğan kuzu, yarı-insan, yarı-hayvan görünümüyle görenleri şoke etmiş, öte yandan kimileri de kuzuyu “iblis kuzu” olarak nitelendirmiştir. Farklı medya araçları üzerinden her gün maruz kaldığımız bu ve benzeri yüzlerce haberle yaratılan “sıra dışılık”, “norm dışılık” gibi ifadelerle tanımlanan durumlar ve bu durumlar karşısında insanın konumlanışı, serginin odak noktasını oluşturmaktadır.” şeklinde konuştu.

Serginin iki biçim üzerinde yoğunlaştığını belirten Selçuk, “Birinci biçim, haberlere konu olan sıra dışı, güçsüz ve kırılgan görüntüsüyle ölü bir “kuzu”;  ikinci biçim ise bu alanda bilincin güç merkezli işleyen algısının dirençli, ideal figürünü temsilen “su ayıları”dır. Çalışmalar, norm dışılığın hangi duygu üzerinden sahiplenilebileceğinin sorgulamaları niteliğindedir. Kuzu; insana özgü gündelik mekanlar içerisinde hem resim, hem de sosyal medyanın bir fenomeni olan GIF uygulamalarıyla ele alınırken, su ayıları; izleyen bir göz olarak üç boyutlu ve mürekkepli uygulamalarla ifade edilmektedir.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
503 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR