Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:21] ÜNİVERSİTE HAKKINDA BİLGİ ALIYORLAR -- [14:16] DERİN ÜZÜNTÜ YAŞAMAKTAYIZ -- [12:59] SAFİRLİ ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK -- [12:43] DERİN ACI VE ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ -- [12:40] TSO'DAN GÖRKEMLİ KUTLAMA -- [12:31] BELEDİYEDEN BAHAR TEMİZLİĞİ -- [12:25] FESTİVAL 26 NİSAN’DA BAŞLIYOR -- [12:00] YERİ GELDİ SEVİNDİK, YERİ GELDİ AĞLADIK -- [11:55] İL DİSİPLİN KURULU KARARINI VERDİ -- [11:51] ÇANAKKALDE FİNALDE KAYBETTİK --
Üniversite
MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

12.3.2019 - 13:38
483 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi SenihaÜnay Selçuk’un “Norm Dışı” başlıklı sergisi, Mersin’de sanatseverlerle buluştu.

İçel Sanat Kulübü’nde gerçekleştirilen program hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Seniha Ünay Selçuk, “Norm Dışı” adlı sergisini, sanal ortamda karşılaştığı bir haberden yola çıkarak oluşturduğunu söyledi.

Kuzey Afrika’da Rift Vadisi Ateşi sebebiyle enfeksiyon geçiren bir koyundan ölü olarak doğan kuzu haberinden etkilenerek eserlerini oluşturduğunu ifade eden Seniha Ünay Selçuk, “Ölü olarak doğan kuzu, yarı-insan, yarı-hayvan görünümüyle görenleri şoke etmiş, öte yandan kimileri de kuzuyu “iblis kuzu” olarak nitelendirmiştir. Farklı medya araçları üzerinden her gün maruz kaldığımız bu ve benzeri yüzlerce haberle yaratılan “sıra dışılık”, “norm dışılık” gibi ifadelerle tanımlanan durumlar ve bu durumlar karşısında insanın konumlanışı, serginin odak noktasını oluşturmaktadır.” şeklinde konuştu.

Serginin iki biçim üzerinde yoğunlaştığını belirten Selçuk, “Birinci biçim, haberlere konu olan sıra dışı, güçsüz ve kırılgan görüntüsüyle ölü bir “kuzu”;  ikinci biçim ise bu alanda bilincin güç merkezli işleyen algısının dirençli, ideal figürünü temsilen “su ayıları”dır. Çalışmalar, norm dışılığın hangi duygu üzerinden sahiplenilebileceğinin sorgulamaları niteliğindedir. Kuzu; insana özgü gündelik mekanlar içerisinde hem resim, hem de sosyal medyanın bir fenomeni olan GIF uygulamalarıyla ele alınırken, su ayıları; izleyen bir göz olarak üç boyutlu ve mürekkepli uygulamalarla ifade edilmektedir.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
483 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ÜNİVERSİTE İLE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PROTOKOL YAPTI
GÜNCEL YÖNTEMLER VE YAKLAŞIMLAR TARTIŞILDI
DÜ'DE  CİLT LEKELERİNE LAZERLİ ÇÖZÜM
KÖK HÜCRE BAĞIŞI SAĞLIĞINIZI BOZMAZ
OTOMASYON VE İNOVASYON 2019 ZİRVESİ DÜZENLENDİ
DÜ'DE TURİZMİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ ANLATTI