Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:21] ÜNİVERSİTE HAKKINDA BİLGİ ALIYORLAR -- [14:16] DERİN ÜZÜNTÜ YAŞAMAKTAYIZ -- [12:59] SAFİRLİ ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK -- [12:43] DERİN ACI VE ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ -- [12:40] TSO'DAN GÖRKEMLİ KUTLAMA -- [12:31] BELEDİYEDEN BAHAR TEMİZLİĞİ -- [12:25] FESTİVAL 26 NİSAN’DA BAŞLIYOR -- [12:00] YERİ GELDİ SEVİNDİK, YERİ GELDİ AĞLADIK -- [11:55] İL DİSİPLİN KURULU KARARINI VERDİ -- [11:51] ÇANAKKALDE FİNALDE KAYBETTİK --
Üniversite
AVRUPA OKUL ORTAKLIKLARI KONFERANSI

12.3.2019 - 13:56
504 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
AVRUPA OKUL ORTAKLIKLARI KONFERANSI

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nün düzenlediği etwinning Avrupa Okul Ortaklıkları konferansı, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Twinning programının içeriği, işleyişi, öğretmenlere ve öğrencilere kazandırdıkları ile ilgili bilgiler verilen ve başarılı projelerden örnekler sunulan toplantıya; öğretim üyeleri, öğretmenler ve Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger;“Öğretmen yetiştiren bir kurum olarak en temel gayemiz, eğitim hizmeti sunduğumuz öğretmen adaylarının en yüksek niteliklerle donanmış öğretmenler olarak gelecekteki meslek hayatlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Bugün bu toplantıda öğretmen adaylarımız, öğretmenlerimiz ve öğretmen adaylarını yetiştiren öğretim üyeleri olarak adeta üç nesil bir aradayız ve bu defa öğretmenlerimizi dinlemek istiyoruz. Elbette, öğretmen yetiştirmede sadece teorik bilgiler sunmanın yeterli olmadığını bilerek,  öğretmen adaylarının uygulama becerilerini de geliştirme gayreti içindeyiz. Ancak yine de bu farkındalığın da yeterli olması mümkün değildir. Bu doğrultuda eTwinning (Avrupa Okul Ortaklıkları) programı toplantısını düzenlemiş bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

eTwinning İl Koordinatörü ve Hürriyet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Elif Fergane ise yaptığı konuşmada, eTwinning’in; Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olduğunu söyleyerek, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, Avrupa’daki heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve topluluğun bir parçası olmak için önemli bir platform sunduğunu ifade etti. Elif Fergane ayrıca eTwinning’in bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağladığını, okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul iş birliğini teşvik ettiğini sözlerine ekledi.

eTwinningportalının (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanı olduğunu söyleyen konuşmacı, “Yirmi beş dilde mevcut olan eTwinningportalının bugün yaklaşık olarak 670.000 öğretmen üyesi bulunmaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin eTwinning´e 2009 yılında dahil olduğunu dile getiren Elif Fergane, ülkemizde 40.000’den fazla okuldan, 85.000’den fazla kullanıcının portala kayıtlı olduğunu belirterek şu ana kadar 9.000’den fazla proje ile programa katılım sağlandığını kaydetti.

Çilimli İbrahim Hoşver Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Emine Yavuz, okullarında yürüttükleri Ulusal Kalite Etiketi alan Z-Kütüphane Kurtları ve Oku-Yorumla-Yaz adlı eTwinning proje uygulamaları ile ilgili bilgi verdi.

Son olarak DüzceScientix Elçisi Ayşe Arslan iseScientix ve eTwinning'inEuropean School net çatısı altında faaliyetler olduğunu söyledi ve Scientix hakkında katılımcıları bilgilendirdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
504 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ÜNİVERSİTE İLE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PROTOKOL YAPTI
GÜNCEL YÖNTEMLER VE YAKLAŞIMLAR TARTIŞILDI
DÜ'DE  CİLT LEKELERİNE LAZERLİ ÇÖZÜM
KÖK HÜCRE BAĞIŞI SAĞLIĞINIZI BOZMAZ
OTOMASYON VE İNOVASYON 2019 ZİRVESİ DÜZENLENDİ
DÜ'DE TURİZMİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ ANLATTI