Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:37] Gösterişli'nin 10 Parmağında 10 Marifet -- [17:33] Römork Hırsızlarına Geçit Yok -- [16:21] HATALI SÜRÜCÜ KAZAYA SEBEP OLDU -- [16:15] YOĞUN SAATLERDE EK SEFER DÜZENLENİYOR -- [15:49] Yol Genişletme Çalışmaları Başladı -- [15:44] Yuva Kurmasına Yardım Edildi -- [15:23] Cezaevi Firarisi Kaçamadan Yakalandı -- [15:07] Jandarma’dan uyuşturucu operasyonu -- [14:59] Kapoğlu'ndan Maç Yorumu -- [14:58] Narlı, Düzceliler ile Buluşacak --
Üniversite
ÜNİVERSİTEDE DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ

26.03.2019
886 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ÜNİVERSİTEDE DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonunda "Dünya Su Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk Yücel ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır Çokyamay, Devlet Su İşleri (DSİ) Düzce 55. Şube Müdürü Deniz Yıldız, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Demir, çok sayıda akademisyen, mühendis, öğrenci ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Dünya Su Günü'nün öneminden bahsetti.

DSİ Düzce 55. Şube Müdürü Deniz Yıldız ise kurumunun Düzce'de su ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek de yaptığı konuşmada   suyun hayatımızdaki değerini ölçmenin zor olduğunu, bunu ancak susuz kalındığında anlaşılabileceğini, suyun sonsuz bir kaynak olmadığını, iyi kullanılması gerektiğini, bununla birlikte Düzce'nin şanslı bir il olduğunu ve en önemli su kaynaklarından olan orman alanlarının Türkiye'de %28 iken Düzce'de %50 olduğunu belirterek herkesin Dünya Su Günü'nü kutladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin ise, suyun sağlık açısından vücuttaki faydalarından ve nasıl tüketilmesi gerektiğinden söz etti.

Konuşmaların ardından Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Demir tarafından "İklim Değişikliği, İnsan, Su ve Tarım" konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk Yücel ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır Çokyamay ise katılımcılara müzik dinletisi gerçekleştirdi. Katılımcılara katılım belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
886 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR