Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:09] Müşterek Yapı Kuruluş Yıldönümünü Unutmadı -- [17:55] NİCE BAŞARILI 14 YILLAR DİLİYORUM -- [17:45] ZENON TEKSTİL'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:37] İYİ PARTİ'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:32] KOLOĞLU'NDAN TEBRİK ZİYARETİ -- [15:28] KAÇAK KAZIDA ŞOK DETAYLAR -- [15:22] YEMENİCİ'DEN OXİJEN MEDYA ZİYARETİ -- [15:12] 2 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU -- [14:03] OTOMOBİL KONTROLDEN ÇIKTI -- [13:48] ÇANAKKALE ZORLADI FAKAT OLMADI 44-37 --
Üniversite
ÜNİVERSİTEDE DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ

26.3.2019 - 11:42
716 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ÜNİVERSİTEDE DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonunda "Dünya Su Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk Yücel ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır Çokyamay, Devlet Su İşleri (DSİ) Düzce 55. Şube Müdürü Deniz Yıldız, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Demir, çok sayıda akademisyen, mühendis, öğrenci ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Dünya Su Günü'nün öneminden bahsetti.

DSİ Düzce 55. Şube Müdürü Deniz Yıldız ise kurumunun Düzce'de su ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek de yaptığı konuşmada   suyun hayatımızdaki değerini ölçmenin zor olduğunu, bunu ancak susuz kalındığında anlaşılabileceğini, suyun sonsuz bir kaynak olmadığını, iyi kullanılması gerektiğini, bununla birlikte Düzce'nin şanslı bir il olduğunu ve en önemli su kaynaklarından olan orman alanlarının Türkiye'de %28 iken Düzce'de %50 olduğunu belirterek herkesin Dünya Su Günü'nü kutladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin ise, suyun sağlık açısından vücuttaki faydalarından ve nasıl tüketilmesi gerektiğinden söz etti.

Konuşmaların ardından Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Demir tarafından "İklim Değişikliği, İnsan, Su ve Tarım" konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk Yücel ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır Çokyamay ise katılımcılara müzik dinletisi gerçekleştirdi. Katılımcılara katılım belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
716 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜ'DE GİRİŞİMCİLİK BAŞARILARI
ÜNİVERSİTE İLE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PROTOKOL YAPTI
11. AÇIK KAPI GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GÜNCEL YÖNTEMLER VE YAKLAŞIMLAR TARTIŞILDI
DÜ'DE  CİLT LEKELERİNE LAZERLİ ÇÖZÜM
KÖK HÜCRE BAĞIŞI SAĞLIĞINIZI BOZMAZ
OTOMASYON VE İNOVASYON 2019 ZİRVESİ DÜZENLENDİ