Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:27] Tarımsal Atıklardan Odun Sirkesi Üretilecek -- [11:16] Yerli Otomobile Yatırım Teşvik Belgesi -- [10:36] Şoför Direksiyonu Hastaneye Kırdı -- [10:19] Belediye Ucuz Beton Üretiyor -- [10:12] KİRPİ SEFERBERLİĞİ -- [21:11] BAKAN KOCA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR -- [21:09] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:15] Milli bilardocu dünya şampiyonasına hazırlanıyor -- [17:25] DÜZCE'DE 2019 YILINDA BİN 2 ADET KAZA MEYDANA GELDİ -- [15:27] Dolandırıcılara Dikkat! --
Üniversite
KALBİ DURDURMADAN AMELİYAT

28.03.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
KALBİ DURDURMADAN AMELİYAT

Kalbi durdurmadan ve hastayı kalp-akciğer pompasına bağlamadan gerçekleştirilen cerrahi bir yöntem olan “Çalışan Kalpte (BeatingHeart) Bypass” ameliyatları,Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Okay Güven Karaca; son yıllarda kalp damar hastalıkları tedavisinde hastaya önemli avantajlar sağlayan‘Çalışan Kalpte (BeatingHeart) Bypass’ ameliyatı ile ilgili bilgiler paylaştı.

‘Çalışan kalpte (BeatingHeart)  bypass’ ameliyatlarının kalp-damar cerrahisinde hastaya sunduğu konfor ile son dönemde yoğun istek aldığınadikkat çeken Doç.Dr. Karaca, “Koroner arter bypass ameliyatları, kalp damarlarının tıkanıklığı sonrası stent takılması uygun olmayan hastalarda başvurduğumuz bir yöntemdir. Klasik bypass ameliyatında kalp akciğer makinasına bağlanarak operasyon gerçekleştirilir.Kalbi durdurmadan, atan kalpte, kalp akciğer pompasına bağlanmadan yapılan ‘Çalışan Kalpteki Bypass’ ameliyatın, klasik yönteme göre bazı açılardan üstün olduğu görülmüştür.  Kalp damar cerrahisinde dünyadaki son yayınlarda ‘çalışan kalpte bypass’ öneriler içerisine girmiştir. Özellikle ileri yaştaki hastalar, KOAH, kalp ve böbrek yetmezliği gibi çeşitli risk faktörleri olan hastalardaimmune sistem aktif olmadığından kısa vadede mortalite ve morbidite oranlarında daha avantajlı olduğu görülmüştür.” ifadelerini kullandı.

Çalışan kalpte yapılan bypass operasyonunun riskleri en aza indirirken, hastanın çok daha hızlı iyileşmesini sağladığını vurgulayan Doç.Dr. Karaca, “’Kalbi durdurmakya da makineye bağlamak’ dediğimiz zaman, hastaların çekinceleri olabiliyor. Ama çalışan kalpte bypass hiç kalbi durdurmadığımız için çok ciddi avantajlar sağlıyor. Hastaların operasyon sonrası yoğun bakım süreci azalırken, daha kısa sürede taburcu olabiliyor. Daha az kanamanın yanında solunum, böbrek yetmezliği gibi problemler daha düşük oranda görülüyor.” şeklinde konuştu. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR