Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:04] Daha iyi tedbir, daha iyi sonuç -- [20:15] Alzhaimer Hastası Yaşlı Kadın Bulundu -- [18:52] Yaşlı Kadın Her Yerde Aranıyor -- [17:18] İTFAİYE EKİPLERİ OPERASYONLA KURTARDI -- [17:03] KAMYONCU ESNAFI TEDBİRLERE SIKI SIKIYA UYDU -- [16:42] Belediye Sosyal Tesisleri Açtı -- [16:18] Canlı Yayınlara Sahte Takipçi -- [15:52] İŞTE YENİ KORONA TEDBİRLERİ -- [14:34] Operasyona Giderken Yaralandılar -- [14:09] Kadir Erdoğan’ın halası hayatını kaybetti --
Üniversite
DÜ TIP KONGRESİ

9.04.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
DÜ TIP KONGRESİ

Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu, Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği “10. Ulusal Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi” Türkiye’nin dört biryanından gelen bilim insanları ve tıp öğrencilerinden oluşan 350 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Düzce Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Bilimsel Araştırma Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Gamsızkan, Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kantarcıoğlu Coşkun, 10. Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi Akademik Danışmanı Doç. Dr. Yıldız Değirmenci, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen bilim insanları ve öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, bilimin ve araştırmanın önemine değinerek, hayatın anlamlandırılması gerektiğini vurguladı. Kişilerin amacı ne olursa olsun ilk düşüncesinin ülkeme ve insanlığa nasıl faydalı olabilirim şeklinde olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ataoğlu, öğrencilerin düzenlediği bu kongrenin de bilime ve insanlığa hizmet ettiğini ifade etti. Etkinlik süresince bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak olan bilim insanlarına teşekkür eden Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, kongrenin herkes için faydalı geçmesi temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu’nun konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kantarcıoğlu Coşkun, Gazi Mustafa Kemal’in “Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Eğer bir gün benim düşüncelerimle, bilim çelişirse, bilimi seçiniz.” sözünü katılımcılarla paylaşarak, bilimin ve aklın önemine vurgu yaptı. Kongreyi düzenleyen tıp öğrencilerine teşekkür eden Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, katılımcılara başarılar diledi.

Doç. Dr. Mehmet Gamsızkan’ın konuşmasından sonra Bilimsel Araştırma Topluluğu Başkanı Mehmet Göktuğ Günel veGenetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Başkanı Eyyüb Gürbüz de konuşma gerçekleştirdi. 10. yılın “Altın Yıl” olduğunu söyleyerek yola çıktıklarını söyleyen Düzce Üniversitesi öğrencileri, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 10.sunu düzenlediğini ve bugüne kadar en geniş katılımın sağlandığını ifade etti. Büyük bir ekiple aylardır çalıştıklarının altını çizen Topluluk Başkanları, geniş bir katılımın olmasından dolayı onur duyduklarını ve kendilerini her zaman destekleyen hocalarına ve Üniversite yönetimine teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, bilginin ve araştırmanın önemine değinerek, doğru bilgiye ulaşmak için sürekli araştırma içerisinde olunması gerektiğini vurguladı. Gelecekte çok çeşitli mesleklerin ortaya çıkacağını ve tek meslekle idare edilemeyeceğini söyleyen Prof. Dr. Şahin, kişilerin asıl mesleğinin yanında diğer alanlarda da kendisini geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR