Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:32] GALİBİYET SONRASI İLK AÇIKLAMA -- [15:28] ADIM ADIM ZİRVEYE -- [15:03] Yeni Genel Sekreter Samsun'dan Geliyor -- [14:05] Düzcespor Golü Buldu -- [10:27] Maç Öncesi Biraraya Geldiler -- [19:48] Vali Yazıcı'dan Kardeşine Hayırlı Olsun Ziyareti -- [17:52] Yangınlar İçin Soruşturma Başlatıldı -- [17:40] KİŞİYE ÖZEL TASARIM YAPILABİLİYOR -- [17:06] D100'de Korkutan Kaza -- [16:51] Seyir Halinde Alev Aldı --
Üniversite
"Türkiye'nin Etki Sahası” Konferansı Düzenlendi

23.04.2019
6019 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türk Dünyası Topluluğun DanışmanıDr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz,Sakarya Üniversitesiöğrencileriyle Milli Birlik ve Düşünce Derneği’nin organize ettiği   "Türkiye'nin Etki Sahası" başlıklı konferansta bir araya geldi.

Düzce Üniversitesi Türk Dünyası TopluluğuBaşkanı Saqi Nebiyev ve Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı konferansta Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz; gençlerde karşılaştığı batı hayranlığı ve ülkelerini yeterince sevmeme olgusuna karşılık bir farkındalık yaratma fikrinden dolayı bu konferanslar sersini hayata geçirdiğini ifade etti.

Milli aidiyet duygusu ve milli özgüven geliştirmenin gerekliliğini vurgulayan Yılmaz, kendi gezi ve gözlemlerinden derlediği örnekleri fotoğraf kareleri eşliğinde anlattığı sunumunda, Türk etki sahasının ne kadar geniş ve Türk olmanın gerçek değerinin ne kadar büyük olduğuna dikkat çekti.

Örneklerine Prag Karlova köprüsündeki olumsuz Türk heykelinin hikayesi ile başlayan Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, Budapeşte'de Gül Baba Heykeli ve Türbesini olumlu bir örnek olarak tanıtarak Avrupa’daki ve dünyadaki Türk algı ve etkisinin bunlar gibi yüzlerce örnekle dolu olduğunu belirtti. Yeni Zelanda cami saldırganının silahına Türk Yiyici (Turcofagos) adını vermesinin tesadüfi olmadığını söyleyen Yılmaz, silahın üzerinde adları yer alan tarihi figürlerin tamamının Türk düşmanı olmasının doğru algılanması gerektiğini sözlerine ekledi. Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu gibi yakın coğrafyamızın yanısıra Çin ve Hint  gibi eski kültür merkezlerinin tamamında tarihsel olarak Türklerin mevcut olduğunu ve bunların izlerinin günümüzde de yer aldığını dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz, gezenlerin bunları görerek ve öğrenerek seyahat etmelerinin Türkler için milli bir sorumluluk olduğunu örneklerle anlattı.

Tevfik Fikret'in oğlu Haluk, Resneli Niyazi gibi tarihi şahsiyetleri anlatarak saptırılmış hayranlık ve milli gafletin bedelinin nasıl ağır olabileceğini dillendiren Yılmaz, Türklüğün anlamı ve Türkiye'nin dünyadaki yeri ile ilgili önemli bilgiler de verdi. Geçmişini bilmeyen ve araştırmayan bir neslin, geleceğinin de karanlık olacağı uyarısında bulunan Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, milli kültürümüze, dilimize ve geçmişimize yönelik bir farkındalık ve milli bilinç oluşturmanın önemine vurgu yaptı.Bahsedemediği konulara "Etki Sahası 2" başlıklı konferanslar dizisinde değineceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz'a program sonunda Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Şimşek tarafından Milli Birlik ve Düşünce Derneği adına plaket takdim edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6019 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR