Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:48] HASTANEDE TANIŞIP MUTLU SONA ULAŞTILAR -- [09:44] YIĞILCA'DA KORKUTAN YANGIN -- [18:26] İL SAĞLIKTAN ALZHEİMER GÜNÜ MESAJI -- [18:22] TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU -- [18:10] Üniversiteden Bir Başarı Daha -- [18:05] Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı -- [17:56] Deplasmandan Bir Puan Çıktı -- [17:28] BORU PATLADI EKİPLER ÇALIŞIYOR -- [16:15] Sigara Yasağı Genişliyor -- [14:37] İki Başkan Bolu'da Buluştu --
Yaşam
Genç Çiftçilere Eğitim Veriliyor.

‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ Projesi kapsamında açılan kurslar genç çiftçilere eğitim veriliyor.

12.08.2016
1506 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Genç Çiftçilere Eğitim Veriliyor.

Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Desteklenmesi Projesi kapsamında, genç çiftçilerin eğitilmelerini sağlamak amacıyla;  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İş Kurumu arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla "Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü" imzalanarak "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor"  adı verilen bir proje hazırlanarak yürürlüğe kondu.

2016 yılı sonu itibariyle ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ Projesi kapsamında toplamda Düzce İl genelinde 18 kurs açılırken,  Süt Sığırı Yetiştiriciliği ile Bitki Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele konularında açılan üç kursa katılan 50 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.

Proje kapsamında Gölyaka Merkez’de açılan, 14’ü bayan 2’si erkek olmak üzere toplam 16 kursiyerin katıldığı Besi Sığırı Yetiştiriciliği Kursunu ziyaret eden Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu Şener, kurs öğretmeni Veteriner Hekim Erhan Kağan Hezen’ den kurs ile ilgili bilgiler aldı.

Bakanlık tarafından uygulamaya konulan “Genç Çiftçiler Hibe Desteği” kapsamında besi düvesi hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçilerin proje uygulama süresince besi sığırı yetiştiriciliği konusunda bir kursa katılmaları gerektiğini söyleyen kurs öğretmeni Erhan Kağan Hezen, açılan kurs sayesinde 9 genç çiftçinin de sertifikalarını alacağını belirtti.

Ayrıca kursiyerlere Gıda Muhafaza Yöntemleri, Baklagillerin Beslenmemizdeki Yeri ve Önemi, Süt ve Süt ürünlerinin Beslenmemizdeki Yeri ve Önemi konularında bilgiler verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1506 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Büyük Cami Önünde Stand Açtılar
4 Öğretim Üyesi 1 Uzman 2 Asistan ile Hizmet Veriliyor
İl Sağlık Müdürlüğü ve Rektörlük Ortak Açıklama Yapacak