Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:06] Çok özel kütüphane -- [18:04] Amacımız El Birliği İle Ekonomimizin Büyümesi -- [17:44] Yeşil bayrak Ödülünü Çilimli Anaoukulu Aldı -- [15:42] ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK -- [13:57] GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ -- [12:14] Bayrama Yetişecek -- [11:59] Bize Bu Birliktelik Lazım -- [11:31] Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu -- [11:12] Belediyeden Bir Radikal Karar Daha -- [10:42] 1 Saat Kurtarılmayı Bekledi --
Yaşam
SULAMA SEZONU AÇILDI...

8.05.2017 - 13:13
978 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
SULAMA SEZONU AÇILDI...

Düzce’de sulama mevsimi başladı. Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Necmettin Kavak, konuyla ilgili şu bilgileri verdi; “Düzce Ovası 2017 yılı sulama sezonu ana kanallara su verilerek başladı. Bilindiği üzere ana kanalların bazı kısımları meskûn mahal içerisinde kalmaktadır. Her ne kadar; meskûn mahal içerisindeki kanallar tel çit ile çevrili olmasına ve uyarı levhası bulunmasına rağmen, levhaların söküldüğü, tel çitlerin ise zaman zaman vatandaşlar tarafından tahrip edildiği; Vatandaşlarımız köprü korkuluklarından suya girdiği görülmektedir. Sulama kanalları genellikle 2-3 m derinliğinde beton veya toprak olarak inşa edilmekte olup, bu ve benzeri kanallarda yaz aylarında yüzme ve balık avlama yapılmamalıdır. Sulama Kanallarındaki su debisi ve dip akıntısı çok kuvvetli olup dışarıdan bakıldığında durgun su gibi gözükmektedir. Ayrıca kanal içerisinde birçok yabancı cisim bulunabilmektedir. Bu ve bunun gibi sulara herhangi bir amaçla girildiği takdirde ciddi yaralanmalar, hatta sonu ölümle bitebilecek boğulma vakaları gerçekleşmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu tür sulara serinlemek veya yüzmek amacıyla kesinlikle girmemeleri; can ve mal güvenliği açısından tedbirlerini almaları, çocuklarını kanalda yüzmekten ve kanala yaklaşmaktan alıkoymaları önemle duyurulur.”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
978 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR