Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:28] GÜMÜŞOVA OSB’DE ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [15:22] 81 İL BAŞKANI ONLİNE TOPLANTI YAPTI -- [10:16] MAĞDURİYET YAŞANAN HER NOKTAYA MÜDAHALE EDİLİYOR -- [12:39] VALİ ATAY VOLTA MOTORU ZİYARET ETTİ -- [11:47] POZİTİF GEZERKEN YAKALANDI -- [11:18] Gölyaka Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı -- [10:40] SÜRÜCÜ KAÇTI POLİS KOVALADI... -- [10:07] PANDEMİ HER ALANDA ETKİLİ KISITLAMALAR ETKİ EDECEK Mİ? -- [09:36] DÜZCESPOR KEŞİR’İ ZİYARET ETTİ -- [08:42] POLİS DURDURDU AMA O TELEFONLA KONUŞMAYA DEVAM ETTİ --
Yaşam
MS Hastaları ve Umuda Yolculuk

Türkiye genelinde sayıları 45 – 50 bin arasında olduğu tahmin edilen Multiple Skleroz (MS) hastaları, hastalığına dikkat çekmek ve MS hastalarını aynı çatı altında buluşturmak için harekete geçti.

4.10.2017
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MS Hastaları ve Umuda Yolculuk

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek  hafta sonu İzmir’de buluşan MS hastaları, adına Umuda Yolculuk dedikleri projelerini hayata geçirmek için çözüm yolları aramaya ve yeni bir dernek çatısı altında buluşmaya karar verdiler.

Yaptıkları çalışmayla ilgili gazetemize bilgi veren ve kendisini de MS hastası olan Yalçın Alagöz, Türkiye’de yaklaşık 45- 50 bin civarında  MS’li hastası  olduğu tahmin ettiklerini söyledi.  Alagöz; “ Bu denli yüksek sayıda hastanın olduğu ülkemizde  yapacağımız proje ile hem yol arkadaşlarımızla umuda yolculuk edeceğiz ve hem de hastalığa karşı toplumu bilinçlendirmeye çalışacağız”  dedi.

Türkiye’nin her 81 ilinden MS’li bir arkadaşımızı kuracağımız dernek çatısı altında buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Alagöz; bu sayede 81 ile hitap etmek istediklerini dile getirdi.

Türkiye’nin bir çok ilinde MS hastalarını bir araya getiren dernekler olduğunu dile getiren Alagöz, yapılan çalışmaların kamuoyu ile çok fazla paylaşılmadığı için çıkan sesin de  cılız kaldığını yineleyerek, karar verdiklerinde 81 ili dolacak bir minibüs alarak hem hastalığa karşı toplumu bilinçlendirmeyi, hem yaptıkları çalışmaya maddi destek bulabileceklerini söyledi.

Umuda Yolculuk çatısı altında bir araya gelmeyi planladıkları derneğin yönetici ve  bütün çalışanlarının da MS hastası olacağını söyleyen Alagöz, bu sayede çok daha fazla hastaya ulaşmayı planladıklarını söyledi.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR