Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:03] Yemenici'den Nezaket Ziyareti -- [13:31] YOĞUN TRAFİĞE ALTERNATİF OLACAK -- [13:14] Sağlık İçin Yürüdüler -- [12:11] Bahçeli Rutin Kontroller İçin Hastanede -- [09:57] Rektör Şehit Yakınları ve Gazileri Unutmadı -- [09:48] Palamut Hayal Kırıklığı Yaşattı -- [09:38] Süslü kadınlar pedal çevirdi -- [09:37] TAKIMIN ZAMANA İHTİYACI VAR -- [09:35] DÜZCE SÜPER AMATÖR’DE ÖZLEM SONA ERECEK -- [22:44] BETONLAŞMAYALIM DEDİLER --
Yaşam
Eğitimlerini Başarıyla Tamamladılar

9.01.2019
398 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Eğitimlerini Başarıyla Tamamladılar

Aile. Türkiye’de toplumun temeli ve çekirdeğidir. Sağlıklı nesillerin yetiştirildiği bir ocak sevgi, saygı sadakat ve güven ortamının tesis edildiği bir müessese, karşılıklı hak ve ödevlere sahip bireylerin oluşturduğu bir yuvadır. Sağlıklı nesiller bu yuvalarda yetişir. Aile ne kadar sağlam temellere oturur ise toplumda o nispette sağlam ve sağlıklı olur. Evlilik, toplumun sağlıklı idamesinde çok önemli bir kurumdur ve kanunlarla korunmuştur fakat son zamanlarda ülkede yaşanan aile içi şiddet olaylarında da artış gözlenmektedir.

Bilindiği üzere 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 136. ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 122. maddeleri gereğince evlenecek kişilerin evlenmeye engel hastalıklarının bulunmadığı hususunda sağlık raporu almaları mecbur hale getirildi.

Sağlık Bakanlığı sağlık raporu almak için sağlık kuruluşlarına başvuran çiftlere, güvenli annelik, bulaşıcı hastalıklar, genetik geçişli hastalıklar ve gebeliği önleyici yöntemlerle ilgili bilgi verilmesi amacıyla Evlilik Öncesi Danışmanlık Programı başlatmıştı. Program kapsamında Düzce İl Sağlık  Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Hayat Merkezi Üreme Sağlığı Eğitim Salonu’nda 07-08 Ocak 2019 tarihlerinde iki günlük Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi düzenlendi.. Üreme Sağlığı Eğitimcileri Dr. Mahir Arslan, Ebe Semra Demirel ve Ebe Canan Sübekçi tarafından toplum sağlığı ve aile sağlığı merkezlerinde çalışan 7 doktor, 8 ebe ve hemşireye eğitim verildi.

            Eğitim sonrası katılımcılara belgeleri, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz tarafından verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
398 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Büyük Cami Önünde Stand Açtılar
4 Öğretim Üyesi 1 Uzman 2 Asistan ile Hizmet Veriliyor
İl Sağlık Müdürlüğü ve Rektörlük Ortak Açıklama Yapacak