Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:13] “Kendi Markamızı Yaratmalıyız” -- [11:07] Beklenmeyen Yağmur Hazırlıksız Yakaladı -- [10:59] Yağmur Kaza Getirdi -- [09:36] ARABA YATAĞINA DÜZCE İYİ GELİYOR -- [09:35] PENALTI ATIŞLARI İLE FİNALE ÇIKTILAR -- [17:47] DENİZ VE EKİN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ -- [17:07] Aydın dönemi sona mı eriyor? -- [12:48] Eski Bakanlar Bu Düğünde Buluştu -- [12:25] GÖRKEMLİ DÜĞÜN TÖRENİYLE “EVET” DEDİLER -- [08:09] Ergenlik Çağının En Büyük Tehdidi! --
Yaşam
Hem Pratik, Hem Uygulamalı Eğitim Aldılar

14.02.2019
514 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Hem Pratik, Hem Uygulamalı Eğitim Aldılar

Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında bebek ve çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması ve ölümlerin engellenmesi için anne sütünün teşviki ve bebek dostu sağlık kuruluşları programı yürütülüyor.

Dünya sağlık örgütü tarafından da önerilen bu programa göre bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlatılması, ilk altı ay sadece anne sütü verilmesi ve altıncı aydan sonra da uygun besinlerle beraber emzirmenin iki yaşına kadar sürdürülmesi de öngörülüyor.

Bu kapsamda hastanelerin eğitim ihtiyacı gözetilerek Düzce İl Sağlık Müdürlüğü(nce Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan 16 ebe ve hemşireye 11-13 Şubat 2019 tarihlerinde Müdürlük Sağlıklı Hayat Merkezi Üreme Sağlığı Eğitim Salonu'nda teorik ve eğitimin son günü Atatürk Devlet Hastanesi'nde pratik uygulama şeklinde Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi düzenlendi. Eğitime katılanların belgeleri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Özkan Çalış ve Bulaşıcı Hastalıklar, Çevre ve Çalışan Sağlığı Birim Sorumlusu Dr. Gökhan KatırcıI tarafından verildi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
514 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Tatilciler Rotayı Düzce'ye Çevirdi
39 Yıl Sonra Yeniden Buluştular
Yavru Karacalar Koruma Altına Alındı
Bu Fuar Düzce’ye Çok Şey Katacak
Ali Dilber Kızını Evlendirdi
10.06.2019 - 16:20
Ali Dilber Kızını Evlendirdi
GÖRKEMLİ DÜĞÜN TÖRENİYLE “EVET” DEDİLER