Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:46] BULGARİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANDI -- [17:46] POLİSLERDEN ANLAMLI KAN BAĞIŞI -- [16:09] ESKİ SİYASETÇİLERLE BULUŞTU -- [16:05] YIĞILCAYA BİR MÜJDE DAHA -- [15:41] TEKNİK EKİBİN İŞİNE SON VERİLDİ -- [15:22] BASKETBOLDA DÜZCE İLİ MARKA OLDU -- [14:25] SÜRÜCÜ ARAÇTAN FIRLADI -- [14:21] DUBA HIRSIZLARI YAKALANDI -- [14:18] HOROZLARI KURTARAYIM DERKEN... -- [14:15] EKİPLER UYGULAMALARA HIZ VERDİ --
Yaşam
'GÜNDÜZLÜ AKTİF YAŞLI YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

15.3.2019 - 12:48
450 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
'GÜNDÜZLÜ AKTİF YAŞLI YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

Düzce’de yaşlılara yönelik olarak 3 resmi ve 1 özel huzurevi bulunuyor. Bu kurumlarda yaşlıların 24 saat yatılı hizmet ve psikososyal destek hizmeti veriliyor.

24 saat yatılı bakım almak istemeyen fakat günün belirli saatlerinde huzurevinden hizmet almak isteyen yaşlı vatandaşlara yönelik Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi Neriman Çilingir Huzurevi’nin bünyesinde Güzelbahçe Mahallesi 5. Düzce Bulvarı Neriman Çilingir Huzurevi Sitesi Blok No:9 Kalıcı konutlar adresinde açıldı ve hizmete başladı. Yaşlı vatandaşların Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi'nde çocukları veya torunları işteyken, okuldayken Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezine gelerek yaşıtlarıyla vakit geçirebilecek. Yaşlılar, sağlık servisi, sosyal servis vasıtalarıyla profesyonel bakım desteği alabilmekte ve akşam saatlerinde evine giderek de ailesi ile vakit geçirebilecek.

Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi hizmetinden yararlanacak yaşlı bireylere sosyal etkinlikler (gezi, tiyatro, seminer, spor etkinlikleri, hobi bahçesi, eğitim, Kuran-ı Kerim okuma vb.) planlanmakla birlikte yaşlıların bu sayede sosyalleşmesi sağlanıyor.

Bu şekilde yaşlılara ailelerinden ayrılmadan gündüz saatleri içerisinde gerekli bakımı sağlanmakta ve sosyalleşmesinde de pozitif yönde ivme kazandırılıyor. Ayrıca anne ve babasına bakmak isteyen fakat iş, okul vb. sebeplerle bu konuda sıkıntı çeken ailelere imkan sunuluyor. Böylelikle yaşlıların aktif bir yaşlılık süreci içinde olmaları hedefleniyor.

Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezine huzurevinde kalmakta olan yaşlılar ile birlikte huzurevinde kalan diğer yaşlılar etkileşim içinde bulunarak vakit geçirme fırsatı elde ediyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
450 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kalp krizi geçiren uzman çavuş hayatını kaybetti
EKİZCELİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
DEV HEYKELİN AÇILIŞI YAPILDI
DÜZCE'DE 15 KİŞİ BULUNUYOR
EKİPLERDEN YÜZ YÜZE ANKET UYGULAMASI
YAŞLI NÜFUS ORANI BELLİ OLDU