Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:09] Maskeler Özel Öğrencilerden -- [12:03] Gençler yaşlılara desteğini sürdürüyor -- [12:00] YOL KONTROLÜNE DESTEK -- [11:54] Hem Uyardılar, Hem Maske Dağıttılar -- [11:49] Aydınpınar köyüne çocuk parkı yapılıyor -- [23:41] İKİ KOMŞU İLİMİZİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR -- [21:01] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [16:29] HİN GÖLET KUŞU YARALI HALDE BULUNDU -- [16:19] YUVADAN DÜŞEN KUŞA ESNAF ŞEFKATİ -- [16:10] İşçi Alımı Kurası Canlı Yayınlanacak --
Yaşam
14. BÖLGE 6. ASKOM TOPLANTISI YAPILDI

20.04.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
14. BÖLGE 6. ASKOM TOPLANTISI YAPILDI

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Kocaeli ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla 14. Bölge Acil Sağlık Koordinasyonu Merkezi Toplantısı ile Yoğun Bakım Süreçleri Bölge Toplantısı Sakarya Valiliği 4 Nolu Konferans Salonu'nda yapıldı. 

Toplantı sunumu Sakarya Acil Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Doğan Öztürk tarafından gerçekleştirildi. Toplantıya Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Düzce Sağlık Hizmetleri Başkanı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı, İl ve İlçe Hastane Başhekimleri, Üniversite Hastanesi Başhekimi, Kamu/Özel Hastanelerin ve Üniversite Hastanelerinin Acilden Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Yoğun Bakım Üniteleri Sorumlu Hekimleri, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Uzmanı, İl Ambulans Servisi Başhekimi, Komuta Kontrol Merkezi Sorumlu Hekimi ve birim sorumluları katıldı.

Toplantıda acil servislerden yapılan sevkler, bölge illerinin yoğun bakım yatak sayıları, hastanelerde verilen özellikli sağlık hizmetleri, hasta sevkleri ve personel durumu ile ilgili sorunları değerlendirilip çözüm önerileri oluşturuldu.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut, “Sağlık bakanlığı acil sağlık hizmetleri olarak 4 uçak, 17 helikopter, 5000 ‘in üzerinde kara ambulansı ile hizmet vermekteyiz. Sağlık alanında dünyadaki birçok gelişmiş ülkeden daha yüksek standartlara sahip ülke konumundayız. Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda koordinasyonun, ekip halinde çalışmanın, hasta yönetiminin etkisi çok önemlidir. Bu sistemin etkin ve doğru yapılması halinde ülkemizdeki fiziki imkanların yeterli olduğu, acil servisler ve yoğun bakım iyileştirme süreçleri ile acil sağlık sevk koordinasyonu sağlanarak verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için hep birlikte çalışmamız gerekir. Ayrıca daha önce hizmet vermiş olduğum Düzce ve bu bölgede böyle bir toplantıda bulunmaktan mutluluk duymaktayım.” diyerek katılımlarından dolayı salondakilere teşekkürlerini iletti. 

Düzenlenen toplantı sonrasında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il dışından gelen misafirlere “Yaşama yol ver” baskılı çantalar takdim edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

20 Günlük Yaşam Savaşını Kaybetti
İKİ KOMŞU İLİMİZİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI
26.05.2020 - 16:43
100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI