Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:47] TRABZONLULAR DERNEĞİ’NDEN DÜZCESPOR’A DESTEK -- [17:39] ''DÜZCESPOR’U DESTEKLİYORUZ'' -- [17:05] AHŞAP EV KISA SÜREDE YANDI -- [16:20] GURBETÇİ AİLEDEN KAMPANYAYA DESTEK -- [15:47] Düzcespor Yönetimi’nden İYİ Parti’ye Ziyaret -- [15:29] Düzcespor Yönetimi’nden AK Parti’ye Ziyaret -- [15:24] DÜZCESPOR MARKA BİR TAKIMDIR -- [15:11] ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI -- [15:02] 56 MAHALLEDE 102 BİN HANEYE ULAŞILDI -- [14:27] ''DÜZCESPOR’U DESTEKLİYORUZ'' --
Yaşam
Üniversite Hastanesi Kalitesini Tescilledi

Kalite yolculuğuna 2011 yılında başlayan ve kalitesini her yıl bir adım daha ileri taşıyan Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan dış değerlendirilmede kalite puanından 94,3 puan alarak bir önceki değerlendirmenin üzerine çıktı.

19.02.2020
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Üniversite Hastanesi Kalitesini Tescilledi

Araştırma Uygulama Hastanesi; Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Daire Başkanlığı tarafından Sağlıkta Kalite Standartları’ndan (SKS) değerlendirmeye tabi tutuldu.  Bir ekip koordinatörü ve üç değerlendiriciden oluşan dört kişilik denetleme ekibi,  Araştırma Uygulama Hastanesi’ni bakanlıkça belirlenen toplam 33 bölüm, 90 standarttan değerlendirdi.  Doküman ve uygulama bazlı olarak 1 gün süren değerlendirme ve inceleme sürecine Hastane Yönetimi, Kalite Yönetim Ekibi ve Bölüm Kalite Sorumluları eşlik etti. Yapılan değerlendirme sonrasında Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi, Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinde 100 üzerinden 94,03 puan alarak bu alanda en iyi üniversite hastaneleri arasında yerini aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılında Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) Versiyon 4’e göre yapılan ilk dış değerlendirmede 88 puan alan Araştırma Uygulama Hastanesi, standart ve gösterge sayısı artan SKS Versiyon 5’e göre 2020 yılında değerlendirilerek kalite puanını başladığı noktadan 6 puan yukarıya taşımış oldu.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, hastanenin idaresi ile birlikte değerlendirme sürecini başarıyla tamamlanmasında emeği geçen bölüm kalite sorumlularıyla bir araya geldi.

Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi, 2011 yılında eski Başhekimimi merhum Yrd. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı döneminde ve üniversite hastaneleri içinde ilk olarak bu sürece girdiğini anımsatarak konuşmasına başlayan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, bu başarının yakalanmasında kurumumuzda yerleşen kalite kültürünün ve ekip çalışmasının önemli olduğunu vurguladı. Sürekli gelişimi ve iyileşmeyi benimseyen bir yaklaşım ile kalite çıtasını daha da yükseltmek istediklerini ifade eden Prof. Dr. Balbay, özverili çalışmalarından dolayı hastane kalite sorumlularına, kalite koordinatörü ve ekibine, ilgili başhekim yardımcılarına, başmüdürlük ile ilgili müdür ve müdür yardımcılarına ve ihtiyaç duyulan kaynakların sağlanmasında desteklerini esirgemeyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere tüm idarecilere Başhekimlik adına teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi’nde kalitenin geliştiğini gözle görülür şekilde hissettiklerini belirten Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi’nde kalite perspektifinin yerleşmesinde eski Başhekim merhum Yrd. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı’nın büyük katkısı olduğuna işaret eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise yaptığı konuşmasında; bugün gelinen noktada merhum Bahçebaşı’nın vizyoner bir insan olarak yaptığı katkılara şahit olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Yapılan değerlendirmenin iyi puanlarla karşılık bulmasının hedeflere ne derece ulaşıldığının bir göstergesi olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Çakar, “Ekip arkadaşlığı olmadan hiçbir işi başarmak mümkün değil. Geçmişten bugüne kalite sürecinde emeği ve katkısı bulunan yöneticilerimize ve sizlere gönülden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DONMAK ÜZEREYKEN BULDUĞU YAVRU KÖPEĞE “UMUT” İSMİNİ KOYDU
Düzce’de 5 bin 534 kişi aşılandı
CAHİT VURUŞ KUYUMCULUK YENİ ŞUBELER AÇIYOR
VİDA VE ÇİVİ KULLANMADAN ABAJUR YAPIYOR