Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:32] LASTİK DEĞİŞTİRKEN CANINDAN OLDU -- [17:30] 15 Temmuz kitabının tanıtımını yaptı -- [17:09] Daha Hızlı ve Etkin Kamu Hizmeti -- [17:06] HERKES ŞİKAYETÇİ… ÇÖZÜM ORTAK AKILDA -- [16:52] Milli Oyuncak Masaya Yatırıldı -- [16:16] DÜZCE’NİN SUYU AKARSULARDAN -- [15:52] CHP’DEN SUÇ DUYURUSU -- [15:08] ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER -- [15:01] İş adamlarına misyon Farklılaşması ve ihtisaslaşması anlatıldı -- [14:54] Okullarda “Ben sokak köpeğiyim” diyor eğitim veriyor --
Yığılca
YIĞILCA ATAĞA GEÇTİ

5.6.2017 - 14:18
2508 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
YIĞILCA ATAĞA GEÇTİ

İki yıl önce ilçenin genelini kapsayan altyapı çalışmalarının sona yaklaşmasıyla birlikte ilçe şantiye havasından kurtulmuş, bu sefer de ilçenin dört bir yanında üstyapı çalışmaları dikkati çekiyor. Başkan Yiğit belikli ilçenin vizyonunu tamamen değiştirecek projeleri hayata geçirmeye kararlı. Yığılca’nın gerçekten de Muzaffer Başkan ile bir değişime uğradığı gözlerden kaçmıyor.

                Üç yılda Başkan Yiğit neleri değiştirmiş?

                Bir kere ilçenin hem Düzce girişi hem de Alaplı girişi gerçekten görülmeye değer bir güzellikte olmuş. Yığılca çift yolla tanışmış. İlçede ki enerji nakil hatları yer altına alınmış. Kaldırımlar tam bir Avrupa şehrini andıracak şekilde düzenlenmiş. Kaldırım düzenlemelerinde engelli vatandaşlar da unutulmamış. Kaldırımlara koyulan dekoratif lambalar ilçeye ayrı bir güzellik katmış. İlçenin dört bir köşesine yapılan yapay şelaleler şırıl şırıl sesiyle birlikte görsel bir şölen sunuyor. Şehir parkının da yapılan çalışmalarla park insanları adeta büyülüyor. Bütün mahallelere oyun gurupları kurulmuş, hemen yanı başına aileleri için kamelyalar yerleştirilmiş. Çocuklar mutlu, insanlar mutlu… Bu arada gençler için yeni bir halısaha yapılmış. Modern bir lise binası Başkan Yiğit’in emekleri ile kazandırılmış. İlçenin her yanına eşsiz güzellikte kamelyalar yerleştirilmiş. Başkan Yiğit Yığılca da yeşil alan çalışmalarına da ayrı bir önem veriyor. Bu çalışmalar kapsamında başlattığı beş bin ağaç projesi ile ilçenin her köşesine değişik türde ağaçlar dikilmiş, ağaçlar ilçeye görülesi bir güzellik katmış. Kısacası anlatmakla bitmeyecek birçok çalışmayı Yığılca da sokak başı görmek mümkün. Başkan Yiğit’in azmi ve kararlılığı ilçeyi bir turizm beldesi yapma konusunda iddialı olduğunu gösteriyor.

                Tüm bu çalışmaları yerinde görme fırsatı bulduğumuz Yığılca da Başkan Yiğit’e de uğrayalım dedik. Özel kaleminin verdiği cevap “başkanımız makamına çok az uğruyor. Devamlı halkın arasında. Projelerini birebir takip ediyor. Başkanımızın bu tarzından da halkımız son derece memnun.” şeklinde oldu.

Telefonla ulaştıktan sonra yanına giderek görüşme fırsatı bulduğumuz Başkan Yiğit çalışmaları hakkında; “İstiyorum ki akşam olmasın. Çünkü yapacak çok işimiz var. Çalışmalarımıza gün yetmiyor. Tek hedefim hayalimdeki Yığılca’yı gerçekleştirmek ve dünyada adımızdan söz ettirmek.” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
2508 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yiğit Bakan Yılmaz’dan yurt istedi