Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:04] İKTİSADİ KALKINMA VAKFI 55 YAŞINDA -- [18:19] KORONA VIRÜS KURALLARINI HIÇE SAYAN YABANCI UYRUKLU ŞAHISLAR SINIR DIŞI EDILECEK -- [18:06] KARANTİNADA OLMASI GEREKİRKEN İSTANBUL CADDESİNDE YAKALANDI -- [17:29] ''ZARAR VERECEK HİÇBİR OLUMSUZLUĞA İZİN VERMEYİZ'' -- [17:11] 2 AYRI OPERASYON DÜZENLENDİ -- [17:00] SAĞLIKÇILARA HEDİYE VERDİLER -- [16:39] 10 METREKAREYE BİR KİŞİ ALINACAK -- [16:09] YAŞLI ADAMA MASKE VERDİ -- [15:46] HASTANEDE 40 DAKİKALIK PLANLI KESİNTİ -- [15:22] BEZ MASKENİN KORUMA ORANI DÜŞÜK --
Yazarlar
Herşeyi Keleş'ten Beklemeyin…
Celil Evci

Celil Evci

22.01.2016 - 09:56
798 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce 1999 yılında şehir olma sevdasıyla yola çıktı. Daha da iddialı olursak, yaşanabilir bir Düzce iddiasında olduk.

 Olduk da tabi lafla olmuyor. Şehrin altyapısından imarına, havasından suyuna, çevresinden, sosyal olgularına kadar komple bir şehir olmak zorundasınız.

Eğer biz çocuklarımıza pırıl pırıl tertemiz bir Düzce bırakmak istiyorsak;siyasetçisi, bürokratı, belediye başkanıyla, kısacası bu şehirde yaşayan herkes modern şehir olmak için, şehri her anlamda mamur etmek için elini taşın altına koymak zorundadır.

Diğer taraftan yukarıda saydığımız unsurlardan birini ihmal edecek olursanız, onca çaba ve yapılanlar da bir işe yaramaz. Konuyu biraz açalım isterseniz. Mesela turizm alanında olsun, sanayi alanında olsun diyelimki dev yatırımlar yaptınızama yolunu yapmadınız... Yaptıklarınız ne işe yarar sorarım size? Diyelim ki, sokaklarıyla caddeleriyle şehri pırıl pırıl yaptınız. Çöpü dökecek yeriniz yok. Ne işe yarar?

Evet dedikki herkes bu şehirde yaşıyorsa yaşadığı yerin güzel olması için herkes elini taşın altına koymak zorundadır.

Bir kurumun ya da bir kişinin çabasıyla olmaz.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 2004 yılında ilk göreve geldiği günden beri Düzce’yi yaşanabilir bir kent olması için didinir durur. Şehrin her sorunuyla ilgilenir. Canla başla çalışır. Dolayısıyla vatandaş da her sorunun çözümünü Sayın Keleş’ten bekler. Herhangi bir sorun yaşandığında da suçlu Mehmet Keleş olur. Hep böyle olmuştur.

Efendim, “Düzce’de çöp sorunu tarih oluyor “ sloganı ile 2013 yılında İsmail Bayram’ın Belediye Başkanlığı döneminde temeli atıldı.

25 Kasım 2014 tarihinde dönemin Düzce valisi Ali İhsan Su ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile Belediye Başkanlarının katıldığı tören de Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete giren Düzce Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisinin geleceği yeniden tartışma konusu olmaya başladı.

Çevrede yaşayan köylülerin, mahkemenin CED raporunun yürütmesini durmasından sonra başlattığı eylemler 10. gününe girdi. Köylüler haklı olarak mahkeme karının uygulanmasını ve nihai karar verilene kadar tesise çöp dökülmesini istemiyor.

Gelinen bu noktada oluşan sorun nedeniyle yine Mehmet Keleş tek sorumlu kabul ediliyor ve veryansın ediliyor.

İyi de kardeşim Düzce’nin çöp sorunundan Düzce Valisi, Milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı, İlçe Belediye Başkanları da sorumlu değil mi?

Nerede bu insanlar?

Neden sorunun çözümü için çaba sarf etmiyorlar?Savunma Sanayi Komisyonu Başkanı  Sayın Özlü, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve konuyla yakından ilgilenmesi gereken Sayın Arslan, Komisyon Başkanı seçilen Sayın Keşir? Neredesiniz?

 Hava kirliliği konusunda muhalefetle sürekli tartışmaya giren Sayın Keskin, neredesiniz?

İlla Bolu Milletvekili Sayın Tanju Özcan Meclis’te şov mu yapsın? Hava kirliliği konusunda maske takmıştı. Çöp sorunu konusunda ne takar bilinmez.

Sonuç olarak ey etkili ve yetkililer,

Herşeyi Sayın Keleş’ten beklemeyin, biraz da siz destek olun…

Eğer “Biz nasılsa Sayın Keleş’in çabası sayesinde Düzce bir yerlere geldi. Bizde yine O’nun önemli desteğiyle vekil olduk, başkan olduk, halimizden memnunuz, çöple de yaşarız, pislik içinde de yaşarız” diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş. Ama biz kabul etmiyoruz. Biz tertemiz modern kalkınmış bir Düzce istiyoruz. Size rağmen…

Saygılarımla…

Son söz: Eğer fırtına sırasında gemiyi terk etme imkânı olsaydı, hiç kimse okyanusu geçemezdi.

Charlet F. Kettering


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
798 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

İNSAN NE İÇİN YAŞAR

Miraç Kayıhan Karayiğit

İNSAN NE İÇİN YAŞAR

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ