Düzce’nin en genç Adayı

23.12.2013 18:45:00Yorum

30 Mart 2014’de yapılacak olan mahalli seçimler öncesinde muhtar adayları da belli olmaya başladı...

30 Mart 2014’de yapılacak olan mahalli seçimler öncesinde muhtar adayları da belli olmaya başladı. Düzce’nin en genç muhtar adayı ise Kaynaşlı’dan çıktı. Kaynaşlı Sarıyer Mahalle Muhtarlığına 25 yaşında Burak Aydın aday olduğunu açıkladı.

Düzce’de yerel seçim heyecanı günden güne artmaya devam ediyor. Belediye Başkan adayları bir bir netleşirken, İl, ilçe, belde mahalleleri ve köylerde muhtar adayları da netleşiyor. Yüksek Seçim Kurulu’na şu ana kadar en genç başvuru dün yapıldı. Kaynaşlı’nın Sarıyer Mahallesi için 25 yaşında ki Burak Aydın adaylık başvurusu yaptı. Düzce’nin en genç adayı konumunda bulunan Aydın ile çok özel bir röpörtaj yaptık. Düzce’de gençlerin siyasette protokolde yerlerinin olması gerektiğini ve bu yüzden muhtarlığa adaylığını koyduğunu belirtti. İşte neden aday olduğunu açıklayan Düzce’nin en genç adayı Burak Aydın ile o söyleşimiz:

Burak Aydın Kimdir?

Burak Aydın 21 Ocak 1989 Kaynaşlı Doğumlu. 25 Yaşındayım. 2013 haziran ayında Dünya evine girdim. İlk öğretimimi Kaynaşlı’da orta ve lise öğretimi ise Düzce’de tamamladım. Şu anda bilişim teknolojileri açık öğretim Üniversitesi öğrencisiyim. 7 Yıl oto yıkama alanında Kaynaşlı’da esnaflık yaptım. Son 8 aydan beri de Kaynaşlı ve Düzce’de faaliyet gösteren Veziroğlu Sigorta Acentesinin Kaynaşlı Şubesinde çalışmaktayım. Siyasi olarak bir dönem AK Parti Kaynaşlı Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Bu süreç içerisinde bir yerel bir genel seçimde faal olarak çalışmalarımız oldu. Şu an siyasi bir faaliyet içerisinde değilim.

Neden Aday olmak istedin?

Yaşadığımız bölgede gençlere güven minimum seviyede olması bizim açımızdan büyük rahatsızlık. Genç arkadaşlarımız kardeşlerimiz ağabeylerimiz ne zaman bir faaliyete katılmak istese “ Sen ne anlarsın” cümlesiyle karşılaşmaktan sıkıldı. Biz bu ön yargıyı kırarak gençlerin bir yerlere gelebileceğini ve geldikleri konumda başarılı çalışmalar yapacağının göstergesi için bu mevkiye aday olduk.

Seçilirsen neler yapmayı planlıyorsun?

Rabbim nasip eder bu görevi bu yükü üstümüze alabilirsek mahallemizin takdirini kazanabilirsek ilk olarak mahallemiz sonrasında ilçemiz için elimizden gelen bütün taşların altına elimizi sokacağız. Bencillik olmadan hep birlikte beraber bir şeyler yapma azmi içerisinde olacağız. Diğer aday arkadaşlarımın hepsine canı gönülden başarılar dilerim ve seçim sürecinde küskünlük kırgınlık olmamasını yeğlerim. Sonuç olarak seçimlerden sonra yüz yüze bakacağız. Rabbim herkes için hayırlısı ne ise onu nasip etsin. 
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum